Jak przygotować się do poszukiwań wymarzonej sukni ślubnej?

Warto podejść do poszukiwań sukni ślubnej nie tyle pod wpływem emocji, co racjonalnie, a także dobrze się wcześniej do tego przygotować. Najważniejsze, by w dniu przymiarek czuć się dobrze we własnym ciele...

Ksis wedding atelier

 


Wybór sukni ślubnej

 

To jeden z najbardziej ekscytujących, ale również najtrudniejszych momentów dla przyszłej Panny Młodej. Klucz to nie tyle trafić na model, który nas zachwyci, ale wybrać taki model sukienki ślubnej, idealnie układający się na naszej sylwetce, podkreślający atuty i maskujący ewentualne niedoskonałości.

Warto podejść do poszukiwań sukni ślubnej nie tyle pod wpływem emocji, co racjonalnie, a także dobrze się wcześniej do tego przygotować. Najważniejsze, by w dniu przymiarek czuć się dobrze we własnym ciele, mieć wyśmienity humor, bliską osobę przy boku i oczywiście rozeznanie co do typu swojej figury oraz obecnie panujących trendów w modzie ślubnej. 

 

suknia: Mori Lee 

 

 

Zadbaj o ciało przed ślubem

 

Ćwiczenia fitnessnie tylko pozytywnie wpłyną na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale sprawią, że będziesz bardziej pewna siebie, pozytywnie nastawiona do życia, wysmuklona i gotowa na taki model sukni, o której wcześniej mogłabyś tylko pomarzyć.

Im bardziej atrakcyjnie się czujesz, tym więcej radości sprawią przymiarki i wybór idealnej sukni. Warto rozważyć trening razem z indywidualnie dobraną przez dietetyka dietą bądź skorzystać z cateringu dietetycznego (na przykład pudełkowego), dzięki któremu nie będziesz musiała samodzielnie ważyć produktów i liczyć kalorii. 

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

 

Poczucie komfortu w sukni ślubnej

 

Zatrzymywanie wody w organizmie to częsta przyczyna dodatkowych centymentrów w obwodzie, dyskomfortu i kiepskiego samopoczucia.

Aby uniknąć takiej sytuacji w dniu maratonu po butikach ślubnych, już dwa tygodnie wcześniej ogranicz spożycie soli oraz nawadniaj organizm wodą średniozmineralizowaną o niskiej zawartości sodu.

 

fotografia: LipneStudio

 

 

Fryzura ślubna, makijaż, bielizna i dodatki

 

Najlepiej byś w tym samym dniu rano wybrała się na próbny makijaż i fryzurę (z makjażem jednak uważajcie, czasami lepiej go odpuścić, aby nie stanowiło to problemu  "pobrudzenia"  sukni w czasie przymarki).

Wówczas wybór sukni będzie znacznie łatwiejszy, jak również przyjemniejszy. Wybierz gładką, najlepiej ciętą laserowo bieliznę bezszwową z biustonoszem bez ramiączek.

Dzięki temu będziesz gotowa na przymiarki każdego fasonu sukni. Pamiętaj również o wygodnych butach na obcasie oraz biżuterii ślubnej, jeśli już ją posiadasz. 

 

 


Rób zdjęcia i kręć filmiki

 

Podczas wizyt w salonach sukien ślubnych będziesz przymierzać co najmniej kilka modeli. Warto by osoba, która będzie Ci towarzyszyć podczas przymiarek, uwieczniała Twoje stylizacje. Dopiero w domu, gdy emocje opadną, będziesz mogła na spokojnie jeszcze raz przyjrzeć się, jak prezentują się poszczególne modele sukien na Twojej sylwetce i to z każdej strony.

Ponadto takie zdjęcia lub filmy będą wspaniałą pamiątką z tego dnia. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie salony przychylą się do Twojej prośby o uwiecznienie sukni w ten sposób, warto więc wcześniej zorientować się w tej kwestii, dzwoniąc do wybranych salonów.  

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zobacz także:

SCENARIUSZ ŚLUBNO-WESELNY

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź