Dzieci na weselu

Czy obecność dzieci na weselu to dobry pomysł? Przecież to zabawa dla dorosłych, będą się nudzić, marudzić, psując zabawę innym gościom...

fotografia: Światłokolorowi

 

Planujecie ślub, przyjęcie weselne: kościół, suknia, garnitur, zespół, menu. Kompletujecie listę gości, których następnie usadzacie przy stołach.

Głowicie się nad niejedną kwestią, a wśród nich z pewnością pojawia się pytanie: co z dziećmi?

Czy ich obecność na weselu to dobry pomysł? Przecież to zabawa dla dorosłych, będą się nudzić, marudzić, psując zabawę innym gościom...

Zamiast zadręczać podobnymi dylematami, postawcie sprawę inaczej: uczyńcie z dzieci atut waszego ślubu, a zabawę weselna zorganizujcie tak, aby i dla nich znalazło się  kilka atrakcji, które skutecznie odgonią nudę.

 

 

 

Jak zorganizować wesele z dziećmi?

 


W kościele - mistrzowie ceremonii

 

Urocze bratanice i przystojni kilkuletni siostrzeńcy doskonale sprawdzą się jako pomocnicy ślubni. Dziewczynki ubrane w strojne suknie nawiązujace do strojów druhen i wianki mogą sypać przed parą młodą płatki kwiatowe z koszyczków.

Jeżeli panna młoda planuje suknię z trenem lub długi welon,  mała druhna może przytrzymywać go, krocząc tuż za parą nowożeńców.

Elegancko ubrany chłopiec poczuje się wyróżniony niosąc na haftowanej poduszeczce wasze obrączki. Dzieci zaangażowane w ceremonię zaślubin będą jej wzruszającym akcentem.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Na weselu - królowie parkietu

 

Wbrew waszym obawom dzieci doskonale odnajdują się w weselnej rzeczywistości. Chętnie włączają się do tanecznych korowodów i kółeczek, małe księżniczki tańczą stojąc na butach swoich tatusiów, mali kawalerowie radośnie pląsają solo lub w parze z mamusią.

Poza tym niekończące się bieganie za balonikami, kręcenie się w długich sukniach, szaleństwa z kuzynostwem! Aby jednak znużenie nie zagroziło świetnym nastrojom, dobrze jest przygotować klika atrakcji specjalnie dla maluchów.

Zawsze sprawdza się malowanie buziek, teatrzyk kukiełkowy, prace plastyczne, kręcenie hula-hop.

Animatorem tych zabaw może być wynajęta do tego celu opiekunka lub utalentowana i chętna do takich zajęć ciocia, babcia, starsza kuzynka.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Dziecięce menu

 

Jeżeli wśród gości weselnych jest kilkoro dzieci w podobnym wieku, warto zorganizować im osobny stolik, ustawiony w pobliżu miejsca zaplanowanego dla ich rodziców. Bliskość mam i tatusiów zapewni spokój obu stronom.

Sympatycznie byłoby w miły sposób wyróznić miejsca dla dzieci, na przykład balonikami w kształcie zwierzątek lub zastawą z bajkowymi motywami. Jeżeli jest taka możliwość, świetnym pomysłem będzie stworzenie kilku pozycji w menu z myślą o najmłodszych gościach.

Strzałem w dziesiątkę okaże się makarony, kluseczki, małe kotleciki, a na deser lody i gofry z bitą śmietaną i owocami lub czekoladowa fonatanna. Candy bar i wszelkie słodkości zawsze robią dobrą robotę!

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Dzieciaki wytrzymują zaskakująco długo na zabawie weselnej, rzadko mają okazję do tak nieskrępowanej i szalonej zabawy, dlatego wykorzystują ten czas do maksimum. Nic się nie stanie, jeśli pod czujnym okiem rodziców najmłodsi uczestnicy wesela dotrwają nawet do późnej nocy.

Nie obawiajcie się więc maluchów na liście weselnych gości, może się zdarzyć, że to właśnie ich uśmiechnięte buźki najpiękniej ozdobią waszą ceremonię.

 

 

Zobacz także:

KONTROWERSJE: „ZAPRASZAMY BEZ DZIECI!”

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź