Jak poradzić sobie, gdy wielu gości odmówi uczestnictwa w weselu?

Czy i co można zrobić kiedy goście weselni nie chcą przyjść do Was na ślub i wesele?

fotografia: Cztery Kadry


Goście (w końcu) zaczynają odsyłać swoje karty RSVP na Twój ślub i ku Twojemu rozczarowaniu, wygląda na to, że większość z nich zaznaczyła pole „Nie”. Co dalej?

 

Ślub w stylu klasycznym slubnaglowie.pl

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Goście weselni

Upewnij się, że najważniejsze osoby przybędą na ceremonię. Bądźmy szczerzy… Czy naprawdę zniechęca Cię, że Twojego dalekiego kuzyna i ciotki nie będzie na weselu? Najważniejsze jest Twoje rodzeństwo, przyjaciele i ulubieni krewni.

Nie będziesz czuła rozczarowania, gdy najbliżsi i najdrożsi będą razem z Tobą. To pozwoli Ci w pełni celebrować ten dzień.

 

Budżet ślubny

Ponownie sprawdź swój budżet ślubno-weselny. Mniejsza liczba gości oznacza mniej stołów i krzeseł, mniej przystawek, mniej prezentów dla gości – nagle możesz mieć trochę więcej budżetu na niektóre elementy wesela!

Wykorzystaj to jako szansę na zorganizowanie czegoś, czego naprawdę chcesz, na przykład dodatkowych deserów, fantazyjnej limuzyny lub specjalnej wycieczki na miesiąc miodowy. Pomyśl, czego pragniesz.

 

Dekoracja stołów na wesele slubnaglowie.pl

Okrągłe stoły na weselu slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Lista gości weselnych

Wykorzystaj swoją weselną listę B i pozwól gościom na przyjście w towarzystwie. Pomyśl o znajomych, których chętnie zobaczyłabyś na swoim ślubie, a którzy nie zmieścili się na pierwszą listę gości.

Przemyśl tylko, czy dajesz im zaproszenie z większym wyprzedzeniem niż kilka dni przed weselem. Wówczas mogliby się poczuć niekomfortowo, jako goście drugiej kategorii. Jeżeli ślub odbędzie się w jakiejś odległej miejscowości, przemyśl także warunki zakwaterowania dla tych dodatkowych gości (być może zrozumieją ograniczenia budżetowe i poszukają czegoś dla siebie we własnym zakresie).

 

Kameralne wesele

Uczyń ślub bardziej intymnym. Jeśli Twoja lista gości zostanie zmniejszona ze 150 do 75 gości, możesz zmienić plany, aby wydarzenie stało się bardziej intymne.

Sprawdź, czy możesz zmienić układ ceremonii, tak aby wszyscy byli trochę bliżej ołtarza lub przestawić się z posiłków typowo weselnych na sympatyczny, rodzinny wieczór. 

 

Kameralne wesele slubnaglowie.pl

fotografia: LMFOTO.PL

 

Powitanie gości weselnych

Przywitaj się ze wszystkimi. Dzięki mniejszej liczbie gości, będziesz miała możliwość, aby przywitać się ze wszystkimi. Teraz możesz zapomnieć o przerażającej wizji taśmowego witania się ze wszystkimi i zamiast tego pozwolić sobie na podejście do każdego stolika i indywidualną rozmowę z każdym zaproszonym.

 

Dzieci na ślubie i weselu

Wpuść dzieci na wesele. Jeśli nie planowałaś zapraszać dzieci, zmniejszona lista gości oznacza, że ​​możesz je uwzględnić. Oczywiście, jeśli nie chcesz, aby dzieci przychodziły z innego powodu niż pojemność sali lub koszt, nadal nie masz obowiązku ich zaprosić!

Dzięki mniejszemu napięciu w Twoim budżecie, możesz wynająć opiekunkę na wesele, aby rodzice mogli cieszyć się przyjęciem weselnym. Skorzystają na tym wszyscy.

 

Mała druhenka sypie kwiatki na ślubie slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Kotas

 

Menu weselne

Zapakuj resztki. Myślisz, że będziesz miała dużo niezjedzonego jedzenia? Nie pozwól, aby się zmarnowało! Zrób plan, żeby to wszystko spakować i zabrać do domu, rozdać gościom, zrobić poweselną imprezę lub przekazać do organizacji charytatywnej.

Jest coraz więcej miejsc, w których zostawić można produkty spożywcze dobrej jakości i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych.

 

Smakołyki na weselnym stole slubnaglowie.pl

fotografia: Mamel Pictures

 

Zobacz także: 

9 NAJCZĘSTSZYCH PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z ROZSADZENIEM GOŚCI NA WESELU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź