Jak nauczyć się tańca na wesele?

Jak sprawić aby Wasze 5 minut na parkiecie wywoływało uśmiech i wzruszenie?

 

Jak nauczyć się tańca na wesele?


Pierwszy Taniec to jeden z najbardziej wyjątkowych momentów każdego wesela, często wyczekiwany przez Gości, którzy pragną podziwiać Parę Młodą płynącą po parkiecie w swoich objęciach. Jak podejść do Pierwszego Tańca, aby trema nie zdominowała tej pięknej chwili?

Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Wam przygotować się do tego ważnego dnia tak, aby każde przyszłe wspomnienie tych 5 minut na parkiecie wywoływało uśmiech i wzruszenie.

 


Przygotowania


Kiedy rozpocząć treningi choreografii? W zależności od umiejętności czy stopnia trudności układu, powinniśmy odpowiednio dobrać czas na naukę. Rekomendowanym przez instruktorów wyborem jest poczynienie pierwszych kroków od 3 do 6 miesięcy przed ceremonią. Taki czas trwania przygotowań jest idealny, aby stworzyć choreografię, dopracować każdy z elementów oraz uniknąć zbędnego stresu.

 

jak nauczyc sie tanca na wesele slubnaglowie.pl

 


Liczba lekcji 


Rekomendowana liczba lekcji to przynajmniej 5 godzin tańca. Taka ilość zazwyczaj jest wystarczająca na odpowiednie dopracowanie układu. Jeśli choreografia jest skomplikowana, oczywiście większa liczba lekcji będzie lepszym rozwiązaniem, aby nie czuć przemęczenia wywołanego zbyt dużą intensywnością treningów. W końcu taniec powinien być także przyjemnością! 


Odpowiedni układ


Każda para ma inne możliwości i różne oczekiwania dotyczące układu. Każdy instruktor tańca z pewnością dopasuje choreografię do indywidualnych możliwości i wymagań. Ustalenie oczekiwań na samym początku kursu będzie skutkowało przygotowaniem układu tak, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani.


Muzyka


Pary często decydują się na utwory, które mają dla nich związek z pozytywnymi emocjami lub pięknymi wspomnieniami. Warto jednak pamiętać, aby muzyka była odpowiednia z punktu widzenia układu, jaki chcemy przygotować. 


Stroje


Na pierwsze lekcje oczywiście radzimy zabrać wygodny strój jak i obuwie. Warto jednak pamiętać o kreacji Panny Młodej, gdyż krój sukni może powodować pewne ograniczenia ruchów. Zalecamy wspomnieć o tym instruktorowi na samym początku przygotowań, aby kroki i figury były odpowiednio dostosowane do możliwości. 

 

pierwszy taniec na wesele - lekcje tanca slubnaglwie.pl

 


Co przygotować na pierwszą lekcję tańca?


Zazwyczaj pary przychodzą na pierwsze zajęcia z wybraną piosenką, jeśli jednak tak nie jest – trener z pewnością pomoże. Przydatnymi są także informację dotyczące np. wysokości obcasów, kroju sukni Panny Młodej czy ilości miejsca na sali weselnej.

Spod skrzydeł Hakiel Akademii Tańca wyszły setki zadowolonych par, które swoimi układami Pierwszego Tańca oczarowały gości. Przygotowania choreografii powinny przede wszystkim kojarzyć się z przyjemnością i wspaniałą zabawą, ponieważ to one warunkują powstanie wspomnień na wiele lat.

 

hakiel akademia tanca warszawa slubnaglowie.pl

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź