Eko-dekoracje weselnych stołów

Papier, karton, tkanina, szkło, metal, drewno - to doskonałe materiały na detale weselnej aranżacji, idealne w stylizacji eko.

 

Szukając pomysłu na dekorację weselnych stołów i sal, warto zwrócić się w stronę natury i wykorzystać je w formie surowej, “nieobrobionej”.

Papier, karton, tkanina, szkło, metal, drewno - to doskonałe materiały na detale weselnej aranżacji, idealne w stylizacji eko.

Bo każdy z tych elementów można wykorzystać powtórnie, każdy z nich jest wykonany niemal w całości z przyjaznego środowisku materiału.

 

źródło: 100layercake.com

źródło: arabiaweddings.com

 

Papier

Proste, czytelne winietki z tekturki, których jedyną ozdobą są fikuśne ażurowe wycięcia lub wyszukany kształt, umocowane na metalowych podstawkach lub drewnianych klocuszkach wskażą waszym gościom miejsce przy stołach i ozdobią nakrycie.

 

ŚLUBNE DIY CZYLI WŁASNORĘCZNIE WYKONANE DEKORACJE

 

źródło: 100layercake.com

 

Kartonowe pudełeczka z szarego papieru przewiązane zwykłym "roboczym" sznurkiem lub beżową płócienną wstążką będą świetnym opakowaniem na podarunki dla gości.

 

O CZYM PAMIĘTAĆ PLANUJĄC NATURALNY MOTYW WESELA?

 

źródło: weddingcakesx.com

 

Papier to również nieograniczone niemal możliwości zginania, składania, formowania. Dekoracje z origami, romantyczne wiatraczki, urocze opakowania na pamiątki dla weselników - doskonały pomysł na papierowe detale waszego wesela.

 

POMPONY, ROZETY, GIRLANDY - PAPIEROWE DEKORACJE WESELNE

 

źródło: aliexpress.com

 

Szkło

Zwyczajne, codzienne naczynie w wyjątkowej roli.

Słoiki, szklaneczki, buteleczki jako wazoniki na bukiety lub pojedyncze kwiaty i świeczniki na świeczki, tea-lighty. Prosta forma - niezwykły efekt. Butelki mogą powędrować do recyklingu lub ozdobić jeszcze niejedno przyjęcie.

 

ETYKIETY, ZAWIESZKI, WSTĄŻKI - DEKORACJE BUTELEK

 

źródło: ruffledblog.com

źródło: onewed.com

źródło: magazine.fourseasons.com

 

Metal

Metalowe kanki, wiadereczka, dzbany to niebanalny pomysł na naczynia na kwiaty. Wprowadzają klimat wsi, wiejskiego lata, nieco vintage. 

Cynowe konewki z zasianym młodym zbożem i dołączoną paczuszką z nasionami najpierw spełnią funkcję pamiątkowego podarunku dla gości, aby póżniej stać się przedmiotem praktycznym i podlewać rabatki na ich balkonach :)

 

ŚLUB W STYLU VINTAGE

 

źródło: theweddingofmydreams.com

źródło; blog.weddingstar.com

 

Druciane dekoracyjne klatki dla ptaszków, tablice do umieszczania planu weselnej sali i inne konstrukcje z giętego drutu po weselu pięknie ozdobią balkon, taras, przedpokój.

 

LOVE BIRDS- ŚLUB I WESELE Z PTASIM MOTYWEM

 

źródło: flickr.com

 

Drewno

To wyjątkowo ekologiczny materiał - jeżeli dekoracje z drewna nie przydadzą się wam po weselu, można je po prostu spalić w kominku czy ognisku.

A wcześniej - oryginalnie ozdobią weselne stoły jako świeczniki, figurki, tabliczki z numerami stolików, nazwiskami gości czy miłosnymi wyznaniami.

 

POMYSŁ NA WESELE – DREWNIANE DEKORACJE Z DUSZĄ

 

źródło: katelynjamesblog.com

źródło: homemydesign.com

 

Tkanina

Kawałki wielobarwnych lub monochromatycznych tkanin bajecznie udekorują salę i nakrycia.

Do uszycia patchworkowych proporczyków, które niczym girlandy oplotą salę weselną, możecie użyć niepotrzebnych ubrań, obrusów, zasłon.

Taki ozdobny sznur przyda się niejednokrotnie podczas przyjęć i imprez. Ostatecznie może ozdobić również waszą sypialnię lub pokój dziecka. 

 

źródło: ruffledblog.com

źródło: greenweddingshoes.com

 

A może ozdobicie stoły weslene darami natury? Nie znajdziecie bardziej ekologicznych dekoracji, niż te, które po weselu można... zjeść! :) 

 

WESELE Z OWOCOWĄ NUTKĄ

 

źródło: pl.fotolia.com

źródło: sweetdreamevents.co.uk

 

zobacz także: 7 POWODÓW BY WZIĄĆ ŚLUB W LECIE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź