Buty do garnituru – zasady łączenia kolorów

Oczywistym jest, że do stroju formalnego jakim jest garnitur czy smoking ślubny potrzebne jest nam eleganckie obuwie wizytowe, jednak, nie powinniśmy bagatelizować jego koloru.

 

Jak odpowiednio połączyć kolor butów z kolorem garnituru? – zastanawia się nad tym pytaniem nie jeden Pan Młody. Oczywistym jest, że do stroju formalnego jakim jest garnitur czy smoking ślubny potrzebne jest nam eleganckie obuwie wizytowe, jednak by wspiąć się o poziom wyżej na drabinie szykowności, nie powinniśmy bagatelizować jego koloru. Buty dla mężczyzny to wszak podstawa.

W dzisiejszym artykule, do którego zdjęć użyczyła nam posiadająca kilkadziesiąt salonów mody męskiej marka GIACOMO CONTI, w której sklepach znajdziemy nie tylko garnitury ślubne ale i buty do garniturów, przybliżymy Wam temat.

 

 


Na swój ślub Pan Młody wybiera zazwyczaj garnitur w kolorze granatowym, czarnym lub grafitowym. Ewentualnie jego wybór pada na smoking. Nie trzeba być wielkim znawcą mody męskiej, by wiedzieć, że do garnituru najlepiej pasują buty stosunkowo klasyczne, bez zbędnych ubarwień, klamer, wstawek i innych dodatków – prostota górą! Im prostszy design buta, tym jest on bardziej klasyczny, a więc i formalny. Odpowiednio dobrane obuwie to w końcu kropka na „i” stroju mężczyzny – nic tak nie dopina całości i nic tak nie może jej zepsuć.


Nie bez powodu, gdy wybieramy się na poszukiwanie garnituru albo zabieramy ze sobą posiadane przez nas wizytowe obuwie albo od razu mentalnie przygotowani jesteśmy na jednoczesny zakup i garnituru i obuwia. Choćby dopasowanie nogawek spodni garniturowych wymaga bowiem przymierzania ich na właściwym obuwiu, który mamy zamiar doń nosić. 

 

 

 


Poniżej wklejamy krótką i przydatną ściągę z doboru koloru obuwia do koloru garnituru ślubnego. Podczas czytania miejcie na uwadze jedno: nigdy nie udaje się dobrać dokładnie identycznego koloru garnituru i butów.

Czerń tkaniny, a czerń skóry naturalnej zawsze będzie się różnić – nie warto więc usilnie poszukiwać w tej kwestii podobieństwa. Lepiej wysiłek ten włożyć we właściwe wypastowanie wybranego obuwia przed Dniem Ślubu ;)

 

 

 


GARNITUR W KOLORZE GRANATOWYM łączymy z:

 - Obuwiem w odcieniach brązu,

 - Obuwiem w kolorze czarnym,

 - Obuwiem w odciniach burgundu lub stonowanej czerwieni.

Granatowy garnitur najlepiej wygląda z butami w odcieniach brązu, czerni lub burgundu. Im ciemniejsze obuwie, tym styl będzie bardziej klasyczny, a więc i formalny. Buty w przyjemnej barwie brązu najciekawiej zakontrastują przy granacie garnituru, całość stylizacji będzie jednak przy tym odrobinę luźniejsza.

Czerń kojarzy się z kolei z biznesem, ale i na ślubnym kobiercu jest bardzo popularna. Czarne buty będą jak najbardziej właściwym wyborem, gdy zdecydujemy się na granatowy garnitur z czarnymi wstawkami na klapach, dodających stylizacji smokingowego blichtru.

 

 

 

GARNITUR W KOLORZE CZARNYM łączymy z:


 - Obuwiem w kolorze czarnym.

W przypadku czarnego garnituru nie istnieje dowolność obuwia – jedynym odpowiednim połączeniem są buty w kolorze czarnym. Każdy inny kolor sprawia bowiem, że czerń garnituru przestaje prezentować się elegancko.

 

 

 

GARNITUR W KOLORZE GRAFITOWYM łączymy z:

 - Obuwiem w kolorze czarnym,

 - Obuwiem w odcieniach burgundu.

Grafitowy to stosunkowo uniwersalny kolor świetnie pasujący zarówno do brunetów jak i blondynów. Często nazywany stalową szarością lub czarną szarością, grafit wywalczył sobie przez lata zasłużone miejsce w kolorystyce garniturów. Co istotne i co warto zapamiętać, to że do grafitowego garnituru założyć należy jedynie czarne lub burgundowe buty.

 

 

 

 


SMOKING łączymy z:

- Lakierowanym obuwiem w kolorze smokingu.

Smoking jako formalny strój wieczorowy wymaga szczególnej oprawy, dlatego też powinno się do niego zakładać lakierowane buty. Błysk lakieru obuwia w duecie z subtelnym lśnieniem szalowych klap marynarki smokingowej, nada całości unikalnej wykwintności.

Jeżeli decydujemy się na ślub na klasyczny czarny smoking, powinniśmy dobrać do niego czarne lakierki. Jeżeli na modny granatowy smoking, dobrać możemy czarne lub granatowe lakierki.

 

 

 

 Więcej na:  GIACOMO CONTI

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź