Jak sprawić, by deszcz nie zepsuł waszego dnia?

Czy rzeczywiście deszcz w dniu zamążpójścia to taka tragedia? Jasne, że nie ;)

fotografia: Malachite Meadow

 

Mówi się, że deszcz w dniu ślubu przynosi szczęście… Cóż, jeżeli zrobilibyśmy krótką ankietę wśród par szykujących się do wielkiego dnia, a pytanie brzmiałoby: “Czego najbardziej obawiasz się w dniu ślubu?”, można podejrzewać, że w przeważającej większości przypadków odpowiedź brzmiałaby “Tego, że będzie padało”.

Nawet jeśli nie planujesz ślubu i wesela na łonie natury, na kilka tygodni przed datą nerwowo sprawdzasz prognozy pogody z niepokojącą częstotliwością. Najgorsze jest to, że sympatyczna pogodynka nie przekazuje zbyt pozytywnych wieści... Czy rzeczywiście deszcz w dniu zamążpójścia to taka tragedia? Jasne, że nie ;)

Spokojnie, weź głęboki oddech, uśmiechnij się - decyzji matki natury nie jesteś w stanie zmienić. Przyjmij więc deszcz, jako jedną z dobroci przyrody i przygotuj się na konsekwencje ewentualnych opadów.

A przede wszystkim nie pozwól, by twoja uroczystość była nieudana przez deszcz, lecz dołóż starań, by właśnie z tego powodu była wyjątkowa!

 

fotografia: Dwatak fotografia ślubna

 

Według wielu fotografów, nie ma piękniejszej scenerii dla ślubnych zdjęć, niż deszczowa aura.

Nasycenie kolorów w czasie deszczu daje wiele razy piękniejsze efekty, niż przy ujęciach robionych w słońcu. Zupełnie oszałamiające rezultaty przyniesie deszczowa sesja nocą, kiedy to krople działają jak małe soczewki filtrujące promienie świateł lamp. A jeżeli traficie na burzowe błyski, wasze zdjęcia mają szansę być absolutnie unikalne!

Schronieni pod parasolami, okraszeni kroplami deszczu, ze szczęściem wymalowanym na twarzach będziecie idealnymi modelami dla fotografa.

Z pewnością zdjęcia w deszczu muszą być zrobione szybko. Nie możecie dopuścić do totalnego przemoczenia się, przemarznięcia i skwaszonych min.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Deszcz w dniu ślubu

 

Sesja ślubna podczas deszczu, to szansa na ujęcia spontaniczne, pełne szaleństwa, niekłamanej radości. Trzeba się spieszyć, nie ma czasu na sztywne pozowanie czy wielokrotne powtórki. Jeżeli zdjęcia robicie w dzień ślubu i boicie się o zmoczenie strojów, wykorzystajcie małe triki: stańcie w uroczej bramie, wejdźcie do samochodu, schrońcie się pod parasolem.

Warto zakupić parasol, który będzie po prostu ładny, w określonym kolorze lub przezroczysty. Jeżeli sesja wypadnie w inny dzień, nie bójcie się zmoknąć nieco czy pobrudzić - suknia i garnitur powędrują do specjalistycznej pralni i będą jak nowe.

Koniecznie ustalcie, czy wasz fotograf jest przygotowany (jak?) na okoliczność deszczu. Być może uda się przełożyć termin. Jednak jesteśmy pewni, że dla profesjonalisty pogoda nie powinna stanowić przeszkody, a może nawet będzie wyzwaniem?

Podczas sesji prawdopodobnie niezbędna będzie pomoc - asystent z parasolem chroniącym sprzęt i was.

 

fotografia: Love Story

 

 

Ślub w plenerze

 

Jeżeli zaplanowaliście uroczystość na łonie natury, deszcz absolutnie nie może sparaliżować waszych planów. Poproście waszych gości o przyniesienie parasoli lub kupcie jednakowe w hurtowni. Jeżeli deszcz jednak nie spadnie - zawsze będziecie je mogli zwrócić. Być może obserwujący ceremonię będą musieli stać podczas ślubu, ale czego nie robi się dla młodej pary? :)

Możecie być pewni, że goście skryci pod parasolami swoimi uśmiechami zastąpią niedysponowane tego dnia słońce i nikt nie zapomni waszego ślubu w deszczu.

 

fotografia: SLUBNESTUDIO

 

 

Namiot weselny

 

Oczywiście możecie zainstalować namiot, pod którym odbędzie się ceremonia, warto zabezpieczyć również podłoże.

Firmy zajmujące się wynajmem namiotów na imprezy jest przygotowana na wszelkie pogodowe wypadki, zaufajcie profesjonalistom. 

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

A może wpleciecie deszczowe motywy w aranżację wesela? Kolorowe kalosze, dopasowane do kreacji druhen, parasole jako element dekoracji sali.

Efekt może być zjawiskowy, z pewnością zrobi na waszych gościach wrażenie i zapamiętają was jako parę, “która deszczu się nie boi”:)

 

 

Zobacz także:

5 PROBLEMÓW, KTÓRE MOGĄ WAS ZASKOCZYĆ NA WASZYM WESELU

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź