Garden party, czyli wesele plenerowe

Ślubne garden party można zorganizować w pięknym ogrodzie, ze stołami ustawionymi pod gołym niebem, a wieczorem zapalić romantyczne pochodnie i zrobić pokaz sztucznych ogni.

fotografia: Malachite Meadow

 

Wesele w plenerze

 

W Stanach Zjednoczonych czy w ciepłych zakątkach Europy wesela w plenerze cieszą się od lat niesłabnącą popularnością.

Także w Polsce  przyszli małżonkowie coraz częściej decydują się na taką formę uroczystości weselnej.

Ślubne garden party można zorganizować w pięknym ogrodzie, ze stołami ustawionymi pod gołym niebem, a wieczorem zapalić romantyczne pochodnie i zrobić pokaz sztucznych ogni.

Możliwości, jakie stwarza przestrzeń na łonie natury, są wręcz nieograniczone. 

 

fotografia: Magdalena Kańska Fotografia Ślubna

 

 

Pogoda a wesela w plenerze

 

W Polsce pogoda nawet w lecie niestety nie zawsze bywa łaskawa. Sporym ryzykiem jest organizowanie przyjęcia w plenerze oddalonym od lokalu czy dużego namiotu, gdzie można schować się w przypadku pogorszenia się aury.

Wesele odbywać się może tylko na zewnątrz, kiedy to wynajmuje się sam ogród lub inny teren zielony, może także w całości odbywać się pod ogrzewaną halą namiotową z kompletnym zapleczem. 

Najlepszym rozwiązaniem jednak jest znalezienie obiektu, który dysponuje okazałym, pięknym ogrodem (dworki, zamki, pałacyki).

W razie niepogody, zawsze można przenieść się do środka budynku (oczywiście po poprzednim ustaleniu tej opcji z właścicielami).

Z pewnością warto już wcześniej śledzić prognozę pogody na ten szczególny dla Was dzień, by w razie pokrzyżowania przez nią Waszych planów, przygotować się na organizację całej uroczystości pod zadaszeniem.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Organizacja wesela w plenerze

 

Można także połączyć tradycyjne wesele z garden party.

Wystarczy zorganizować część główną wesela (do oczepin) na sali weselnej, a następnie przenieść się do ogrodu, gdzie będzie przygotowane miejsce do tańca oraz stoły do napojów i przekąsek.

Ważna jest tu dobra organizacja, by goście w pewnym momencie nie rozpierzchli się po całym ogrodzie.

Gdy decydujecie się na plenerowe wesele, także w tym przypadku powinniście dokładnie przemyśleć kwestię dekoracji.

Kosze z polnymi kwiatami, kolorowe lampiony zawieszone na gałęziach drzew oraz inne romantyczne ogrodowe dekoracje sprawiają, że wesela w plenerze należą do magicznych i wyjątkowych nie tylko dla par młodych, ale także ich gości. 

Organizacja przyjęcia weselnego w ogrodzie wymaga większych nakładów finansowych oraz większej ilości przygotowań niż w przypadku tradycyjnego wesela w zamkniętym pomieszczeniu.

By wszystko poszło zgodnie z planem, należy omówić najdrobniejsze szczegóły z organizatorami naszego wyjątkowego dnia.  

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Zobacz także:

O CZYM PAMIĘTAĆ PLANUJĄC NATURALNY MOTYW WESELA?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź