Fryzury ślubne z krótkich włosów

Te z was, które noszą fryzury z krótkich włosów najczęściej chwalą sobie niezwykłą wygodę, szybkość w układaniu i bezproblemowość w codziennej "obsłudze" głowy ;)

fotografia: PEŁNĄ PARĄ STUDIO

 

Te z was, które noszą fryzury z krótkich włosów najczęściej chwalą sobie niezwykłą wygodę, szybkość w układaniu i bezproblemowość w codziennej "obsłudze" głowy ;)

Jednocześnie z licznych wpisów na forach internetowych wynika, że właścicielki krótkich włosów mają problem z pomysłem na ich stylizację na większe okazje. Wśród chwil, w których chcecie wyglądać wyjątkowo i urzekająco jest oczywiście ślub i wesele. Niektóre z pań zaczynają zapuszczać włosy zaraz po zaręczynach, inne planują przedłużenie ich w salonie dostępnymi metodami.

My dziś pragniemy przekonać was, że w krótkiej fryzurze tkwi spory potencjał i jeżeli na co dzień dobrze się czujecie w swoich włosach, to być może drastyczna zmiana fryzury na ten dzień nie jest najlepszym pomysłem? Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Krótko

Włosy sięgające linii szczęki dają spore pole do manewru. Można pozostawić je rozpuszczone lub nawet podpiąć - doświadczona fryzjerka wyczaruje koka z pasem niemożliwych do upęcia na pierwszy rzut oka.

Propozycja dla tych z was, które planują elegancką stylizację jest klasyczny bob. Przy prostych włosach wygładzony i nabłyszczony. Lekko podniesiony tył fryzury i biżuteryjna opaska to odrobina ducha retro. Pasma skręcone lub ułożone w romantyczne fale to przepis na vintage-look.

Uzupełnieniem ułożenia może być jedwabny kwiat czy dekoracyjny grzebyk, którym podepniemy włosy z boku lub z tyłu głowy.

 

 

Krócej

Fryzury z włosów mocno wycieniowanych na karku i tyle głowy, z nieco dłuższymi pasmami nad czołem można ułożyć przynajmniej na dwa sposoby.

Podniesione do góry odsłonią twarz i nadadzą sylwetce eleganckiego powabu. Aby włosy nie przypominały pszczelego ula, niezbędne jest delikatne podtapirowanie i umiejętne uformowanie  fal. Muszą być dobrze utrwalone, aby fryzura pozostała na swoim miejscu przez cały dzień. Jeżeli wolisz zachować grzywkę, którą nosisz na co dzień, propozycją dla ciebie może być "grzeczna"  fryzura z użyciem opaski, fascynatora, woalki. Pasma moga pozostać gładkie lub  lekko skręcone, "przypadkiem" zmierzwione.

Do dobry pomysł dla cienkich włosów, które nabiorą w ten sposób nieco objętości. 

Chcesz, żeby było  bardziej drapieżnie - zadbaj o odpowiednio wyrazisty makijaż.

 

 

Ultrakrótko

Czy fryzura chłopczycy może być glamour i sexy?

Wiele gwiazd z czerwonego dywanu udowadnia, że również w ultrakrótkich włosach można wyglądać i czuć się wyjątkowo kobieco. Prosta, niebanalna fryzura sprawi, że będziesz wyjątkowo oryginalną panną młodą. Na tydzień, dwa przed ślubem udaj się na strzyżenie, które połączysz z planowaniem ślubnego uczesania. Włosy będą mialy okazję urosnąć odrobinkę i fryzura nabierze ostatecznego ksztaltu.

Krótkie włosy odsłonią twoją twarz, zadbaj o perfekcyjny makijaż, który wydobędzie twoje atuty: duże oczy, kobiece usta, wydatne kości policzkowe.

Do eleganckiej stylizacji dobierz odpowiedni detal: fascynator z woalką, grzebyk biżuteryjny lub opaskę-tiarę. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź