Jak dobrać butonierkę do stylizacji ślubnej Pana Młodego?

Kilka pomysłów na ślubną butonierkę Pana Młodego

Photo by Dương Trí on Unsplash

 

Butonierka to dziurka w klapie marynarki  (z fr. boutonnière ‘dziurka od guzika, pętelka’; od bouton‘guzik’).

Nie należy mylić jej z brustaszą, czyli zewnetrzną kieszonką marynarki. Może być zamarkowana lub przecięta i obszyta jak pozostałe dziurki od guzików. W renomowanych pracowniach krawieckich dziurka butonierki jest ręcznie obszywana, również od spodu. 

Tradycyjnie wkłada się w nią kwiatek, mini bukiecik lub inną dekorację.

 

Photo by Miguel Teirlinck on Unsplash

 

 

Zgrany duet

 

“Zawartość” butonierki jest detalem, o który trzeba zadbać szczególnie. Strój pana młodego z zasady nie jest zbyt krzykliwy, więc ozdoba w klapie jest tak naprawdę jedynym miejscem do ewentualnych “szaleństw” (krawat mimo wszystko zawsze jest krawatem:))

To doskonała okazja na wyrażenie osobowości i stworzenie idealnego duetu ze stylizacją panny młodej. Bukiecik butonierki powinien nawiązywać do bukietu partnerki.

Poniżej kilka pięknych duetów:

 

Photo by Jason Briscoe on Unsplash

 

Photo by Tamara Menzi on Unsplash

 

 

Dane techniczne :)

 

W marynarkach jednorzędowych butonierka zazwyczaj umieszczona jest na lewej klapie. W dwurzędowych obie klapy mają otwór, ale i tak korzystać należy tylko z lewego. Ozdobę, na przykład kwiat, należy tak umocować w butonierce, aby łodyżka znalazła się pod klapą marynarki, tylko wówczas całość będzie prezentowała się elegancko i z klasą.

Butonierka powinna być szeroka na ok. 2,5 cm, tak by szypułka kwiatka mogła się w nią bez trudu zmieścić i była niewidoczna.

 

Photo by Maksym Kaharlytskyi on Unsplash

 

Photo by Cinematic Imagery on Unsplash

 

 

Zawartość butonierki

 

Kompozycja do butonierki może być wykonana z żywych kwiatów i tak jest najczęściej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać do niej elementy papierowe, pióra, koraliki, gałązki.

Taka ozdoba z pewnością wyróżni pana młodego, podkreśli jego charakter i doda szczyptę smaku do jego stylizacji.

 

Photo by The HK Photo Company

 

 

Zobacz także:

4 RZECZY, KTÓRYCH GOŚCIE WESELNI ZDECYDOWANIE NIE LUBIĄ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź