Jak przeżyć ślub i wesele w szpilkach?

Planujesz swój wielki dzień spędzić od rana do wieczora na wysokich obcasach? Dobrze zadbaj o poczucie komfortu, inaczej czeka Cię droga przez mękę…

fotografia: VeryLuckyStar

 

Wysokie szpilki w ślubnej stylizacji potrafią zdziałać cuda: wydłużą nogi, uniosą optycznie pośladki, sprawią, że będziemy trzymać się prosto, a nasz chód będzie bardziej zmysłowy.

Jest tylko jeden problem- zazwyczaj zaczynają nam doskwierać już po 2 godzinach. Jak więc przeżyć w nich bez uszczerbku ślub i wesele?

 

 

Szpilki do ślubu

 

1. Buty kupuj po południu 

 

Najlepszy czas na zakup butów to godziny popołudniowe lub wieczorne. Wówczas Twoje stopy są lekko opuchnięte, więc możesz z powodzeniem ustrzec się przed zakupem za ciasnych szpilek.

Unikaj także przymierzania butów, gdy Twoje stopy są zmarznięte. Możesz odnieść wtedy wrażenie, że pasują na nie buty o rozmiar mniejsze.

 


2. Jaki model szpilek?

 

Warto rozważyć model zabudowany. Szpilki typu peep toe oraz sandały z paseczkami nie przytrzymają idealnie stopy i mogą powodować jej przesuwanie oraz otarcia. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. Jaka wysokość szpilek do ślubu?

 

Przede wszystkim zachowaj zdrowy rozsądek, zwłaszcza gdy na co dzień nie chodzisz w wysokich butach. Wysokie szpilki na nieprzyzwyczajonych do nich stopach „odwdzięczą się” osłabieniem łydek, stawów i ścięgna Achillesa, co może spowodować, że w połowie wesela zakończysz swoją zabawę na parkiecie.

Jeśli na co dzień nosisz wysokie szpilki, na swój ślub wybierz model o wysokości  8 - 9 cm. Zapewni Ci on większy komfort i stabilność. 

 

 

4. Buty ślubne koniecznie przetestuj w domu

 

Szpilki powinnaś rozchodzić łącznie co najmniej 6 godzin, by dostosowały się do kształtu Twoich stóp.

Nigdy nie ryzykuj zakładania ich w dniu ślubu bez wcześniejszego testowania w domu. 

 

źródło: Hotel St. Bruno**** Giżycko

 

 


5. Jak przygotować buty na dzień ślubu?

 

Jeśli mimo wielogodzinnego rozchodzenia butów w domu, nadal nie czujesz się w nich komfortowo i gdzieś Cię obcierają, zastosuj specjalny spray pomagający delikatnie rozciągnąć obuwie. By zabezpieczyć się przed otarciami, zawsze zakładaj buty na rajstopy. 

 

fotografia: Karetta.pl

 


6. Zabezpiecz się przed otarciami

 

Pamiętaj o specjalnych, miękkich plasterkach na otarcia oraz silikonowych wkładkach do butów, dzięki którym stopa zostanie w jednym miejscu, a Ty nie będziesz odczuwać dyskomfortu.

 

 


7. Ćwicz stopy

 

By Twoje stopy były odprężone i dobrze przygotowane na dzień ślubu i wesela, wykonuj już miesiąc wcześniej proste ćwiczenia.

Kręć stopami raz w jedną, raz w drugą stronę, rozciągaj łydki robiąc skłony i zginając na zmianę nogi. Doskonały będzie także marsz bosymi stopami w jednym miejscu oraz spacery po trawie lub piasku. 

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Zobacz także:

JAK DOBRAĆ FRYZURĘ DO SUKIENKI ŚLUBNEJ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź