Jak dobrać buty do sukni ślubnej?

Twoje buty ślubne mają wielką rolę do spełnienia. Musisz je polubić, ale musisz też je nosić – przez ponad 15 godzin!

fotografia: LoveStory Wedding


Na długiej liście akcesoriów dla nowożeńców, które muszą pasować do Twojej sukni ślubnej, buty ślubne są prawdopodobnie na szczycie.

Dla niektórych narzeczonych znalezienie idealnego ślubnego buta jest równie ekscytujące, co zakochiwanie się w idealnej sukni ślubnej – marzą o tej jednej, malowniczej parze, aby dodać ją do swojej kolekcji obuwia. W przypadku innych panien młodych, zdobycie solidnego buta ślubnego jest tak proste, jak rozważenie jego wygody (co jest kluczowe, bez względu na to, jak cenny jest styl).

Pod koniec dnia Twoje buty ślubne mają wielką rolę do spełnienia. Musisz je polubić, ale musisz też je nosić – przez ponad 15 godzin (pomyśl o tym!).

Jak więc znaleźć idealne buty ślubne? 

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Buty ślubne

 


Tak: Najpierw znajdź swoją sukienkę

 

Nawet jeśli natknęłaś się na buty ślubne swoich marzeń, wstrzymaj się, jeśli jeszcze nie znalazłaś sukni ślubnej swoich marzeń (choć jeśli naprawdę je pokochasz, możesz je kupić  „na wszelki wypadek”).

Twoje buty ślubne muszą uzupełniać Twoją sukienkę w każdym aspekcie: stylu, koloru, detali itp. Ważna jest także długość Twojej sukni. Jeśli masz krótszy model, Twoje buty mogą służyć jako dodatek do akcesoriów – dodając koloru, blichtru, czegokolwiek Ci brakuje.

Jeśli Twoja suknia jest dłuższa, Twoje buty mogą służyć bardziej komfortowemu celowi, a płynne dopasowanie jest mniej ważne. 

 

fotografia: Showroom Ksis

 

 

Nie: Poczekaj do ostatniej chwili, aby znaleźć buty

 

Idealnie jest znaleźć sukienkę przed zakupem butów ślubnych, ale powinnaś rozważyć je w tym samym czasie - nie tylko dlatego, że musisz wymyślić sposób dopasowania, ale dlatego, że będziesz potrzebować obuwia do dopracowania zmian w sukience, na przykład skrócenia jej. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 


Tak: Rozejrzyj się

 

Aby uniknąć zarówno czekania do ostatniej chwili, jak i znalezienia butów ślubnych zbyt wcześnie, będziesz chciała poświęcić dużo czasu na przeglądanie stron internetowych dużych sklepów.

Wiele sklepów ma o wiele więcej zapasów online niż prezentuje w sklepie stacjonarnym, a kupując przez Internet możesz uzyskać dostęp do szerszej gamy butów.

Po znalezieniu potencjalnych konkurentów możesz zawęzić wyszukiwanie do wybranych, które będą dostępne w momencie zakupu.

 

buty do ślubu na płaskiej podeszfie slubnaglowie.pl

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Nie: Kupuj online na ostatnią chwilę

 

Podczas gdy strony internetowe są prostszym sposobem na poznanie stylów i poznanie tego, co jest dostępne w lokalnych sklepach, eksperci ostrzegają przed kupowaniem butów ślubnych online na ostatnią chwilę. To jest para butów, w której będziesz stać godzinami, więc najpierw musisz wypróbować buty i poczuć się w nich komfortowo.

Kupowanie obuwia ślubnego odpowiednio wcześniej pozwala ci również sprawdzić, gdzie dół Twojej sukienki opadnie podczas noszenia, dzięki czemu możesz uniknąć stylistycznego faux pas.

 

fotografia: Fototikka

 

 

Tak: Poznaj miejsce swojego ślubu i wesela

 

Tak jak sprawdzasz pogodę, aby upewnić się, że nosisz odpowiednie obuwie przed wyruszeniem na zewnątrz każdego dnia, nie zapomnij o sprawdzeniu miejsca, w którym nosić będziesz swoje buty ślubne.

Jest to szczególnie ważne, jeśli organizujesz wydarzenie na zewnątrz. Być może przed wejściem jest położony bruk, posadzka jest śliska, a szpilki zapadać się będą w trawniku – weź to pod uwagę. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Nie: Bój się kolorów poza bielą

 

Jak każda inna decyzja dotycząca stylu, którą podejmujesz na ten wielki dzień, kolor butów będzie zależeć od tego, jaką jesteś panną młodą. Na przykład, jeśli jesteś bardziej klasyczna i tradycyjna, najprawdopodobniej będziesz wybierała tradycyjne biele, szampany, kość słoniową i beże.

Ale jeśli jesteś nieco mniej tradycyjna, nie bój się wyjść poza ten bezpieczny obszar. Weź pod uwagę takie metale jak srebro, złoto lub różowe złoto, które mogą uwydatnić dekoracje Twojej sukni lub biżuterię, którą chcesz nosić. Metalowe buty dodają trochę więcej blasku i połysku, przyciągają wzrok. A być może „coś niebieskiego” to będą właśnie Twoje buty?

Jeśli Twój bukiet ma taki kolor, że możesz dopasować do niego buty, wykorzystaj to.

Na przykład dobierz czerwone buty, które pasują do czerwonych róż lub żółte sandały, aby pasowały do ​​żółtych tulipanów.

Możesz również dostosować się do swojego pana młodego. Jeśli ma już wybrany kolor na swój garnitur, smoking, kamizelkę lub krawat, możesz dodać ten kolor do butów jako sposób na dopasowanie się do męża.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Tak: Zachowaj spójny styl

 

Ponieważ jest mało prawdopodobne, że kupujesz buty i ubierasz się w zestawie, utrzymanie spójnego stylu jest ważne, gdy chcesz wyglądać jak najlepiej.

Jeśli chcesz uzyskać wygląd bardziej vintage lub retro, pamiętaj, aby dopasować styl swoich butów do tej samej ery.

Podkreśla to również zachowania spójności w odniesieniu do detali, konkretnych materiałów i dowolnego kształtu używanego dla butów, przypominających pewien okres w historii mody.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Nie: Zapomnij o priorytecie komfortu

 

Przedostatnia, ale na pewno nie najmniej istotna porada brzmi: nie zapomnij o wygodzie. Zawsze koncentrujemy się na stylu, który ma ogromne znaczenie, ale jeśli twoje stopy są tak dotkliwie obtarte, że musisz zdjąć te buty, aby cieszyć się przyjęciem... cóż, jaki jest sens ich posiadania?

Po pierwsze ważna jest wysokość obcasa – im wyższy obcas, tym większy nacisk spada na podeszwę stopy. Weź pod uwagę nieco niższą wysokość obcasów, która zmniejszy nacisk na piętę i pozwoli na dłuższe pozostawanie w pozycji stojącej i tańczenie. Następnie spróbuj znaleźć but, który jest trochę zabudowany – stopa nie będzie się przemieszczać, większe jest prawdopodobieństwo, że będzie Ci wygodnie. Wreszcie weź pod uwagę szerokość.

Niektórzy z nas mają szerokie stopy, inne są wąskie i niestety dla niektórych, cierpią oni z powodu przerażających obtarć. Buty ze sznurowadłami lub sprzączkami oferują regulację szerokości, która pozwala na idealne dopasowanie dla każdego, kto cierpi z powodu któregokolwiek z wyżej wymienionych problemów.

Podsumowanie: w dzień i w nocy, kiedy prawdopodobnie będziesz na nogach dwa razy, jeśli nie trzy lub cztery razy dłużej niż normalnie, potrzebujesz wygodnych butów.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Tak: Spróbuj nawet po zakupie

 

Tak długo, jak Twoje buty są możliwe do zwrotu, wypróbuj je (najlepiej w domu, na czystej powierzchni).

Spróbuj pochodzić w nich przez co najmniej godzinę. Jeśli nie możesz stać z nimi na nogach przez godzinę, prawdopodobnie nie są dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Nie będziesz się dobrze czuć podczas całej ceremonii ślubnej, sesji zdjęciowych i przyjęcia.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Zobacz także: 

18 CZARUJĄCYCH I PROSTYCH SUKNI ŚLUBNYCH DLA MINIMALISTEK

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź