Dziadkowie – goście honorowi na Waszym ślubie

Jak okazać Dziadkom swoją miłość i szacunek w dniu Waszego ślubu? Możecie to zrobić na różne sposoby. Oto kilka wskazówek.

 

To oni otaczali nas wyjątkową troską w okresie dzieciństwa – rozpieszczali, poświęcali czas i dbali jak mało kto. Dziadkowie, bo o nich mowa, często przejmują opiekę nad dziećmi, kiedy rodzice są zajęci pracą i innymi obowiązkami. Ci, którzy mieli okazję spędzić z nimi więcej czasu, są prawdziwymi szczęściarzami. Dziadkowie powinni zajmować w naszych sercach szczególne miejsce, bez względu na to, czy mieliśmy szansę ich poznać czy nie. Nie zapominajmy o nich zatem podczas ważnych uroczystości. Podpowiadamy, jak uhonorować dziadków podczas ślubu i wesela.

Przygotowania do ślubu i wesela pochłaniają Was pewnie bez reszty. Musicie dokładnie przeanalizować każdy szczegół uroczystości. Pewnie zastanawialiście się już, jak podziękować rodzicom za ich pomoc i zaangażowanie. Pomyśleliście również o dziadkach? Im też z pewnością macie być za co wdzięczni. Okażcie im zatem swoją miłość i szacunek. Możecie to zrobić na różne sposoby. Damy Wam kilka wskazówek.

 

źrodło: stylemepretty.com

źrodło: bered panda / pinterest.com

 

Jeśli dziadkowie są z Wami

 

  • Podziękowanie – przyjęło się, że podczas wesela dziękujemy szczególnie rodzicom. Dedykujemy im piosenkę, wręczamy upominek. Nic dziwnego, to dzięki nim jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Nie zapominajcie jednak również o dziadkach. Im także możecie zadedykować szczególny utwór i podarować drobny prezent, który, bez wątpienia, wywoła uśmiech na ich twarzach. Na pewno są niesamowicie szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w tak ważnej dla Was uroczystości. Takie wyróżnienie będzie dla nich czymś naprawdę szczególnym.

 

źrodło: lifebuzz / pinterest.com

 

  • Poproście dziadka, by niósł obrączki – prowadzenie Panny Młodej do ołtarza jest zarezerwowane dla ojca. Może w takim razie jeden z Waszych dziadków mógłby nieść obrączki? Na pewno poczuje się dumny i wyróżniony. Dziadkowie szczególnie tego potrzebują.

 

źrodło: theknotnews.com

 

  • Poproście dziadka lub babcię o przemowę – jeśli któryś z Waszych dziadków jest odważny i chętny do publicznych wystapień, poproście go o przemowę na weselu albo przeczytanie jednego z czytań podczas uroczystości w kościele. Gwarantujemy, że doskonale spiszą się w tej roli i da im ona mnóstwo satysfkacji.

 

źrodło: bridalguidemagazine

 

  • Babcie sypiące kwiatki – to zadanie rzadko przypada babciom, ale dlaczego by nie poprosić o to właśnie je? Na pewno będą zachwycone! 

 

źrodło: huffingtonpost.com

 

  • Babcia Twoją druhną? A czemu nie? Z pewnością każda babcia marzy o takiej roli i poczuje się szczególnie wyróżniona. To świetny sposób, żeby uhonorować obecność tak bliskiej osoby.

 

źrodło: AOL.com

 

Jeśli dziadków już z Wami nie ma

 

Nie każdy ma to szczęście, że może gościć na własnym weselu swoich dziadków. Jeśli nie ma ich już wśród Was, uczcijcie ich pamięć. Możecie to zrobić na kilka sposobów.

  • Miejsce dla nieobecnych – może dziadków nie ma już między Wami, ale na pewno cały czas czuwają. Przygotujcie zatem dla nich szczególne miejsce. Postawcie tam ich zdjęcie, tabliczkę z sentencją lub coś, co Wam się z nimi kojarzy. W ten sposób uhonorujecie brak obecności ukochanych osób.

 

źrodło: etsy.com/ pinterest.com

źródło: bradypuryearblog / pinterest.com

 

  • Galeria zdjęć – prezentacja drzewa genealogicznego podczas wesela to coraz częstszy element uroczystości. W ten sposób również można uczcić pamięć tych, których już między Wami nie ma. Możecie przygotować taką prezentację lub po prostu galerię zdjęć członków rodziny, których zabrakło na Waszym weselu. Ustawcie portrety bliskich na udekorowanym stole. Wszyscy goście będą mogli ich bliżej poznać.

 

źródło: aisleperfect / pinterest.com

źródło: mancheri bridals / pinterest.com

 

  • Świece na cześć nieobecnych – jednym ze sposobów uczczenia pamięci bliskich osób jest zapalenie świec podczas pierwszego tańca. To bardzo wzruszający i szczególny gest.

 

ŚWIECE NA ŚLUBIE I WESELU - GARŚĆ INSPIRACJI

źródło:theknot.com

źródło: hub pages / pinterest.com

 

  • Suknia babci – Panna Młoda, która była szczególnie związana ze swoją babcią, może uczcić jej pamięć w bardziej subtelny sposób, na przykład wszywając kawałek babcinej sukni ślubnej do swojej kreacji lub welonu.

 

źródło: romanticcountryliving / pinterest.com

 

  • Miniaturka zdjęcia w bukiecie – podpinając do ślubnego bukietu miniaturkę zdjęcia babci lub dziadka z pewnością uhonorujesz pamięć o nich w szczególny sposób. Goście również zobaczą, jak ważną rolę pełnili w Twoim życiu.

 

źródło: modwedding / pinterest.com

źródło: glamourandgrace / pinterest.com

 

Babcie i Dziadkowie to nasza przeszłość, to nasze korzenie. Uczcijcie ich pamięć podczas tak ważnej uroczystości, jaką jest ślub i wesele. Niech staną się Waszymi honorowymi gośćmi, bo szczególnie na to zasługują.

 

źródło: weddingstreet.in

źródło: theknot.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź