Jak dopasować strój świadków do stroju pary młodej?

Przeczytaj tych kilka porad, które pomogą Ci dopasować odpowiednia garderobę na dzień ślubu.

fotografia: Malachite Meadow 


Poza parą młodą to właśnie świadkowie są osobami, na które zwraca się dużą uwagę w trakcie ślubu i wesela. Obowiązuje ich oczywiście strój elegancki, który jednak powinien być dopasowany do kreacji pary młodej. 

 

fotografia: Jacek Waszkiewicz

fotografia: B&W Photography

 


Świadek

Jeżeli pan młody ma zamiar wystąpić w smokingu lub we fraku, taki sam strój obowiązuje jego świadka. Garnitur świadka nie powinien kontrastować z garniturem pana młodego.

Coraz większą popularnością cieszą się śluby tematyczne, w których trakcie wybierany jest kolor przewodni. W takim przypadku muszka lub krawat drużby powinien być do niego dopasowany.

Jeżeli pan młody zdecydował się na ciemny garnitur, to również świadek powinien mieć go w takim kolorze. Jednocześnie musi on pasować do stroju partnerki świadka.

Wesele o charakterze formalnym, odbywające się wieczorem, wymaga bardziej oficjalnego stroju, jak na przykład garnitur w ciemnym kolorze (granat, grafit).

Wesele odbywające się w plenerze pozwala na nieco mniej formalną stylistykę. Świadek może wybrać wówczas garnitur z lżejszej dzianiny, w jasnych, stonowanych kolorach: beż, brąz, popielaty lub kremowy.

 

fotografia: LMFOTO.PL

fotografia: VeryLuckyStar

fotografia: Fototikka

 

 

Świadkowa

Podobnie w przypadku świadkowej – o jej stroju powinna wypowiedzieć się przyszła żona. Druhna nie powinna ubierać białej sukienki, a także zbyt strojnej, zwłaszcza jeżeli panna młoda planuje ubrać się skromnie.

Dodatkowo, jeżeli suknia młodej ma być krótka, świadkowa nie powinna ubierać długiej sukienki. 

W przypadku uroczystości w kościele lub urzędzie świadkowa powinna się zakryć, ubierając na ramiona na przykład żakiet. W trakcie wesela może pozwolić sobie na większą swobodę, odkrywając ramiona.

Przyjęło się, że kwiaty druhny powinny być tożsame z tymi występującymi w bukiecie panny młodej. Może to być klasyczny bukiecik, bransoletka na nadgarstek albo na przykład kwiaty wplecione we włosy.

Strój świadkowej także uzależniony jest od godziny ślubu i jego charakteru. Mniej formalny wymaga sukienki koktajlowej, natomiast wieczorowy – bardziej eleganckiej sukni.

 

fotografia: Magdalena Kimak Weddings

 

fotografia: Ania Dymek

 

fotografia: Michał Orłowski Photographer

fotografia: Malachite Meadow 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź