Czym do ślubu?

Pojazd, którym młoda para podjeżdża po kościół lub urząd stanu cywilnego, to również element ślubnej stylistyki, który kształtuje wizerunek całej uroczystości.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Warto poświęcić kwestii pojazdu trochę czasu, zwłaszcza, że możliwości - ograniczonych raczej tylko fantazją pary młodej i ich budżetem -  jest naprawdę sporo.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Auto do ślubu

 

Pojazd twoich marzeń

 

Na polskim rynku pojawiło się w ostatnich latach wiele firm oferujących usługę wypożyczenia pojazdu weselnego. W grę wchodzi wiele opcji: limuzyna, auto sportowe, motocykl, dorożka, auta “specjalne”.

Zazwyczaj pomysł państwa młodych udaje się zrealizować. Idealnie, aby pojazd, którym przybędą do ślubu, nie był jedynie ładny, ale nawiązywał do stroju, zainteresowań lub zajęć jednego z państwa młodych czy też samego charakteru uroczystości.

Jest coraz więcej firm wypożyczających świetnie odrestaurowane auta z połowy minionego wieku. To prawdziwe cacka, które zachwycą, a może nawet wzruszą niektórych gości weselnych.

Przybycie do kościoła wozem strażackim będzie zupełnie naturalne, jeśli pan młody związany jest właśnie z tą służbą, przyjazd motocyklem w asyście grupy kolegów z klubu motocyklowego również dobrze wypadnie, gdy żeni się jeden z jego członków.

Para młoda ceniąca sobie ekologiczne podejście do życia rewelacyjnie zaprezentuje się na pomysłowo udekorowanych rowerach lub pasującym do tematu ślubu jak nic innego - tandemie!

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Warunki wypożyczenia auta na ślub

 

W przypadku wypożyczenia pojazdu z kierowcą musimy się liczyć z wydatkiem nawet 1000 zł, jeśli wypożyczamy samo auto, zapłacimy co najmniej 500 zł.

Firmy z tej branży często oferują usługę kompleksową: wypożyczenie auta, szofera oraz dekorację pojazdu. Najczęściej dodatkowym kosztem jest ponowne wynajęcie pojazdu na sesję zdjęciową.

Oczywiście również na tym polu możemy zaoszczędzić i poprosić o użyczenie auta kogoś z kręgu przyjaciół lub rodziny.

 

fotografia: GoldenCars

 

 

Transport dobrze dopasowany

 

Tak jak stroje państwa młodych powinny pasować do siebie, tak również pojazd pary młodej powinien być dopasowany do ich kreacji. Dorożka, biała suknia i frak idą w parze, lecz zamiana dorożki na auto sportowe wywoła raczej uśmiech niż uznanie w oczach gości.

Suknia panny młodej to z reguły kreacja sporych rozmiarów, ślubne auto powinno być więc przestronne i gwarantować jej komfort podróżowania oraz minimalizować ryzyko zniszczenia stroju.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Nie każdy właściciel auta zezwala na jego udekorowanie, warto ustalić to przed wypożyczeniem i uchronić się przed rozczarowaniem.

Dekoracje również można wypożyczyć, jeżeli usługi florystki nie zmieszczą się w waszym budżecie


Ciekawe auta i pojazdy cieszą się sporym powodzeniem, warto więc wystarczająco wcześnie zainteresować się rezerwacją wymarzonej gabloty.

 

fotografia: cyrografia

 

 

Zobacz także:

BŁĘDY WESELNE, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź