Etykiety, zawieszki, wstążki - dekoracje butelek

Od dawna istnieje zwyczaj przystrajania butelkowych szyjek chociażby kokardką ze wstążeczki, dorzucamy nieco inspiracji w tym właśnie wątku.

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

O alkoholu na weselnych stołach już wspominaliśmy. Dziś na ten temat, ale z innej strony - o dekorowaniu, wyróżnianiu, personalizowaniu butelek z weselnymi napojami (nie tylko tych z alkoholem).

Od dawna istnieje zwyczaj przystrajania butelkowych szyjek chociażby kokardką ze wstążeczki.

Znane są również ozdobne naklejki typu: Wódka weselna, na których pojawiały się często krótkie wierszyki na temat niezaprzeczalnej zależności między wypiciem trunku przez gości a szczęściem młodej pary ;)

 

Dziś również wiele par decyduje się na ozdobienie weselnych butelek, a często stara się tak wyróżnić weselne wino czy wódkę, aby wszyscy wiedzieli, za czyje zdrowie i pomyślność piją kolejne toasty. A dodatkowo, taka "podpisana" butelka wręczona gościom po zabawie przy wyjściu staje się idealną pamiątką-podziękowaniem za przyjęcie zaproszenia na waszą uroczystość.

 

zobacz także:

ALKOHOL NA WESELNYM STOLE

 

Najłatwiej jest zawiesić na szyjkach butelek karteczki z imionami i nazwiskiem pary młodej, datą ich ślubu. To najszybszy sposób na udekorowanie wina czy wódki. Na bileciku mogą się znaleźć również podziękowania dla gości, zabawny wierszyk lub fotografia nowożeńców.

Zawieszki możecie wykonać sami lub zlecić to zadanie profesjonaliście, który z kolorowego papieru i wstążek wyczaruje prawdziwe "cacka".

Z pewnością dobrze wyglądają zawieszki nawiązujące stylem do winietek, kart menu czy podziękowań leżących przy nakryciach.

 
zobacz także:

SPOSÓB NA WINIETKĘ

 

Butelki można ozdobić materiałową wstążeczką w kolorze lub z motywem powtarzającym się w innych dekoracjach wesela. Wstążeczkę można wyróżnić, zamawiając nadruk z inicjałami lub imionami młodych i datą ceremonii.

Taka wstążka może przydać się również jako uzupełnienie innych dekoracyjnych detali przyjęcia: winietek, prezencików dla gości, kwiatowych kompozycji.

 

tu kupicie: 

PAPETERIĘ NA ŚLUB I WESELE

 

Bardziej złożoną operacją będzie wymiana etykiet oryginalnych na zastępcze - z waszymi imionami czy zdjęciem.

Można nimi zakleić całkowicie lub częściowo (aby można było rozszyfrować rodzaj wina, które podano) nalepkę producenta. Takie etykiety najlepiej zaprojektować i wydrukować w sprawdzonym miejscu. Dobrze przemyślane będą prawdziwą ozdobą nie tylko butelek z napojami, ale i weselnych stołów.

 

Przy okazji mówienia o napojach, warto przemysleć ich ekspozycję w weselnych salach. Oprócz tradycyjnego rozstawiania alkoholu i napojów na stołach, bardzo dobrze prezentują się stoły typu drink bar, skąd każdy spragniony weselnik będzie mógł "pobrać" dobrze schłodzoną lemoniadę, colę czy piwo.

Butelki w kubełkach, cynowych wiaderkach czy baliach, zanurzone w połyskujących kostkach lodu wyglądają bardzo zachęcająco :) 

 

 

tu kupicie : 

PAPETERIĘ NA ŚLUB I WESELE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź