Jak wybrać najlepszy smoking dla pana młodego?

Wybierz najlepszy smoking dla Twojego typu sylwetki!


Niezależnie od tego, czy jesteś wysoki i szczupły, czy niski i chudy, znajdziesz dla siebie idealny smoking. Przedstawiamy nasz przewodnik jak najlepiej wyglądać w tego rodzaju stroju weselnym.

Twój ślub jest czymś więcej niż specjalną okazją. To jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. To niesamowite święto zaangażowania, które zmieni Twoje życie na zawsze. Większość kobiet zgadza się, że mężczyźni wyglądają lepiej, gdy noszą smoking. Dla wielu mężczyzn ich ślub jest pierwszym wydarzeniem, gdy ubrali go na siebie. Istnieją subtelne różnice w stylach klap i dopasowaniu, które mogą mieć olbrzymi wpływ na wygląd. Naprawdę istnieje smoking, który może schlebiać każdemu facetowi, który zdecyduje się go założyć.


Sporo mężczyzn zamiast kupować, decyduje się na wynajęcie smokingu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala wyglądać najlepiej bez rozbijania banku. W przeciwieństwie do powszechnego nieporozumienia, nie wszystkie smokingi są niewygodne lub przestarzałe. Tak jak Twoja narzeczona miała wybór w kwestii sukni, masz wybór w doborze smokingu, który pasuje do Twojego typu ciała i odzwierciedla Twój osobisty styl.

 

Smoking dla pana mlodego slubnaglowie.pl

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Smoking ślubny

 

Ocena Twojego typu ciała

Nie musisz stać przed lustrem, żeby wiedzieć, czy jesteś wysoki i chudy, czy niski i krępy. Jeśli jesteś samoświadomy swojego wzrostu lub wagi, to są Twoje pierwsze podpowiedzi. Niektóre style mogą pomóc w rozwiązaniu problemu niepewności.

Pomyśl najpierw o swoich najlepszych cechach ciała i wykorzystaj je. Następnie pomyśl o rzeczach, które chcesz zminimalizować i ukryć.

 

Wysoki i szczupły

Możesz nosić prawie każdy smoking, który Ci się spodoba. Klasyczny to marynarka z dwoma guzikami z kołnierzem, ale trzy lub cztery guziki również będą wyglądać świetnie. Jeśli jesteś samoświadomy tego, że jesteś chudy, poważnie pomyśl o dwurzędowej marynarce. Biorąc pod uwagę Twój typ ciała, możesz wybrać styl z wyściółką na ramionach, aby wyeksponować szersze ramiona. Jeśli jesteś umięśniony, unikaj wyściółki. Wypożyczone smokingi są zazwyczaj dostępne z modelami z plisowanymi lub gładkimi z przodu spodniami. Spodnie o wąskich nogawkach wydłużą Twoje proporcje ciała. Podczas pomiaru spodni lepiej jest mieć „przerwę” z przodu buta. Praktycznie wszystkie wypożyczone smokingi mają zatrzaski w talii, które pozwalają Ci na zaciśnięcie lub poluzowanie stroju. Dokręć klamrę w talii, aby nie dopuścić do zsuwania się spodni podczas wesela.

Niektóre z nowych stylów smokingu zostały stworzone specjalnie w celu zaspokojenia obecnego trendu, który obejmuje ściślejsze, krótsze dopasowanie. W niektórych przypadkach możesz uzyskać ten sam wygląd, zamawiając górę o jeden rozmiar mniejszą i bardziej „regularną” niż „długą”. Każdy wybrany styl akcesoriów będzie dobrze wyglądać. Jeśli chcesz wyglądać na nieco krótszego, możesz wybrać krawatkę i muszkę. Poziome linie tworzą wizualną iluzję, która skróci Twój wygląd. Kamizelka niekoniecznie sprawi, że będziesz wyglądać na wyższego, ale jest bardziej wyszczuplająca.

 

Czarny smoking lancerto slubnaglowie.pl

 LANCERTO S.A.

 

 

Smoking na ślub

 

Wysoki i muskularny

Marynarka z jednym guzikiem pozwoli Twojej talii wyglądać na szczuplejszą. Wybierz styl z cieńszymi klapami, aby jeszcze bardziej wydłużyć swój typ ciała. Szalowy kołnierz jest idealny. Zamiast wybierać nowoczesną stylistykę (krótką i wygodną), wybierz bardziej stylowy smoking z zakładkami z tyłu. Unikaj noszenia wszystkiego, co wydaje się ciasne – zamiast wyglądać stylowo, góra będzie wyglądać na źle dopasowaną.

Możesz wybrać wąskie spodnie, aby uzyskać bardziej szczupły wygląd. Jednak w zależności od rozmiaru, spodnie plisowane mogą być wygodniejsze. Właściwe dobranie rozmiaru jest bardzo ważne. Nie dopuść do nieestetycznego rozciągania się kantów, spodnie prawdopodobnie są wówczas trochę za ciasne. Plisy powinny opadać stosunkowo płasko, to będzie oferować szczuplejszy wygląd.

Zdecyduj się na kamizelkę, jeśli jesteś krępy, aby wydłużyć swoją sylwetkę. Trzymaj się z daleka od kołnierzyków i dużych muszek. 

 

Smoking ślubny giacomo conti slubnaglowie.pl

GIACOMO CONTI

 

 

Niski i smukły

Najlepiej, jeśli wybierzesz styl, który wydłuży Twoje naturalne linie ciała. Unikaj dopasowania, które wygląda krótko i ciasno. Trzymaj się z daleka od dwurzędowych marynarek, kołnierzy szalowych i marynarki z czterema guzikami. Poszukaj smokingu w którym guzik jest nisko przyszyty. Twoim celem jest wydłużenie linii ciała. W niektórych przypadkach może być możliwe dodanie małej, wyściełanej klapy do Twojej góry stroju.

Możesz wybrać spodnie gładkie lub w kant. Należy jednak unikać wąskich nogawek. Żądaj, aby długość spodni była dłuższa pod kątem niż z przodu, tak aby jak najbardziej wyeliminować pęknięcie z przodu.

Wydłuż wygląd za pomocą kamizelki i raczej zastąp nią pas do smokingu.

 

ślubny smoking slubnaglowie.pl

fotografia: LMFOTO.PL

 

Smoking Giacomo Conti

GIACOMO CONTI

 

 

Niski i muskularny

Marynarka z jednym lub dwoma guzikami, z wąskimi klapami i niskim guzikiem, tworzy wyszczuplający efekt. Górna część smokingu powinna leżeć płasko, bez rozstępów, aby konstrukcja mogła wydłużyć tułów. Trzymaj się z daleka od każdego modelu, który wydaje się ciasny lub krótszy od przeciętnego sportowego płaszcza. Unikaj także dwurzędowej marynarki; dodatkowa tkanina doda Ci masy bez żadnej szczególnej korzyści.

Chociaż możesz wybrać albo płaski przód, albo spodnie z kantem, powinieneś unikać ekstremów. Spodnie o wąskich nogawkach są lepszym wyborem niż spodnie plisowane z szerokimi nogawkami. Celem jest wyeliminowanie jak największej ilości tkaniny, która mogłyby dodać Ci dodatkowej objętości.

Ogólnie rzecz biorąc, kamizelka to najlepsze akcesorium dla Ciebie. 

Oprócz podstawowych decyzji dotyczących klap marynarek i ogólnego typu smokingu, istnieją duże różnice w akcesoriach (kamizelki, koszule, muchy, spinki do mankietów). Opcje kolorów są prawie niepoliczalne. Specjalista ze sklepu lub wypożyczalni może Ci pomóc dokonać wyboru.

 

jak dopasowac smoking na slub?

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Zobacz także: 

JAK DOPASOWAĆ STRÓJ ŚWIADKÓW DO STROJU PARY MŁODEJ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź