Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

Właściwa troska o pierścionek zaręczynowy sprawi, że jego pięknem będziesz cieszyła się przez wiele lat. W końcu to prawdziwy symbol miłości. Pamiętaj, by o niego dbać, bo z pewnością na to zasługuje.


Chyba każda świeżo zaręczona kobieta, uwielbia zachwycać się blaskiem swojego pierścionka. Zła wiadomość jest taka, że nie pozostanie on nieskazitelny na zawsze. Nosisz go codziennie, więc może on ulec zadrapaniu i zabrudzeniu. Jednak dzięki odpowiedniej trosce i pielęgnacji, może on znowu nabrać dawnego uroku.

 

źródło: moncheribridals.com

źródło: weddingforward.com

 

Pierścionek zaręczynowy


Przede wszystkim postaraj się go trzymać jak najdalej od wszelkiego typu możliwości zabrudzenia. Zdejmuj go do prac w ogrodzie, sprzątania domu lub wycieczki po okolicy. Szczególnie negatywnie mogą na niego wpływać środki chemiczne. Dlatego usuwaj go z palca, kiedy stosujesz balsamy do ciała lub inne kosmetyki, w tym perfumy zawierające przecież alkohol.

Konieczne jest także nietraktowanie pierścionka zaręczynowego jako obowiązkowego elementu stroju sportowego. W trakcie ćwiczeń lub gier zespołowych, może dojść do jego uszkodzenia, na przykład na skutek kontaktu z piłką lub przyrządem.

Pot może również spowodować poślizg biżuterii, więc łatwo go zgubić. Szczególnie zabroniony jest kontakt z chlorowaną wodą lub wysoką temperaturą (jak w SPA). Skończyć się to może odbarwieniami. 

 

źródło: bridalore.com

 

Pierścionek zaręczynowy możesz wyczyścić w domu, ale niekoniecznie używając w tym celu pasty do zębów, sody oczyszczonej lub wybielacza. Te domowy sposoby mogą czasem zaszkodzić drogim kamieniom szlachetnym.

Profesjonalne zakłady czyszczące używają ciepłej wody i specjalnych środków ochronnych. Możesz także użyć ściereczki do polerowania biżuterii, ale zdecydowanie unikaj ręczników papierowych, które mogą spowodować zarysowania.

Biżuterię czyść w miejscu bezpiecznym, nie w okolicach wąskich szczelin. Jeżeli twój pierścionek zaręczynowy jest naprawdę zanieczyszczony, a ty nie masz pewności co do skuteczności swojego działania, oddaj go do profesjonalnego czyszczenia. W coraz większej liczbie zakładów jubilerskich jest taka możliwość.

 

źródło: instagram.com

źródło: instagram.com

 

Twój pierścionek zaręczynowy ma znaczną wartość i boisz się, że zostanie on ci skradziony lub go zgubisz? W takim razie dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie. W ofercie swojej firmy ubezpieczeniowej sprawdź, czy ubezpieczenie majątku możesz rozszerzyć o ten przedmiot lub wykup specjalny pakiet.

Dodatkowo co jakiś czas dokonuj przeglądu pierścionka. Poluzowane zaczepy grożą wypadnięciem diamentu lub innego kamienia. Pamiętaj, żeby odpowiednio przechowywać swój pierścionek. Na szafce nocnej możesz trzymać pudełko z aksamitem, dzięki któremu zawsze będziesz odkładała go na miejsce. Tak samo istotny jest właściwy schowek w torebce na czas podróży. Dzięki temu nie pojawią się na jego powierzchni niechciane zarysowania, widok drogiej biżuterii nie będzie nęcił złodzieja, a ty będziesz się czuła o wiele bezpieczniej.

 

źródło: weddingforwrd.com

źródło: weddingforward.com

 

Właściwa troska o pierścionek zaręczynowy sprawi, że jego pięknem będziesz cieszyła się przez wiele lat. W końcu to prawdziwy symbol miłości. Pamiętaj, by o niego dbać, bo z pewnością na to zasługuje.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź