Jak upewnić się czy wybraliście odpowiedniego fotografa na ślub?

O co pytać? Jak wygląda umowa z fotografem? Czego można się spodziewać, czego oczekiwać? Garść rad na ten temat poniżej :)

fotografia:  LMFOTO

 

Rezerwacja fotografa ślubnego powinna być jednym z pierwszych w kolejności punktów na liście weselnych spraw "do załatwienia". Dlaczego? Z obserwacji wynika, że najlepsi fotografowie planują swoje kalendarze z dwuletnim wyprzedzeniem, warto więc rozejrzeć się za profesjonalistą jak najszybciej.

 

fotografia: LMFOTO


Gdzie poszukiwać fotografa ślubnego?

Najbardziej popularnym i jak do tej pory dobrze sprawdzającym się sposobem są po prostu polecenia od rodziny i znajomych. Czasem po prostu wystarczy że zachwyci nas album ślubny u zaprzyjaźnionej pary i już mamy namiar na sprawdzonego fotografa. 

Kolejnym źródłem jest niewątpliwie nasz portal „Ślub na Głowie”. Posiadamy aktualną bazę wizytówek fotografów oraz linki do ich portfolio. 

Jeżeli szukacie fotografa ślubnego - możecie go znaleźć w naszym  Katalogu Firm - Fotografia 

 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography


Spotkanie z fotografem

Gdy już stworzycie listę kontaktów do fotografów, których portfolia Was oczarowały, pora na selekcję. Pierwszy krok to telefon i zapytanie o termin, który Was interesuje, a także oczywiście koszt usługi.

Następnie warto odbyć z fotografem spotkanie, na którym przedstawi Wam komplet zdjęć z przykładowego ślubu i wesela (zazwyczaj w ogólnodostępnym portfolio są tylko najlepsze kadry). Podczas spotkania macie także okazję przedstawić swoją wizję, a także zapytać w jakiej technice lub stylu fotograf czuje się najlepiej, tak by mógł uwiecznić Wasz wyjątkowy dzień z pasją i prawdziwą radością. Tylko wtedy będziecie w pełni zadowoleni z jego pracy. 

 

Tu znajdziecie oferty najlepszych fotografów
 

 

fotografia:Malachite Meadow


Jaki powinien być dobry fotograf?

Profesjonalna fotografia to nie tylko nienaganny warsztat, ale również pozytywna relacja z Młodymi. Ważne, by już podczas pierwszego spotkania „zaiskrzyło”- żebyście znaleźli z fotografem wspólny język, byli pewni jednej, ustalonej wizji, mieli poczucie komfortu i zaufanie.

Fotograf, który zrobi na Was dobre wrażenie, a w pracy kieruje się empatią i wyczuciem, doskonale przebrnie przez zdjęcia portretowe, grupowe, plenerowe czy sesję z przygotowań. Dyskretnie uwieczni najwznioślejsze i najbardziej wesołe momenty uroczystości oraz odpuści wówczas, gdy ktoś będzie w niezbyt korzystnej sytuacji czy pozie. 

 

fotografia: Nano Works 
 

Uczciwość i profesjonalizm

Osoba, która będzie odpowiedzialna za jedną z najważniejszych pamiątek Waszego życia musi być godna zaufania. Podpisując umowę, którą wcześniej oboje dokładnie przeanalizujecie, sprawdźcie czy zabezpieczone są interesy obu stron. Macie prawo zapytać o każdy najmniejszy podpunkt umowy i móc dokonać stosownej korekty.

Ponadto profesjonalny fotograf ślubny przedstawi Wam różne scenariusze zdjęć, pomysły na oryginalne ujęcia oraz doradzi najlepsze miejsca na sesję.

 

Tu możecie zobaczyć reportaże i sesje ze ślubów - zapraszamy do inspiracji.


fotografia:B&W Photography

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź