Czerwone bukiety ślubne

Czerwony to najgorętszy, najbardziej energetyczny i wywołujący najwięcej emocji kolor jaki istnieje. To symbol życia, namiętności i powodzenia.

 

Czerwony to najgorętszy, najbardziej energetyczny i wywołujący najwięcej emocji kolor jaki istnieje. To symbol życia, namiętności i powodzenia.

Czerwień to królowa wszystkich kolorów, w niektórych językach czerwony to po prostu „kolorowy” lub „piękny”.

Nic dziwnego, że stał się w naszej kulturze głównie znakiem miłości, często wykorzystywanym w dekoracjach lub bukietach ślubnych.

 

źródło: chicvintagebrides.com

 

Siła witalna, piękno i pasja. To wszystko znajdziemy zaklęte w czerwonych, pięknych kwiatach.

W mowie kwiatów kolor ten oznacza oczywiście gorące uczucia, niebywałą namiętność, ale także wprowadza nutkę zazdrości i zaborczości.

Tak czy inaczej czerwień to wymarzony kolor na ślubny bukiet, a kwiatów o tej barwie jest sporo. Nie musimy bazować wyłącznie na klasycznych różach. 

 

źródło: bridalmusings.com

źródło: theknot.com

 

Czerwony bukiet ślubny to całkiem inna bajka niż taki, który kojarzy nam się z Walentynkami, Dniem Kobiet czy rocznicą.  Pomysł na czerwone kwiaty w ślubnej stylizacji wcale nie będzie oklepany czy niemodny.

Wiązanka ślubna tworzona jest zupełnie inaczej i dzięki swojej formie niczym nie przypomina popularnych pęków czerwonych kwiatów na inne okazje.

 

źródło: pinterest.com

źródło: bellethemagazine.com

źródło: modwedding.com

 

Czerwień niejedno ma oblicze. Klasyczny bukiet z bordowych róż będzie idealny dla eleganckiej, wytwornej stylizacji ślubnej, natomiast wiązanka z czerwonych polnych kwiatów uroczo komponować się będzie ze ślubem w stylu eko czy hippie.

 

źródło: bridalmusings.com

źródło: chicvintagebrides.com

źródło: fiftyflowers.com

 

Jeśli nie róże, to co?

Czerwonym bukietem z powodzeniem możemy cieszyć się o każdej porze roku i wcale nie musi być on skomponowany z samych róż.

One pięknie współgrają z innymi czerwonymi kwiatami i roślinami, tworząc oryginalne, wyjątkowe kompozycje. Jednak wcale nie musimy w ogóle się na nie decydować.

Zawsze znajdziemy inne, atrakcyjne kwiaty w kolorze miłości.

Wiosną postawmy na kwiaty cebulowe. Pęk czerwonych tulipanów ożywi każdą ślubną kreację, podkreślając urodę panny młodej.

Równie urocze będą czerwone hiacynty, różaneczniki, azalie oraz ozdobne liście berberysów i tawuł oraz kwiaty wiciokrzewu.

Latem zdecydujmy się na smukłe mieczyki, okazałe dalie czy niezwykle modne ostatnio zawilce. 

Kolejną ciekawą propozycją są czerwone lilie i liliowce, które można dostać od wczesnej wiosny do jesieni.

Pamiętajmy także o uroczych goździkach, cyniach, kosmosach i oryginalnych szarłatach. Warto także zwrócić uwagę na pełne bezpretensjonalnego wdzięku maki i bratki.

 

źródło: isariflowerstudio.com

źródło: happywedd.com

źródło: www.brides.com

źródło: wedluxe.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź