Doskonałe torty weselne

Zastanawiasz się, jak ma wyglądać twój weselny tort? Chętnie pomożemy przygotowanymi przez nas inspiracjami. Zapraszamy na krótki przegląd słodkich dzieł sztuki!

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

Jego wybór jest nie mniej istotna kwestią, co decyzje dotyczące sukni, bukietu czy garnituru pana młodego. Choć nadal popularne są piętrowe konstrukcje z figurką na szczycie, dzisiaj wiele par odbiega od tej “tradycji”. 

Coraz większą popularnością cieszą się oryginalne i kunsztowne dzieła cukierników. Obecnie tort jest uzupełnieniem dekoracji, podkreśleniem charakteru pary młodej, a nawet największą atrakcją wieczoru.

Zastanawiasz się, jak ma wyglądać twój weselny tort? Chętnie pomożemy przygotowanymi przez nas inspiracjami.  Zapraszamy na krótki przegląd słodkich dzieł sztuki!

 

 

Skromne i eleganckie

Zacznijmy od tortów eleganckich i skromnych, które mają w sobie urok i czar. Co prawda dekoracje sprowadzone są do minimum, a jednak patrząc na te torty nie mamy wątpliwości, że w tej prostocie właśnie zaklęte jest prawdziwe piękno.

Cukiernicy pokuszą się czasem o malutki kwiat, delikatną tasiemkę czy perełki, ale tylko w charakterze detalu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się torty w stylu black&white – połączenie kolorystyczne ponadczasowe i klasyczne, idealne dla nowoczesnych par, którym bliżej do elegancji, niż stylu vintage czy eco.

 

POMYSŁ NA TORT WESELNY

 

 

"Na bogato"

Na drugim biegunie znajdują się torty bogato zdobione. Te konstrukcje to przede wszystkim ogrom dekoracji, ale z absolutnym zachowaniem klasy. Zazwyczaj jest to urzekająca kwiatowa kaskada z bratków, fiołków, róż, storczyków,  stokrotek,  wykonanych z masy cukrowej lub prawdziwych.

Ale uwaga! Granica kiczu i tandety w tym przypadku jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć. Przedyskutujcie tę kwestię ze swoim cukiernikiem, pokażcie mu kilka inspirujących zdjęć, stron www. Dzięki temu nie będzie wątpliwości co do efektu końcowego jego pracy.

 

6 ZASAD KROJENIA WESELNEGO TORTU

 

 

Fantazyjnie i kolorowo

A może ponad wszystko lubisz oryginalność i chcesz zaskoczyć waszych gości? Jeśli tak, koniecznie wybierz tort fantazyjny, przypominający stos prezentów, z zabawnym detalem lub tak fikuśny, że swoją konstrukcją zaprzeczy prawom fizyki. 

Wyobraźnia mistrzów cukiernictwa nie zna granic, nie bój się więc zaproponować czegoś niewiarygodnie dziwacznego, z nutą szaleństwa. Obawiasz się przesady? To może chociaż zdecydujesz się na zabawny detal? Fantazyjne torty imponują swą wielkością, bogactwem kolorów i przeróżnymi motywami, które gwarantują nam jedno – zachwyt i zaskoczenie w oczach gości weselnych.

Pamiętajmy tylko o jednym, tort się je – a nie tylko podziwia. Trzeba więc znaleźć złoty środek, łącząc wizualne doznania estetyczne z doznaniami smakowymi.

 

TORT I BUKIET W JEDNYM STYLU

 

 

Tortowe trendy

Wybierając rodzaj tortu, jego kształt, wygląd czy kolor, mnóstwo par śledzi weselne trendy. W ostatnim czasie bardzo popularne są torty w stylu "naked cake".

 

8 POMYSŁÓW NA TORT W STYLU "NAKED"

 

Dosyć dużym wzięciem cieszą się również torty z motywami ptaków i motyli, czy gałązek brzozy. Ciekawą propozycją jest ręczne malowanie tortów w kwiatowe wzory lub nawet realistyczne portrety. Moda ta przywędrowała do nas z Nowego Jorku.

W kolorystyce dominują barwy tęczy, ale również stonowane pastelowe odcienie mięty.

Dość ekstrawaganckim pomysłem, który zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników jest technika ombre. Specyficzny sposób cieniowania tortów, na których kolory delikatnie się przenikają, tworząc paletę barw, od najciemniejszego do najjaśniejszego. 

Alternatywą dla weselnego ciasta są cup cakes (muffinki), czyli urocze, cukierkowo wyglądające stosy małych lukrowanych babeczek. Oryginalnie, nowocześnie, a i problem krojenia z głowy ;)

 

 

 

POMYSŁY NA TORT WESELNY, KTÓRY PRZETRWA W UPALNY DZIEŃ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź