Czym jechać do ślubu? Oto przegląd najmodniejszych propozycji!

Na jakie warianty obecnie stawiają młode pary? Która propozycja wywrze szczególne wrażenie na gościach weselnych?


Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń, które zapamiętujemy na całe życie. Staramy się, aby wszystkie przygotowania dopięte były na ostatni guzik. Jednym z najczęstszych problemów w trakcie organizacji wesela jest to, czym pojechać do ślubu. Współczesne środki transportu dają ogromne możliwości, dlatego młode pary coraz rzadziej decydują się na tradycyjny elegancki samochód. Na jakie warianty obecnie stawiają młode pary? Która propozycja wywrze szczególne wrażenie na gościach weselnych?

 

Czym do ślubu? Oto przegląd najmodniejszych propozycji!

 


Dorożka


To popularny wariant wśród młodych par planujących wesele w stylu rustykalnym. Dorożki bez wątpienia przepięknie prezentują się na zdjęciach. To wariant, który z pewnością zrobi na gościach odpowiednie wrażenie. Niestety decydując się na ten środek transportu, należy pamiętać, że konie poruszają się stosunkowo wolno. Jeżeli para młoda decyduje się na podróż dorożką w miejsce wesela, goście weselni mogą być sfrustrowani koniecznością przemieszczania się z niewielką prędkością za koniem. Warto rozważyć to, aby dorożką udać się albo do kościoła, albo na salę weselną, by nie wystawiać cierpliwości gości na próbę.

Należy także brać pod uwagę kolor dorożki i koni, aby całość wyglądała spójnie. Doskonale prezentuje się biała dorożka na tle białych lub brązowych koni. Warto zadbać o to, aby konie miały jednolity odcień bez zbędnych nakrapiań, co będzie lepiej prezentować się na zdjęciach.

 

 

 

Rower


Coraz więcej par decyduje się na podróż rowerem w dniu swojego ślubu. To wariant przewidziany jednak dla fanów mocnych wrażeń, gdyż dla wielu panien młodych, zwłaszcza w długich sukniach przemieszczanie się rowerem może okazać się problematyczne.

Wykorzystać można w tym przypadku zarówno tandem, jak i dwa osobne rowery. Nie jest to jednak uniwersalny wariant dla wszystkich, gdyż para młoda musi lubić jeździć na rowerze, a po drugie musi dobrze się na nim czuć, nawet w formalnym stroju. Odpadają tutaj warianty sukien typu księżniczka, gdyż materiał mógłby bardzo szybko się zniszczyć lub ubrudzić. Taka propozycja bez wątpienia wywarłaby na gościach odpowiednie wrażenie. Doskonały wariant w przypadku wesele w stylu boho lub w stylu wiejskim. 

 

 

 

Motocykl/vespa

 

Jeżeli para to miłośnicy mocnych wrażeń, takich jak przejażdżki na motorze, wariant ten z pewnością przypadnie im do gustu. Jest to znacznie szybsza wersja roweru, jednak z nutą nonszalancji i elegancji. W trakcie ślubu można więc wpleść pasję w ten szczególny dzień i przyjechać do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego na własnym motorze.

Przed tym ważnym dniem motocykl należy jednak dokładnie zreperować i oczyścić za pomocą profesjonalnych środków dostępnych na stronach internetowych dla kierowców. Dzięki temu motocykl będzie prezentował się nienagannie i elegancko na fotografiach ślubnych. Vespa doskonale wpisze się z kolei w styl retro i vintage. Niestety para młoda powinna wziąć pod uwagę to, iż fryzura panny młodej może się zniszczyć w wyniku konieczności założenia kasku lub wiatru. 

 

Spacer

 


Jeżeli sala weselna znajduje się niedaleko kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, doskonałym pomysłem może okazać się krótki spacer. To ogromna oszczędność środków, które można przeznaczyć na inny cel. Pod uwagę należy w tym przypadku wziąć takie aspekty jak pogoda, ubranie pary młodej, a także odległość. 

 

 

Helikopter/awionetka

 


Zdecydowanie dla fanów mocnych wrażeń i osób, których budżet weselny jest nieograniczony. Doskonałym środkiem lokomocji może okazać się wynajęcie awionetki lub helikoptera wraz z pilotem. Wystarczy miejsce do wylądowania, aby wprawić gości w osłupienie. To jeden z tych pomysłów, które z pewnością zostaną zapamiętane na wiele lat!

 

Samochód

 

Oczywiście najpopularniejszych środkiem transportu młodych par są samochody. Współcześnie jednak pary rezygnują z tradycyjnych limuzyn na rzecz samochodów w stylu vintage. Jest to najbardziej komfortowa spośród propozycji, dlatego cieszy się uznaniem. Samochodem bez trudu pokonać można nawet duże odległości. Właściciele wypożyczalni samochodów oraz prywatne osoby, które świadczą takie usługi powinny jednak pamiętać o tym, by zadbać o perfekcyjny wygląd samochodu. Mowa tutaj zarówno o wnętrzu, jak i karoserii samochodu.

Na szczęście do wyboru jest szereg akcesoriów, które pomogą zachować perfekcyjny wygląd samochodu. Wystarczy wejść na stronę internetową z częściami samochodowymi oraz akcesoriami, aby za jedną przesyłką zakupić wszystkie niezbędne akcesoria, jak spraye do kokpitu, środki do konserwacji wnętrza, ściereczki, czy środki do pielęgnacji felg i opon ( patrz np.: www.czesciauto24.pl ). Warto nabyć także wysokiej jakości woski, aby samochód prezentował się zupełnie tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu.

 

 

Czym kierować się w trakcie wyboru środka lokomocji w dniu ślubu?

 

W trakcie wyboru środka lokomocji warto wziąć pod uwagę przede wszystkim własne upodobania, możliwości finansowe, porę roku, strój pary młodej, a także odległość miejsca przyjęcia od miejsca zawarcia związku małżeńskiego. Bardzo często chęć zaimponowania gościom odnosi odwrotny skutek, dlatego decyzja ta musi zostać przemyślana. 
 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź