Dopasuj bukiet do koloru przewodniego wesela

Wybrałyśmy już kolor przewodni naszego ślubu i wesela. Będzie występował on w zaproszeniach, dodatkach czy dekoracjach sali weselnej. Nie zapomnijmy także o bukiecie, który powinien zawierać kwiaty w odpowiedniej tonacji.

 

Dobierając kolor kwiatów, pamiętajmy o typie naszej urody

Bukiet ślubny to nieodzowny element stylizacji Panny Młodej. Często będzie gościł na zdjęciach i pojawiał się blisko twarzy. Jeśli mamy jasną karnację i blond włosy, kolorystyka bukietu powinna być jasna i pastelowa. Przy ciemniejszej karnacji i włosach, doskonale będą wyglądać kwiaty w intensywnych barwach, na przykład fioletu czy bordo. Do włosów w odcieniach rudości będą pasować kwiaty żółte, pomarańczowe lub kremowe. Biel natomiast jest kolorem uniwersalnym i bukiet w tej tonacji będzie odpowiedni dla wszystkich Panien Młodych. 

 

źródło: beautimode.com

źródło: stylemepretty.com

 

Róż – groszek pachnący

Groszek pachnący znajdziemy w wielu barwach – od bieli po ciemny fiolet, jednak najbardziej urzekający jest ten w kolorze delikatnego, pastelowego różu. Groszek jest dostępny już od wczesnej wiosny aż do początku jesieni. Doskonale sprawdza się w bukiecie solo jak i w kompozycjach, a także nie należy do drogich kwiatów, dlatego jest szczególnie godny polecenia. 

 

źródło: to.theeverygirl.com

źródło: botanicfloraldesigns.com

źródło: elizabethfortune.com

źródło: greylikesweddings.com

źródło: miraclepooh.tumbrl.com

 

Fiolet - powojnik

Clematis czyli powojnik występuje w intensywnym odcieniu królewskiej purpury. Ma nie tylko oryginalne, piękne, duże kwiaty, ale i łodygi oraz liście, które doskonale prezentować się będą w ślubnej wiązance. Niestety powojnik niezbyt dobrze znosi upały więc polecany jest na śluby w chłodniejszych porach roku. 

 

źródło: Whimsical Wonderland Weddings / pinterest.com

źródło: oncewed.com

źródło: lover.ly

Źródło: marthastewartweddings.com


Biel – chryzantema

Choć chryzantemy nie są kwiatami typowo ślubnymi i budzą nieco kontrowersji, warto rozważyć je właśnie w białej wersji kolorystycznej. Są idealne na jesienne śluby, poza tym trwałe i naprawdę okazałe dzięki swoim uroczym, podłużnym płatkom. 

 

Źródło: gardenonthesquare.com

źródło: theknot.com

źródło: theknot.com

źródło: pinterest.com / wedding wire


Żółć – słonecznik

Ten klasyk ma w sobie tyle pozytywnej energii, że wciąż jest niezwykle popularnym kwiatem w bukietach ślubnych letnich i jesiennych Panien Młodych. Bukiety z udziałem słonecznika mogą mieć zarówno charakter rustykalny, jak i bardziej elegancki, gdy połączymy go z innymi kwiatami. 

 

weddingomania.com

źródło: colincowieweddings.com

źródło: rusticweddingchic.com

 

Pomarańcz- gerbera

Klasyczne i wdzięczne gerbery o intensywnie pomarańczowej barwie mogą być podstawą minimalistycznego, nowoczesnego bukietu, jak i bardziej klasycznego, występując w towarzystwie mieczyków, róż czy margerytek. W kwiaciarniach są dostępne zarówno duże, jak i miniaturowe odmiany. 

 

źródło: creativeweddings.ca

źródło: paperblog.com

źródło: charlottegeary.com

źródło: elizabethannedesigns.com

 

Czerwień - jaskier

Jaskry to piękne kwiaty o zwartej, wielopłatkowej budowie. Mają podatne na formowanie giętkie łodygi, dzięki czemu doskonale nadają się do układania bukietów ślubnych. Ponadto są trwałe i spokojnie przetrwają nawet duże upały.

 

źródło: articlewedding.com

źródło: theknot.com

źródło: pinterest.com / wedding wire

źródło: brides.com

źródło: gardenn.ru

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź