Jak radzić sobie z nadopiekuńczymi rodzicami w trakcie ślubno-weselnych przygotowań?

7 wskazówek, jak skutecznie "zarządzać" nadopiekuńczymi rodzicami i teściami podczas planowania Waszego ślubu!

fotografia: Bedur Weddings 


Kochasz swoich rodziców (i miejmy nadzieję – przyszłych teściów) i oni kochają Ciebie. Więc planowanie ślubu powinno być proste, prawda? Niestety, nie zawsze tak jest.

Jeśli chodzi o śluby, każdy ma własne zdanie na temat powinności i tradycji, niezależnie od tego, czy mowa o kolorowej sukience, którą chcesz ubrać na siebie, czy o tym, kto będzie na niego zaproszony.

Ze względu na pomoc finansową, Twoi rodzice mogą czuć się upoważnieni do przejęcia na siebie całego procesu planowania ślubu.

Choć może to wydawać się trudnym zadaniem, oto siedem wskazówek, jak skutecznie zarządzać tymi cudownymi, ale czasami przytłaczającymi, nadopiekuńczymi rodzicami i teściami.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Planowanie ślubu

 

Zaprezentuj się jako osoba dorosła

Wykazanie, że jesteś kompetentną osobą dorosłą, sprawi cuda, by zdobyć zaufanie Twoich rodziców.

Będziesz musiała delikatnie, ale stanowczo określić siebie jako wiarygodną i rozsądną osobę. Twoi rodzice mogą odczuwać potrzebę wkroczenia, aby zapobiec pojawieniu się problemów (w końcu robili to całe Twoje życie!), więc pokaż im, że ten ślub będzie świetnie zaplanowany, a oni najprawdopodobniej się uspokoją i pozwól Ci zrobić swoje.

 

Bądź pewna swojej wizji

Jeśli chodzi o planowanie ślubu, nie ma nic ważniejszego niż komunikacja.

Jeśli masz swoją opinię na temat smaku ciasta, poinformuj rodziców o tym. Jeśli nie zależy Ci na kolorach serwetek i chcesz wprowadzić jakieś dane, otwórz się na rozmowę. A gdy nie masz pewności, czego chcesz, uważaj na rozmyślanie w obecności swoich rodziców – mogą to odczytać jako otwarte zaproszenie do wstawienia swoich pomysłów.

Zarządzaj dyskusją, aby nie zasypali Cię niezamawianymi radami.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Ale zostaw miejsce dla pomysłów rodziców…

To, że wiesz, czego chcesz, nie oznacza, że ​​wszystko, co sugerują Twoi rodzice, jest złym pomysłem. Mogą mieć twórcze rozwiązania dla niektórych problemów.

Czasami warto jest się poradzić i być może razem zdecydować się na jakieś rozwiązanie.

 

Daj im coś do zrealizowania

Najłatwiejszy sposób na zarządzanie rodzicami to powierzenie im jakiegoś zadania, co do którego wiesz, że uwielbiają to robić.

Jeśli Twoja przyszła teściowa ma obsesję na punkcie kwiatów, zaproś ją, aby poszła z Tobą na spotkanie z florystkami. Jej wiedza może ułatwić proces wyboru. Czy Twój tata kocha muzykę? Poproś go o pomoc w ułożeniu listy odtwarzania.

Zapewnienie każdemu z rodziców miejsca w przygotowaniach weselnych, na którym można się skupić, pomoże im poczuć się włączonymi i potrzebnymi – co jest prawdopodobnie wszystkim, czego naprawdę chcą.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Powstrzymaj język

Jeśli nie chcesz słyszeć opinii rodziców, nie rozpoczynaj tego tematu. Jasne, że ślub jest w Twoim umyśle przez cały czas (i często również na końcu języka), ale jeśli ciągle mówisz im o kwiatowych problemach, nieszczęściach menu i bólach głowy związanych z doborem papeterii, Twoi rodzice mogą czuć się w to wszystko bardzo włączeni.

Więc kontroluj to, co mówisz, jeśli chcesz kontrolować rozmowę.

 

Zakłócenia w dniu ślubu

Jeżeli Twoja mama staje się zbyt emocjonalna, kiedy mówisz o swoim tacie idącym do ołtarza lub Twój przyszły teść wtrąca swoją opinię w naprawdę nieodpowiednich chwilach, poproś kogoś innego, aby wkroczył. Niech to ta osoba przedstawi Twoje stanowisko.

Czasami osoba trzecia, która jest nieco odsunięta od wszystkich emocji tego dnia, może lepiej poradzić sobie z sytuacją.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Bądźcie wyrozumiali

Staraj się pamiętać, że Twoi rodzice i przyszli teściowie swoje apodyktyczne skłonności biorą z miłości. Często pomoc w planowaniu ślubu jest jedną z ostatnich wielkich ról rodzicielskich.

W rezultacie niektórzy rodzice przekraczają granice i posuwają się trochę za daleko. Więc zrozum, jaki wpływ ma ślub na emocje rodziców. Ponieważ na koniec dnia po prostu chcą, żeby to był najlepszy dzień w Twoim życiu.

 

Samodzielnie sfinansuj wesele

Jeśli chcesz mieć pełną kontrolę nad wszystkimi szczegółami swojego ślubu, możesz zrezygnować z pomocy finansowej rodziców.

Podczas gdy niektórzy rodzice mogą być bardziej niż szczęśliwi, gdy tylko opłacą rachunki i pozwolą Ci podejmować wszystkie decyzje, większość nie jest tak rozluźniona w sprawach finansowych.

Jeśli ich pieniądze są na stole, najprawdopodobniej będą chcieli wiedzieć, na co są wydawane. Zastanów się więc, czy nie zapłacić za swój ślub i wesele samodzielnie, jeśli chcesz uzyskać ostateczny głos.

W przeciwnym razie bądź gotowa wysłuchać swoich rodziców.

 

fotografia: Kamil Błaszczyk

 

Zobacz także: 

TRENDY W MAKIJAŻU I FRYZURACH ŚLUBNYCH NA 2019 ROK

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź