Czego obawiają się wszystkie świadkowe?

Funkcja świadkowej nie ogranicza się jedynie do uczestnictwa w ślubnej ceremonii i podpisania dokumentu. Czeka na Ciebie jeszcze mnóstwo mniejszych i większych obowiązków.

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

Twoja wyjątkowa rola rozpoczyna się od chwili, kiedy to wybór przyszłej Panny Młodej pada właśnie na Ciebie. Ten moment zapoczątkuje mnóstwo mniejszych i większych obowiązków, które zostaną Ci przydzielone przez przyjaciółkę.

Jakie myśli i obawy związane z tym mogą pojawić się w Twojej głowie?

 

 

Świadkowa na ślub 

 


1. „Czeka mnie mnóstwo wydatków i niezła odpowiedzialność"

 

Najpierw czujesz dumę, że to właśnie Tobie przypadł ten zaszczyt, po chwili jednak zaczynasz się zastanawiać...Trzeba koniecznie kupić porządną sukienkę, często taką, jaką wskaże Panna Młoda, być na każde jej zawołanie, poświęcić czas i środki na zorganizowanie wieczoru panieńskiego itd. Obowiązki się mnożą, a Ty łapiesz się za głowę i zastanawiasz nad tym, czy sprostasz wszystkim oczekiwaniom przyjaciółki.

Zachowaj spokój. Takie obawy ma na początku niemal każda świadkowa. Wybierając Ciebie, Panna Młoda podjęła świadomą decyzję i doskonale wie, że może na Tobie polegać.

Wszystko to kwestia ustaleń, więc nie martw się na zapas. Nie musisz przecież ani występować w kosztownej kreacji ani wynajmować na potrzeby wieczoru panieńskiego połowy uwielbianego przez Pannę Młodą klubu.

 

fotografia: Brańka & Kowaleczko Fotografia

 

 

 

2. „Mam nadzieję, że świadkiem nie będzie X”

 

Rozmyślanie, kto będzie drugim świadkiem to mix obaw, nadziei i podekscytowania. Modlisz się, by nie był to ten niesforny, niski okularnik, który na ostatnich urodzinach Pana Młodego sypał w Twoją stronę pikantnymi żartami.

To zrozumiałe, że chciałabyś, by na ślubie stał koło Ciebie błyskotliwy i szarmancki przystojniak, jednak to nie Ty masz wpływ na jego wybór. Bez względu na to kim będzie świadek, staraj się z nim zaprzyjaźnić, by móc wspólnie pomóc Parze Młodej w przygotowaniach do ślubu oraz swobodnie bawić się na weselu.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

3. „Planowanie wieczoru panieńskiego może być takie przyjemne i…stresujące"

 

Obmyślanie wraz z pozostałymi przyjaciółkami Panny Młodej scenariusza jej wieczoru panieńskiego to świetna rozrywka na niejedno babskie spotkanko. Problemy pojawić się mogą później, gdy przyjdzie do rozdzielenia zadań i kosztów organizacji wieczoru panieńskiego.

Zbytnią ambicję i swoje preferencje warto schować do kieszeni. a na uwadze mieć przede wszystkim Pannę Młodą. To będzie jej dzień i z całą pewnością nie chciałaby go spędzić z nadąsanymi dziewczynami. Jesteś koordynatorką tej imprezy, więc Ty ostatecznie decydujesz o jej kształcie i rozdzielasz zadania, a to reszta uczestniczek powinna się dostosować.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 


 
4.
„Ups, jestem chyba kimś ważnym”

 

Uczestnictwo w ceremonii zaślubin i złożenie podpisu na wymaganych do zawarcia ślubu dokumentach stawia Cię w szeregu najważniejszych (po Parze Młodej) osób tego dnia. Musisz być przygotowana na to, że będziesz drugą kobietą po Pannie Młodej, która będzie zwracać na siebie uwagę wszystkich gości. Warto więc dobrze przygotować się do tej roli, nie tylko dbając o odpowiedni wygląd, ale ustalając wcześniej wszystkie swoje obowiązki. 

Świadkowa powinna być „wyposażona” w dobry humor, pewność siebie i być przygotowana na różne nieoczekiwane okoliczności. Właśnie tym zaskarbi sobie wdzięczność Pary Młodej oraz sympatię gości.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Zobacz także:

14 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź