Co powiedzieć ludziom niezaproszonym na wesele?

Poznaj 4 sposoby radzenia sobie z reakcją na tych, którzy nie zostali zaproszeni do świętowania ślubu razem z Tobą!

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Kogo nie zapraszać na wesele?


Kiedy przyjdzie czas na zamknięcie listy gości weselnych i wysłanie wypisanych zaproszeń, nagle poczujesz ogromny ciężar spadający Ci z ramion.

Wybranie, kogo zaprosić na wielki dzień, może wywołać stresujący ból głowy, który trwa bardzo długo. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć niewielki ślub, czy po prostu nie chcesz zapraszać niektórych osób z powodów osobistych, pogodzenie się z tym, kto będzie na liście gości, a kto zostanie pominięty, będzie decyzją, którą najlepiej jest podjąć jak najszybciej.

Ale gdy ludzie zaczną dowiadywać się, kto jest zaproszony na Twój ślub i kto został usunięty z listy, możesz mieć do czynienia z telefonami, SMS-ami, e-mailami lub po prostu pytaniami: „dlaczego nie zostałem zaproszony na Twoje wesele?”.

Oto cztery sposoby radzenia sobie z reakcją na tych, którzy nie zostali zaproszeni do świętowania ślubu razem z Tobą.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 


1. Zrzuć to na ograniczoną liczbę gości

 

Jeśli zdecydowałaś się na mały ślub, możesz go użyć, aby odpowiedzieć ludziom, którzy mogą zapytać, dlaczego nie otrzymali zaproszenia. Niech ci ludzie wiedzą, że wiele dla Ciebie znaczą i chciałabyś z nimi świętować ten kamień milowy w swoim życiu, tylko w inny sposób.

Wyjaśnij, że zaproszenie ich na Twój ślub było po prostu czymś, czego nie mogłeś zrobić ze względu na to, na jak skromne przyjęcie się zdecydowałaś. Niektórzy ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że Wasz ślub jest mały, więc pominięte osoby nie poczują się urażone.

 


2. Wykorzystaj odległość jako przyczynę

 

Jeśli zdecydowałaś się zorganizować swój ślub w odległym mieście, poinformuj gości, że lista zaproszonych będzie krótka.

Ponieważ podróż była dodatkowym czynnikiem wpływającym na liczbę gości, daj im znać, że zdecydowałeś się zaprosić mniej ludzi, abyś mogła mieć ślub swoich marzeń w miejscu, które zawsze kochałaś.

 


3. Pozwól im poznać prawdę

 

Jeśli Twój ślub nie jest ani mały, ani w odległym miejscu i po prostu zdecydowałaś, że nie chcesz tej osoby na ślubie, możesz wytłumaczyć jej prawdziwy powód, dla którego nie została zaproszona.

Jeśli jest to coś, co lepiej powiedzieć osobiście, umów się na spotkanie i rozmowę. Jeśli jest to osoba, z którą nie jesteś bardzo blisko, może poprosisz członka jej rodziny lub przyjaciela, aby przekazał wiadomość?

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

4. Zdecyduj się na rozmowę po ślubie

 

Jeśli okaże się, że jesteś przytłoczona liczbą ludzi, którzy zwracają się do Ciebie, aby dowiedzieć się, dlaczego nie zostali zaproszeni na Twój ślub i nie masz ochoty ani czasu na rozmowy, nie rób tego.

Możesz krótko poinformować ich, że są pewne nierozwiązane problemy powiązane z nimi lub inne powody, o których chcesz porozmawiać z nimi po ślubie. To ważne szczególnie, jeżeli ktoś przyjdzie na uroczystość.

Jeśli dana osoba spyta Cię, dlaczego nie została zaproszona i masz uzasadnione powody, dla których tak się stało, powiedz o tym na miejscu lub poinformuj ją, że skontaktujesz się z nią, gdy wesele dobiegnie końca.

Dzięki temu Twoje wesele będzie wolne od dramatów.

 

źródło: Zaproszenia Royal MF

 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #zaproszeniaslubne - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź