Jak radzić sobie z przedślubnymi konfliktami?

Podczas intensywnych przygotowań do ślubu i wesela łatwo o napięcie, sprzeczki i nieporozumienia. W jaki sposób je łagodzić?

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

6 miesięcy przed ślubem zaczyna się wyjątkowo intensywny czas planowania, załatwiania, dopinania wielu kwestii na ostatni guzik. 

Łatwo więc o drobne kłótnie, frustrację i niesnaski. Problemy i napięcia czasem są nieuniknione, warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. 
 

 

 

Przedślubne konflikty

 

 

Sztuka mówienia i słuchania

 

Gdy potrafimy otwarcie artykułować swoje potrzeby, partner z pewnością zrozumie nasz komunikat. Pozwól także narzeczonemu wypowiedzieć się w każdej kwestii, nawet gdyby miał inne zdanie.

Nie przerywaj i postaraj się wyobrazić sobie jego wizję. Jeśli znacznie różni się od Twojej, spróbujcie wypracować korzystny dla obu stron kompromis. Tłumienie konfliktu

 

Jeśli między Wami narasta napięcie, a Ty czujesz, ze wybuch jest blisko, to znak, że pora zrobić pauzę, ponieważ natłok spraw organizacyjnych zaczyna Was przerastać. 

Odłóżcie je chwilowo na bok. Wyrwijcie się na romantyczną kolację, do kina lub na spacer.

Nie zapominajcie o analizie własnych emocji i ich źródła. Pozwoli się to wewnętrznie wyciszyć, wyjaśnić sporne kwestie i zapobiec zbliżonym sytuacjom.

 

fotografia: Światłokolorowi

 


Gdy rodzice się wtrącają

 

Nierzadko zdarza się, że gdy rodzice współfinansują ślub i wesele syna bądź córki, czują się uprawnieni do narzucania swojej wizji uroczystości. Niestety często rozmijają się z upodobaniami Młodej Pary, przez co może wystąpić międzypokoleniowy konflikt, który odbije się także na relacji przyszłych małżonków.

Wyjściem z tej sytuacji jest spokojna rozmowa, gdzie dokładnie ustalicie wspólne stanowisko i będziecie je podtrzymywać podczas dyskusji z rodzicami. 

 


Dobra organizacja

 

To nie tylko świetnie rozpisany harmonogram przedślubnych spraw do odhaczenia. Chodzi również o codzienne obowiązki, które w tym trudnym czasie mogą Was po prostu przerosnąć.

Powinniście być jak sprawnie działająca drużyna, której celem jest dotarcie do Waszego wytęsknionego dnia z jak najmniejszą liczbą potknięć po drodze. Warto więc dzielić się także domowymi obowiązkami. Poza tym chodźcie na ustępstwa i nie straćcie z oczu tego, co najważniejsze...


  
Wdzięczność i docenianie

 

Co bardziej podniesie na duchu i zmotywuje,  jak docenienie wysiłków partnera?

Okazuj, jak ważne  jest dla Ciebie jego zaangażowanie, otwartość na Twoje pomysły, wspólne załatwianie spraw, jak również troska i cierpliwość. 

 

fotografia: Grzegorz Ciepiel

 

 

Zobacz także:

5 RAD, KTÓRE POMOGĄ WAM STWORZYĆ IDEALNY UKŁAD TANECZNY NA PIERWSZY TANIEC

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź