Czy warto skorzystać z pomocy konsultanta ślubnego?

5 dowodów na to, że TAK!

fotografia: Malachite Meadow

 

Na temat konsultantów ślubnych, nazywanych w wielkim świecie wedding plannerami, krąży mnóstwo legend. Jedni uważają, że ich usługi są skierowane wyłącznie do gwiazd wielkiego ekranu i ludzi, którzy nie wiedzą, co robić z pieniędzmi. Inni skorzystali i są bardzo zadowoleni.

Wbrew pozorom pomoc konsultanta ślubnego nie musi być droga, szczególnie w końcowym bilansie wesela.

Jeśli wahasz się, czy skorzystać z usług wedding plannera, przeczytaj nasz poradnik i sprawdź 5 powodów, dla których warto się na to zdecydować. 

 

 

Konsultant ślubny

 

1. Dzięki konsultantowi ślubnemu oszczędzasz mnóstwo czasu

 

To zdecydowanie największa korzyść, jaka płynie ze skorzystania z usług wedding plannera. Samodzielna organizacja ślubu jest ogromnym wyzwaniem, któremu towarzyszy stres, pośpiech, nie da się też uniknąć błędów.

Choć większość par planuje ślub z około rocznym wyprzedzeniem, to naprawdę nie jest dużo czasu. Trzeba wybrać sukienkę, garnitur, sporządzić listę gości, zarezerwować salę, negocjować warunki, wybrać menu, pamiętać o dekoracjach, samochodzie, kosmetyczce, orkiestrze.

To spory ciężar, który naprawdę lepiej jest zrzucić na głowę profesjonalnego organizatora.

 

zaproszenia: BOHO DESIGN

 


2. Oszczędność pieniędzy

 

Powszechnie uważa się, że usługi konsultantów ślubnych są bardzo drogie. To nieprawda. W ogólnym koszcie hucznego wesela jest to wręcz mały procent wszystkich wydatków. Co jednak najważniejsze, profesjonalny wedding planner pomoże Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak?

Konsultanci ślubni mają kontakty w całej branży, mogą więc znaleźć dobrą salę za cenę, jakiej nie uzyska osoba „z ulicy”. Wiedzą, gdzie organizowane są jakieś promocje, mają znacznie lepsze stawki u różnych podwykonawców (zespoły, DJ-e, wodzireje, dostawcy alkoholi itd.).

To trochę tak, jak z budową domu. Jeśli ma się do dyspozycji dobrego kierownika, to postępuje ona bez żadnych problemów, a w dodatku fachowiec skuteczniej wynegocjuje ceny materiałów.

 


3. Możesz skupić się na sobie

 

Organizacja wesela towarzyszy mnóstwo spraw do załatwienia, włącznie z tymi, które nie są szczególnie przyjemne.

Wyobraź więc sobie, że w dniu ślubu i wesela nie możesz spokojnie oddać się w ręce kosmetyczki, bo cały czas myślisz o tym, czy sala jest odpowiednio udekorowana, czy wszystko jest zapięte na ostatni guzik itd.

Kiepska wizja, prawda? Mając specjalistę możesz o tym zapomnieć – płacisz mu za luksus spokoju.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 


4. Bezcenne porady

 

Konsultanci ślubni zorganizowali dziesiątki uroczystości i zebrali niezbędne doświadczenie. Wiedzą więc, które elementy wesela lepiej sobie darować, bo np. goście na nie zawsze narzekają. W tej branży teoria nie musi iść w parze z praktyką.

Rady wedding plannera okazują się bezcenne i pozwalają zorganizować wesele marzeń, choć w ramach przyjętego budżetu.

 


5. Gwarancja

 

Jeśli zorganizujesz wesele samodzielnie i coś się nie uda, to pretensje będziesz mieć tylko do siebie. W przypadku współpracy z wedding plannerem ta odpowiedzialność spada na barki specjalisty.

Podpisujesz z nim umowę, w której zobowiązuje się on do przygotowania uroczystości ściśle według Twoich oczekiwań i w ramach założonego budżetu. To on musi się martwić o to, aby wszystko poszło idealnie.

Uwierz – każdy profesjonalista stanie na głowie, by Para Młoda była zadowolona.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

Z usług konsultanta ślubnego warto skorzystać także wtedy, gdy planujesz skromną uroczystość.

Jego pomoc będzie natomiast nieodzowna w przypadku hucznego wesela. Zgranie wszystkich elementów nie jest prostą sprawą.

Przełam więc stereotypy, nie myśl o konsultancie, jako o zbytku. Współpraca z nim zawsze się opłaci, o czym przekonasz się już w tym wielkim dniu.

 

Inspiro Wedding & Events Consultant

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź