Frezje w bukietach ślubnych

Frezja występuje w wielu kolorach, najpopularniejsze są żółte, białe, fioletowe, różowe. Ułożone gronowo liczne pąki sprawiają, że sporo we frezjach soczystej, świeżej zieleni.

 

Delikatna i szlachetna frezja symbolizuje przyjaźń i niewinność. Jej unikalny zapach i subtelny kształt sprawiają, że jest idealna jako składnik bukietów ślubnych.

Frezja występuje w wielu kolorach, najpopularniejsze są żółte, białe, fioletowe, różowe. Ułożone gronowo liczne pąki sprawiają, że sporo we frezjach soczystej, świeżej zieleni.

 

Frezje do ślubu

 

Frezja, podobnie jak goździki, kojarzona jest w Polsce głównie z mało gustownymi, omotanymi szeleszczącym celofanem bukietami, wręczanymi ciotkom na imieniny...

Na szczęście te wdzięczne, przepięknie pachnące kwiaty nie zniknęły z kwiaciarni i możemy na nowo odkrywać ich walory, również w bukietach ślubnych.  
W zależności od użytego koloru, kwiaty te tworzą bukiety w różnym klimacie.

Najczęściej występują w połączeniu z innymi gatunkami. Jednak piękne białe frezje tworzą kompozycje, które mogą stać się kwintesencją eterycznego, subtelnego stylu. Zieleń pędów niesie ze sobą świeżość i powiew wiosny.

 

Biel, zieleń, róż  - w połączeniu z pastelowymi kwiatami innych gatunków białe frezje i ich zielone pąki tworzą bajeczne zestawienia. Idealne dla romantycznej panny młodej.

Odrobina koralowego czy łososiowego z śnieżną bielą delikatnej frezji to pomysł na sorbetowy bukiet na letnie wesele.

Najbardziej popularną jest żółta frezja. Rozwodniona nieco przez białe, pastelowe kwiaty stworzy letnią kompozycję pełną słonecznej energii, witalności, blasku.

Dla wielbicielek fioletów frezja ma kilka zniewalających odcieni: fuksja, lawendowy fiolet, delikatne bordo. To genialny składnik na bukiety w ciemniejszej gamie kolorystycznej.

Spójrzcie, jak świetnie prezentują się wielokolorowe bukiety z udziałem frezji. Porywająca feeria barw - soczyście, radośnie, bardzo pozytywnie!

Dzięki hodowlom szklarniowym frezje dostępne są przez cały rok. Ich niewygórowana cena to kolejna niewątpliwa zaleta, dzięki której frezje mogą pojawić się na stołach, dekoracjach sali, kościelnych ław. 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź