Jak stworzyć listę prezentów ślubnych?

Każdy z gości, bez względu na zasobność portfela powinien móc wybrać coś dla Was - przedmioty na liście powinny mieć zróżnicowane ceny!

 

Poprzez prezent ślubny goście pragną podziękować nowożeńcom za zaproszenie, pogratulować pięknej ceremonii i złożyć życzenia szczęśliwego pożycia w stadle.

Dawniej z pudeł zaopatrzonych w kokardy nowożeńcy wypakowywali sprzęty gospodarstwa domowego: miksery, garnki, pościel, ręczniki, niekiedy przedmioty dekoracyjne: kryształowe wazony, zegary na ścianę, fajans z Włocławka. Para zazwyczaj dopiero rozpoczynała wspólne “gospodarzenie”, w sklepach było niewiele, więc każdy komplet talerzy czy sztućców był na wagę złota ;)

 

foto via savannahsaidit

 

Potem materialne dobra zastąpiły białe koperty z “pieniążkiem na wspólną drogę”. Rozwiązanie dość wygodne, choć raczej mało romantyczne, pozbawiało gości szans na wykazanie się inwencją, a nowożeńców radości i dreszczyku emocji z rozpakowywania prezentów oraz pamiątek z wesela.

Dziś młodzi nadal najczęściej sugerują gościom podarek w postaci banknotów (nie wszyscy uważają to za eleganckie), trudno się dziwić - kwota uzbierana z kopert może zamienić się w podróż poślubną lub rodzinne auto. Jednak do łask wracają również prezenty w formie tradycyjnej.

 

prezenty slubne pudelka kokardka

Źródło: flickr.com

 

Co jednak kupić nowożeńcom, którzy od lat mieszkają razem i “obrośli” już w sprzęty domowe? Bliscy mają prościej - znają zainteresowania, gust, pragnienia młodych, prędzej trafią w punkt. Dalsza rodzina, znajomi, kuzynostwo może mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego prezentu.

 

Źródło: pinterest.com

 

Z pomocą przychodzą listy prezentów ślubnych stworzone przez przyszłą młodą parę w oparciu o asortyment jednego lub kilku sklepów. Jak to działa? Narzeczeni wybierają sklep lub sklepy, których produkty trafiają w ich gust i potrzeby.

Mogą to być miejsca z wyposażeniem wnętrz, porcelaną, AGD, sztuką. Wskazują odpowiednią (wystarczająco dużą, dla możliwości swobodnego wyboru) ilość przedmiotów, które wpisują wraz z ceną na listę. Do zaproszenia ślubnego dołączają bilecik z informacją o możliwości skorzystania z listy.

 

lista prezentow slubnych

Źródło: flickr.com

 

Sama lista może być również dołączona do zaproszenia. Jeżeli jednak list jest więcej, lepiej nie upychać zwojów papieru do koperty z zaproszeniem, lecz zaznaczyć adresy miejsc, gdzie można je znaleźć.

Aby uniknąć nieporozumień, warto poprosić o pomoc drużbę lub druhnę, którzy będą “infolinią” dla dzwoniących z wątpliwościami gości.
 

 

zaproszenie slubne rozowe romantyczne

Źródło: flickr.com

 

Wiadomość załączona do zaproszenia, powinna krótko i grzecznie informować o możliwości (nie przymusie) skorzystania z ułożonych list, na przykład:

Mili  Goście!

To dla nas wielki zaszczyt, że zechcieliście świętować z nami dzień naszego ślubu. Jeżeli planujecie obdarować nas z tej okazji prezentem, być może jego wybór ułatwi Wam stworzona przez nas “Lista marzeń”, którą znajdziecie przy zaproszeniu.

To spis przedmiotów, które sprawią nam wielką radość i z pewnością będą nam przydatne na nowej drodze wspólnego życia. Jeżeli zdecydujecie się na któryś z przedmiotów, prosimy o kontakt ze sklepem “Prezenty dla młodej pary”, przy ul. Ślubnej 1 (czynny w godz. 10-19, tel.: 123456). Jakiekolwiek problemy w tej kwestii pomoże Wam rozwiązać nasz nieoceniony Drużba Marek, tel.: 7654321.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Ania i Piotrek.

 

 

foto via brilliantbridal

 

Stworzenie listy prezentów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla obu stron. Weselnicy mają "z głowy" szukanie podarku. Wy unikniecie zdublowanych czajników, mało gustownych filiżanek lub kilku kompletów pościeli o popularnym wzorze - wybieracie przedmioty w waszym stylu, a prezenty już kupione wykreślane są z listy.

Każdy z gości, bez względu na zasobność portfela powinien móc wybrać coś dla siebie (dla was ;)) - przedmioty na liście powinny mieć zróżnicowane ceny. Droższe pozycje weselnicy mogą zakupić “grupowo” lub podzielić je na części, jak na przykład serwis obiadowy (w organizowaniu zrzutki może pomóc "drużba-infolinia"). Sklep zazwyczaj przekazuje weselnikom bileciki z nazwą zakupionego przedmiotu, który wręczany jest nowożeńcom w dniu ślubu i dołączany do paczek, dzieki temu wiecie co-od-kogo.

Wszystkie prezenty dojadą do was pod wskazany adres, a jeśli podejmiecie współpracę ze sklepem, który wie, jak traktować klientów, z pewnością otrzymacie jakiś bonus w podziękowaniu :)

 

 

foto via emaze.com

 

Prezentowe listy można również sporządzić w sklepie internetowym, co jest niewątpliwym udogodnieniem dla gości weselnych rozsianych po Polsce czy świecie. Goście wchodzą do sklepu, którego adres www otrzymali w zaproszeniu i za pomocą udostępnionego kodu, klikając zaznaczają wybrany przedmiot. Potem szybki przelew on-line i trafiony prezent upolowany!

Kolejną, pewnie nie ostatnią, zaletą listy jest fakt, że może być to rzeczywiście listą waszych marzeń. Umieśćcie na niej przedmioty lub usługi, których, przez względy zdroworozsądkowe, nigdy byście sobie nie kupili, nie zamówili.

Dzięki waszym gościom mają szansę spełnić się wasze nawet najberdziej szalone pragnienia :) 

 

Źródło: pinterest.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź