Co zrobić, gdy spodziewasz się miesiączki w dniu ślubu?

Poznaj siedem sposobów radzenia sobie z okresem w dniu ślubu!

fotografia: Love Story


Jeśli wiesz, że Twój okres niechybnie wypadnie w dzień ślubu, nie panikuj! Oto siedem sposobów radzenia sobie z okresem w dniu ślubu.

 

fotografia: B&W Photography

 


Zaplanuj go wcześniej

Im wcześniej możesz przewidzieć konkretny dzień swojego cyklu, tym lepiej.

Zdobądź przewagę nad okresem i zacznij robić notatki dotyczące długości Twojego cyklu. Możesz nawet posunąć się do kalkulowania, zanim wybierzesz swoją datę ślubu!

 

Potwierdź termin za pomocą aplikacji do śledzenia okresu

Pobierz aplikacje telefoniczne, aby dodać techniczne potwierdzenie do swoich prognoz okresowych.

 

Zapytaj swojego lekarza, jak bezpiecznie opóźnić swój okres

Jeśli bierzesz antykoncepcyjne środki hormonalne, istnieje kilka metod na opóźnienie okresu. Wybierz się do swojego lekarza, aby zapytać go, jak to zrobić bezpiecznie.

 

 

fotografia: Białe Kadry

 

Zainwestuj w specjalne majtki 

Tylko dlatego, że masz okres w swoim wielkim dniu, nie oznacza, że ​​musisz nosić babciowe majtki. Sprawdź specjalnie linie bielizny zaprojektowanej, aby zapobiegać wyciekom i wilgoci.

 

Upewnij się, że jesteś w pełni przygotowana

Jeśli Twój okres rozpocznie się w wielkim dniu, zaplanuj to z wyprzedzeniem. W razie nagłej potrzeby zapakuj dużo tamponów, podpasek i wkładek higienicznych.

Dobrym pomysłem jest również posiadanie tabletki rozkurczowej oraz wilgotnych chusteczek dla niemowląt do szybkiego zadbania o higienę.

 

Znajdź kogoś do pomocy w łazience

Choć może to być niezręczne, ważne jest, aby wybrać kogoś, kto pomoże Ci skorzystać z toalety. Upewnij się, że jest to ktoś, z kim czujesz się komfortowo.

Aby uniknąć plam na sukience, jeśli chcesz zmienić tampon, najprawdopodobniej będziesz potrzebować kogoś, kto będzie trzymał sukienkę z boku. Poproś o to mamę, siostrę lub naprawdę bliską przyjaciółkę.

 

fotografia: Perfect Sense Studio

 

Wypróbuj dysk menstruacyjny

Dyski menstruacyjne można nosić do 12 godzin, więc nie musisz się martwić o zmianę podpaski lub tamponu podczas ślubu. Poza tym możesz je nosić bez żadnego większego powodu w czasie miesiąca miodowego, jeżeli przeraża Cię seks w trakcie okresu.

Na razie są dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale możesz je sprowadzić lub poprosić kogoś o wysyłkę.


Nie pozwól, aby okres zrujnował Ci ten dzień

Twój okres nie powinien Cię powstrzymywać! Weź głęboki oddech, przygotuj wszystko, co możesz i po prostu pogódź się z nim.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź