Jak dopasować suknię do kształtu sylwetki?

Jeżeli umiejętnie określisz typ sylwetki, a poszukiwania odpowiedniej kreacji zawęzisz to tych form i krojów, które są dla ciebie najbardziej korzystne, możesz mieć pewność, że będziesz wyglądała IDEALNIE.

foto: White Story 

 

Bez względu na kształt twojej figury, obecność wypukłości lub ich brak, w dniu swojego ślubu będziesz wyglądała perfekcyjnie.

Pomoże ci w tym suknia ślubna odpowiednio dobrana do krzywizn twojego ciała. Jeżeli umiejętnie określisz typ sylwetki, a poszukiwania odpowiedniej kreacji zawęzisz to tych form i krojów, które są dla ciebie najbardziej korzystne, możesz mieć pewność, że twoje ciało tego dnia niebezpiecznie zbliży się do ideału (!), a ty będziesz czuła się swobodnie i komfortowo ;)

 

 

foto: Love Story

 


Kształt klepsydry

Czyli wydatne biodra i spory biust z jednocześnie zdecydowanie zaznaczoną talią, to niezwykle kobieca sylwetka.

Szczęściary, którym matka natura sprezentowała figurę Beyonce powinny podkreślić jej walory i pokazać je światu. Najodpowiedniejsza do tego będzie dopasowana suknia syrena, która otuli ciało pokazując jej zmysłowe krzywizny. Dzięki gorsetowi dopasujecie kreację do figury.

Te z was, które obawiają się odstającego brzuszka, powinny zainwestować w bieliznę korygującą. Pamiętajcie, że wybierając swoją syrenkę powinnyście unikać poprzecznych marszczeń, warstw, plis w okolicach pupy. Te poprowadzone po skosie i asymetryczne jeszcze bardziej wysmuklą.

 

 

foto: Mori Lee 

 

 

Figura chłopca

Figura typu chłopięcego, to drugi biegun. Nazywana niekiedy typem "banan" wyróżnia się wąskimi biodrami, niewielkim biustem, małym wcięciem w talii.

Z pewnością na co dzień wiele znajomych zazdrości wam tej sylwetki :)

Jeżeli w dniu ślubu pragniecie wyglądać bardziej kobieco, dodajcie sobie trochę kształtów wybierając odpowiedni fason sukni. Klasyczna princeska z gorsetem i wielowarstwową spódnicą to strzał w 10.

Gorset wyczaruje wcięcie w talii, a spódnica dzięki warstwom i detalom (kokarda!) - krągłe biodra. Posiadaczki małego biustu mogą pokusić się o jeszcze jeden trik: zdobienie, warstwy, marszczenia na gorsecie w okolicy piersi powiększą nieco ten rejon i zrównoważą rozłożysty dół.

 

foto: Mori Lee 

 

 

Duży biust

Pełny biust - marzenie jednych, bywa utrapieniem innych pań.

Sylwetka, której główny "ciężar" leży w okolicach klatki piersiowej potrzebuje odpowiedniego potraktowania. Zrównoważenie linii biustu będzie możliwe dzięki dekoltowi tworzącemu poprzeczną linię, na przykład typu łódka lub schodzącemu z ramion z warstwy koronki.

Najważniejsze, aby dekolt nie "wylewał" się z sukni. Niezbędny będzie wbudowany gorset, który zdyscyplinuje biust i zdefiniuje talię, konieczną dla uzyskania proporcji i równowagi w sylwetce.

 

 

Drobne kształty

Drobne kobiety, niewysokie, o figurze dziewczęcej najlepiej zaprezentują się w wysmuklającej sukni, która przylgnie do sylwetki, wydłuży ją.

Doskonała będzie kreacja w stylu empire, której dekolt skupi wzrok w górnej części ciała. Podłużne plisy lub elementy faktury tkaniny również wysmuklają.

Niejednokrotnie wspominaliśmy, jak świetnym rozwiązaniem dla niskich kobiet są krótkie suknie ślubne. Z pewnością należy unikać rozbudowanych sukni balowych, których obszerne spódnice "ciągną w dół" i obciążają drobne ciało. 

 

foto: Mori Lee

 

foto: Pudełko Wspomnień 

 

 

Pełne i puszyste kształty

Sylwetka pełna i zmysłowa to wyzwanie dla stylisty. Bardzo duże zadanie w wysmukleniu figury mogą pełnić odpowiednio poprowadzone drapowania tkaniny sukni.

Asymetryczne, kopertowe linie w okolicach talii stworzą iluzję klepsydry. Suknia powinna być wspomagana przez modelujący ciało gorset. Również podszewka czy korygująca halka w sukni zapewni lepsze jej dopasowanie.

Jeżeli zastanawiacie się nad fasonem - spódnice o linii "A" będą zawsze odpowiednie. Panie o pełniejszych kształtach powinny zapomnieć o licznych falbanach i marszczeniach.

 

foto: Mori Lee

 

 

Kształt gruszki

Sylwetka typu gruszka, to wąskie ramiona i szerokie biodra. Zadaniem sukni będzie wyrównanie tej dysproporcji - dodanie objętości w górnej części ciała, wysmuklenie dolnych partii.

Rolę tę spełni suknia o linii "A" z odpowiednio skonstruowanym gorsetem. Spódnica zniweluje zbyt szerokie biodra, pamiętaj, aby była jak najbardziej prosta i ascetyczna. Postaw na gorset ze zdobieniami, który zwróci uwagę na górne partie ciała, równoważąc proporcje.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź