Jak rozplanować transport w dniu ślubu?

O transport gości warto zadbać już na etapie wstępnego planowania wesela, by być spokojnym o to, że nikt z gości nie będzie miał problemu z dotarciem na naszą uroczystość.

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Często tak ważną kwestię jak transport dla gości zostawiamy na ostatnią chwilę, naszym zdaniem warto zadbać o ten organizacyjny element odpowiednio wcześniej.

 

Transport gości w dniu ślubu

 

1. Najważniejszy jest plan

 

Gdy wszyscy zaproszeni potwierdzą swoją obecność na Waszym ślubie, pora na zaznaczenie na liście gości, kto przyjedzie własnym transportem, a kto będzie go potrzebował. Warto o to zapytać podczas rozmowy, w której goście potwierdzają swoje przybycie.

Kolejnym krokiem jest sporządzenie szacunkowego zapotrzebowania na transport na trasie hotel – kościół/USC oraz kościół/USC – lokal w którym odbywa się wesele, a następnie lokal – hotel (jeśli oczywiście sala weselna nie znajduje się na terenie hotelu). 

Należy następnie poinformować gości, że mają załatwiony transport i bez problemu dotrą zarówno do miejsca ślubnej ceremonii, jak i na salę.

 


2. Jaki środek transportu wybrać?

 

Jeśli liczba gości, którzy będą korzystać z organizowanego przez Was transportu wynosi powyżej pięćdziesięciu osób, wynajmijcie autokar (lub dwa przy większej liczbie osób).

Gdy organizujecie mniejsze wesele, w zupełności wystarczy bus, który jest w stanie pomieścić do czterdziestu osób. 

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 


3. Grunt to dobra organizacja

 

By uniknąć zbędnego zamieszania i mnóstwa telefonów w dzień uroczystości, koniecznie dajcie gościom znać o godzinie i miejscu przyjazdu autokaru.

Warto wydelegować jedną osobę (na przykład przyjaciela bądź kogoś z rodziny), by poprowadził gości do autokaru i dopilnował, by wszyscy się w nim znaleźli.

 


4. Powrót z wesela

 

Goście, którzy nie posiadają własnego transportu, a nie nocują w hotelu, powinni mieć także zapewniony bezpieczny powrót do domu. Warto ustalić z kierowcą autokaru bądź busa dwie lub trzy nocne godziny, w których będzie odwoził gości. 

Dobrze byłoby wcześniej sporządzić listę adresów i przekazać je kierowcy, by mógł obrać najbardziej optymalne trasy.

Pozwoli to także na wstępne oszacowanie kosztu usługi. 

 

 

5. Warto podpisać umowę

 

Podpisanie umowy w dniu zarezerwowania usługi daje Ci pewność, że zostanie ona wykonana w konkretnym dniu.

W umowie powinno uwzględnić się wstępną drogę przejazdu, miejsce oraz godzinę, w której autokar bądź bus zostanie podstawiony.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zobacz także:

JAK PRZYGOTOWAĆ HARMONOGRAM WESELA?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź