Jak i gdzie przechowywać pieniądze po ślubie i weselu?

Jedno z najbardziej nurtujących pytań - zmartwienie każdej pary młodej!

fotografia: SklepSlubny.Love


Współcześnie wiele par decyduje się na poproszenie swoich gości o przyniesienie koperty z pieniędzmi, zamiast konkretnego prezentu. Również dla gości jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie, dlatego chętnie na to przystają.

Gdy jednak wesele jest duże, to również kartek z życzeniami i banknotami w środku uzbiera się wiele. Co z nimi zrobić?

 

fotografia: LM FOTO

 


Pudełko na koperty

Przede wszystkim wybierz jedną zaufaną osobę (bardzo często jest to świadek), który odpowiedzialny będzie za zbieranie ofiarowanych przez gości „kopert”. Młode pary decydują się często na zakup dekoracyjnych kartonów lub skrzyneczek, do których wrzucić można prezenty w takiej formie.

To bardzo wygodne, bo raczej nic się nie zgubi i pieniądze łatwiej jest przenieść. Takie pudełka można niedrogo kupić, także w stylistyce zbliżonej do ślubnej papeterii albo w prosty sposób wykonać samodzielnie.

Zamiast pudełka, zadbajcie wcześniej na przykład o stół do odłożenia podarunków (część gości przynieść może tradycyjne prezenty). Wówczas świadkowa może je od Was odbierać i od razu odkładać. To nieco gorsze rozwiązanie, ponieważ w ślubnym zamieszaniu coś może zaginąć.

Rolę osoby odpowiedzialnej za koperty lepiej jest powierzyć komuś dobrze zorganizowanemu i uważnemu.

 

pudełko: KREATYWNA PRACOWNIA TADAM

 

 

Miejsce przyjmowania życzeń

Jeżeli przyjmujecie życzenie (i prezenty) bezpośrednio po ślubie, na przykład pod kościołem lub urzędem, od razu poproście konkretną osobę, aby po zakończeniu składania życzeń, zebrała prezenty oraz kwiaty i inne upominki od gości, i zawiozła je do pobliskiego, bezpiecznego miejsca, na przykład mieszkania.

Jest to możliwe jedynie wówczas, kiedy odległość jest naprawdę niewielka. Gdy jest dalej, takie rozwiązanie jest pozbawione sensu i może popsuć nawet cały harmonogram tego dnia. 

Zdecydowanie nie polecamy zostawiać tak dużych sum zamkniętych w samochodzie. Ustrojony pojazd może okazać się idealnym łupem dla złodzieja. Jeżeli zdecydujecie się na przyjmowanie życzeń dopiero na sali weselnej, porozmawiaj z jej managerem wcześniej, czy możecie złożyć je w bezpiecznym miejscu. Wiele hoteli, ale także miejsc nastawionych typowo na organizację wesel, oddaje do dyspozycji nowożeńców sejf.

Dzięki takiemu rozwiązaniu gotówkę odbierzecie na spokojnie kolejnego dnia i nie będziecie musieli obawiać się zaginięcia części kopert. 

 

fotografia: Karetta.pl

 

Pieniądze możecie także zanieść od razu do swojego pokoju, jeżeli w tym samym obiekcie macie wykupiony apartament. Raczej nie polecamy zostawiania upominków na wierzchu, aby nie sprawdzać wiarygodności powiedzenia, że „okazja czyni złodzieja”.

Dotyczy to zwłaszcza obiektów, w których poza weselnikami i obsługą kręcą się jeszcze obce osoby.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź