Jak szybko zaplanować ślub?

Jak długo naprawdę trzeba planować wesele? Rozważ to jako swój osobisty przewodnik.

fotografia: Monika Marszałek - Fotografia Emocji


Planowanie ślubu jest dużym zadaniem, szczególnie dla par z wielodzietnymi rodzinami i mnóstwem opinii. Podczas gdy niektóre pary wolą poświęcić swój czas temu procesowi, planując nawet na dwa lata do przodu, wiele wolałoby, aby ich związek był zalegalizowany tak szybko, jak to możliwe.

Jak długo naprawdę trzeba planować wesele? Rozważ to jako swój osobisty przewodnik.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Minimalny czas na zaplanowanie ślubu

Ponieważ zaproszenia mają być wysłane na sześć do ośmiu tygodni przed ślubem, będziesz chciała dać sobie co najmniej dwa lub trzy miesiące na zaplanowanie ślubu.

To tylko kilka tygodni, aby potwierdzić podwykonawców i miejsce, zanim Twoje zaproszenia zostaną wysłane pocztą, więc musisz być naprawdę na bieżąco z podejmowaniem decyzji i utrzymać porządek.

 

fotografia: Monika Marszałek - Fotografia Emocji

 

 

Elastyczność jest kluczowa

Ponieważ wielu podwykonawców i miejsc jest rezerwowanych z rocznym lub większym wyprzedzeniem, może być trudno zdobyć zespół, który chcesz, kiedy chcesz. Kluczem tutaj jest bycie elastycznym.

Może niedzielne wesele otworzy dla Ciebie więcej opcji albo może będziesz musiała poświęcić jednak więcej czasu na szukanie profesjonalistów?

 

fotografia: Malachite Meadow

 

Wesela last-minute sprawiają, że negocjacje są łatwiejsze

Ponieważ wiele osób związanych z branżą ślubną i lokali zazwyczaj nie rezerwuje terminu na mniej niż pięć miesięcy przed weselem, to szansa na znalezienie wolnego miejsca jest mniejsza, ale nadal istnieje.

Nie bój się poprosić o ofertę na ostatnią chwilę, ponieważ dostawcy są bardziej elastyczni w przypadku rezerwacji last-minute.

W końcu to dla nich szansa na dodatkowy zarobek.

 

fotografia: DreamEye Studio

 

Planuj mądrze budżet 

Ponieważ chcesz szybko wszystko zorganizować, musisz być przygotowana finansowo na wydanie swojego budżet w szybszy niż zwykle sposób.

Zamiast rozłożyć płatności na cały rok, będziesz musiała zapłacić saldo końcowe szybciej niż większość par.

 

fotografia: LOVEWORKS by Fąfrowicz

 

Hotele i transport

W zależności od  tego, o jakiej porze roku odbędzie się ślub, rezerwacja hoteli i transportu może przynieść nieoczekiwane trudności w ostatniej chwili.

Zdecydowanie zalecamy, aby zarezerwować je zaraz po sfinalizowaniu miejsca.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

Dziel i rządź

Planowanie ślubu w krótkim czasie jest zbyt trudne do zrobienia solo, więc upewnij się, że kontaktujesz się z przyjaciółmi i rodziną, aby uzyskać pomoc, kiedy i gdzie tylko możesz.

Może się zdarzyć, że przypiszesz mamie telefonowanie do wszystkich fotografów na Twojej liście, aby dowiedzieć się o ich dostępności, podczas gdy Twój najlepszy przyjaciel będzie rezerwował hotel dla Twoich gości.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź