Jak radzić sobie z niezręcznymi sytuacjami związanymi ze ślubem?

Jak poradzić sobie z niezręcznymi sytuacjami weselnymi? Sprawdź!

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Przygotowaliśmy dla ciebie zbiór ogólnych wytycznych dotyczących sposobów na radzenie sobie z niezręcznymi sytuacjami weselnymi.

Dowiesz się z nich, jak poradzić sobie z wieloma niespodziewanymi wydarzeniami, które mogą popsuć ci ślubny nastrój.

 

 

Niezręczne sytuacje przed ślubem

 

Jak wybrnąć z pytań dotyczących kosztów wesela?

 

Jeżeli pytania dotyczą dość drażliwych kwestii dotyczących kosztów, najlepszym rozwiązaniem będzie zachowanie poczucia humoru. Jeżeli ciotka zapyta: „ te egzotyczne kwiaty z pewnością były bardzo drogie!”, możesz odpowiedzieć: „nie aż tak bardzo ciociu, mój mąż nie wziąłby ze mną ślubu, gdyby znał ich prawdziwą cenę”.  

Jeśli chcesz być uprzejma, po prostu podaj osobie zainteresowanej namiary do kwiaciarni z informacją, że indywidualnie wyceniają oni wszystkie zamówienia.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 


Co zrobić, jeżeli otrzymało się prezent spoza listy, niepasujący zupełnie do twojego stylu życia?

 

Po pierwsze pamiętaj, że nie masz obowiązku zatrzymać żadnych prezentów ślubnych. Możesz je zwrócić. Zastanów się jednak, dlaczego wspólnie ze świeżo poślubionym mężem otrzymaliście konkretny prezent. Być może to samodzielnie namalowany przez przyjaciela obraz olejny. Oczywiście tego typu podarunek o wiele trudniej jest zignorować i po prostu sprzedać lub oddać do sklepu.

Uwaga o nietrafionym prezencie jednak w żadnym wypadku nie powinna znaleźć się w podziękowaniach, które roześlecie do swoich gości.

Na przestrzeni czasu ma prawo zmienić się twój gust i twoje potrzeby, więc w razie późniejszych pytań powiedz po prostu, żeby osoba obdarowująca nie brała tego nazbyt osobiście, ale prezent został wymieniony na coś innego, co obecnie sprawia wam wielką radość.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Chcesz mieć małe, intymne wesele, tymczasem liczne grono twoich przyjaciół oczekuje na nie zaproszenia – co robić?

 

Wielu przyjaciół może z góry założyć, że są oni zaproszeni na wesele. Jednak brak jego papierowej formy jest jednoznacznym sygnałem, że tak nie jest. Jak uchronić się przed niezręcznymi pytaniami, na przykład dotyczącymi stroju obowiązującego na imprezie?

Możesz na przykład powiedzieć: „Czuję się strasznie, że muszę ci to przekazać osobiście, ale niestety nie byliśmy w stanie pomieścić wszystkich osób, które znalazły się na naszej wymarzonej liście gości, dlatego niestety nie jesteśmy w stanie zaprosić cię na tę uroczystość”.

Jeżeli te słowa będą miały pokrycie w rzeczywistości, a do tego ktoś jest naprawdę dobrym przyjacielem, nie powinno to wpłynąć na wasze relacje. Po za tym zawsze miłym gestem jest zorganizowanie spotkania dla przyjaciół i znajomych już po ślubie.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Zobacz także:

12 ZNAKÓW, ŻE MAŁŻEŃSTWO NIE BĘDZIE TRWAŁE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź