Co zrobić z suknią ślubną po weselu?

Co zrobić ze swoją suknią ślubną po uroczystości? Dowiedz się jak możesz odzyskać część kosztów po wielkim dniu?

fotografia:  JAMSTUDIO Photography / fotografia:  Adam Ludwik Photography


Wiele kobiet marzy o swoim dniu ślubu przez całe życie, a jednym z głównych obszarów zainteresowania jest ich ubiór. Być może stąd wynika olbrzymia presja, aby wybrać coś idealnego – a przecież ideały nie istnieją.

A kiedy już znajdziesz tą „jedyną”, wkrótce zrozumiesz, że cały czas i wydana energia były spożytkowane na coś, co najprawdopodobniej założysz tylko raz. Upewnij się, że dostaniesz mnóstwo zdjęć tej sukienki!

Kiedy weźmiesz pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej będziesz nosić tę suknię przez 8-10 godzin w ciągu jednego dnia, trochę trudno będzie przełknąć cenę z metki. Oczywiście, jeśli marzysz o indywidualnym projekcie kreacji i jest to jedno z Twoich najważniejszych priorytetów, powinnaś podążać za głosem serca.

Poniższa lista pomysłów dotyczy nie tylko tego, co zrobić ze swoją suknią ślubną po uroczystości, ale także sposobów, w jakie możesz odzyskać część kosztów po wielkim dniu. 

 

suknia: Atelier Ślubne Juliette

 

 

Suknia ślubna 

 

Wypierz swoją sukienkę

Po pierwsze, na pewno chcesz, aby Twoja suknia była wyprana po wielkim dniu. Niezależnie od tego, czy wesele odbywało się w budynku, czy na zewnątrz, prawdopodobnie Twoja suknia będzie nieco zużyta. Pot, makijaż, brud i smugi mogą pokryć Twoją sukienkę. Najlepszym sposobem, aby Twoja suknia odzyskała swój blask, jest poddanie jej profesjonalnemu czyszczeniu tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli Twoja suknia nie wygląda na zabrudzoną, dobrze jest ją wyczyścić przed przechowywaniem lub odsprzedażą. 

Jeśli wyjeżdżasz od razu po ślubie na swój miesiąc miodowy, pamiętaj, aby poprosić świadkową lub nawet Twoją mamę, by zadbała o oddanie sukni do pralni wkrótce po dniu ślubu. Pomoże to zagwarantować, że czyszczenie zostanie natychmiast przeprowadzone, aby uniknąć jakiegokolwiek zabrudzenia.

 

fotografia: Perfect Sense Studio

 

 

Zastanów się, jak przechować swoją sukienkę

Przygotowanie do przechowania Twojej sukni ślubnej jest czymś, o czym powinnaś pamiętać od samego początku. Po wybraniu sukienki należy skonsultować się z projektantem lub konsultantem, aby zapytać o najlepsze sposoby czyszczenia lub przetrzymania sukni ślubnej.

Wszystkie suknie powinny być wyczyszczone przed przechowywaniem, więc nie pomiń kroku pierwszego! Upewnij się, że Twoja pralnia daje Ci możliwość sprawdzenia swojej sukni po czyszczeniu i przed zapakowaniem jej do przechowywania. Jeśli masz zamiar zatrzymać swoją sukienkę, być może założyć ją ponownie lub przekazać ją przyszłym pokoleniom, upewnij się, że jest ona zapakowana w bezkwasowe pudełko archiwalne.

 

fotografia:  LM FOTO

 

 

Przechowuj swoją sukienkę

Po prawidłowym oczyszczeniu i konserwacji sukienki możesz ją przechowywać. Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest trzymanie sukni i pudełka z dala od naturalnego lub sztucznego światła, które może zmienić stan tkaniny.

Najlepiej przechowywać swoją suknię ślubną w ciemnym, wewnętrznym miejscu, takim jak szafa. Kolejną ważną informacją jest to, że musisz przechowywać pudełko w chłodnym, suchym miejscu, wolnym od wilgoci i ekstremalnych temperatur.

 

fotografia:  Adam Ludwik Photography

 

 

Sprzedaj swoją suknię ślubną

Być może kupiłaś sukienkę swoich marzeń, ale nie chcesz odczuwać tego ciężkiego wydatku na zawsze. Jednym ze sposobów, dzięki któremu możesz nosić tę designerską sukienkę za mniej pieniędzy, jest odsprzedanie swojej kreacji.

Dzięki bogactwu zasobów dostępnych w Internecie łatwiej jest sprzedać swoją suknię ślubną. Nie tylko pomoże Ci to odzyskać część pieniędzy, które wydałaś na swoją sukienkę, ale także pozwala innej narzeczonej nosić sukienkę swoich marzeń taniej! 

 

fotografia: Światłokolorowi

 

Niezależnie od tego, co zdecydujesz, po prostu upewnij się, że sukienka jest w doskonałym stanie, zanim ją schowasz lub sprzedasz. Dzięki temu z pewnością nie straci na urodzie.

 

 

Zapraszamy do naszego działu OGŁOSZEŃ!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź