Jak ustalić datę ślubu?

Organizację ślubu i wesela rozpocząć należy od wyboru idealnej dla nas daty. Właśnie od tego będzie zależeć nasz wygląd w tym dniu, rodzaj atrakcji weselnych czy miejsce sesji plenerowej.

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 


Organizację ślubu i wesela rozpocząć należy od wyboru idealnej dla nas daty. Właśnie od tego będzie zależeć nasz wygląd w tym dniu, rodzaj atrakcji weselnych czy miejsce sesji plenerowej.

Kierujemy się różnymi rzeczami: jedni, wierząc w przesądy, unikają miesięcy nie zawierających w swojej nazwie literki „r”, inni za wszelką cenę próbują dopasować termin tak, by najwięcej gości (także tych z zagranicy) mogło przybyć na uroczystość.

Są również tacy, którzy pragną symbolicznie podkreślić datę spotkania drugiej połówki lub zaręczyn, wybierając podobny termin. Czym jeszcze należy się kierować, by trafić w idealną dla nas datę?

 

 

Data ślubu i wesela

 

1. Warunki pogodowe

 

Najpopularniejsze i zarazem najbezpieczniejsze pod kątem stabilnej pogody miesiące na ślub to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień.

Koniecznie miesiąc przed datą ślubu, sprawdzaj na bieżąco długoterminową prognozę pogody, by móc się przygotować na ewentualne załamanie aury.

Planując jednak ślub w sezonie, musisz wziąć pod uwagę konieczność zarezerwowania różnych usług ze znacznym wyprzedzeniem oraz fakt, że wydasz na nie więcej niż poza sezonem. 

 

fotografia: Białe Kadry

 


2. Oszczędności  

 

Jeśli wybierzesz datę ślubu poza sezonem, będziesz w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, a organizacja ślubu nie potrwa 1,5 roku, ale kilka miesięcy.

Minusem jest ograniczona oferta atrakcji, kwiaciarń czy brak możliwości zorganizowania ślubu w na świeżym powietrzu.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. Wizja ślubu

 

Zamknij oczy i zobacz okoliczności Twojego wymarzonego ślubu. Czy widzisz Was w wonnym, różanym ogrodzie, parkowej alejce pośród kwitnących drzew, góralskiej chacie przykrytej iskrzącym śniegiem czy w lesie wśród bajkowych, kolorowych liści?

Już wiesz jaka pora roku będzie najodpowiedniejsza? Teraz wystarczy przekonać do tego swojego partnera;)

 

fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

4. Ślub podczas świąt

 

Magiczna aura Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że coraz więcej par decyduje się na wkroczenie na nową drogę życia właśnie w tym czasie.

Planując „gwiazdkowy” ślub warto wcześniej dokładnie przyjrzeć się jak wypadają poszczególne świąteczne dni w kalendarzu. Najodpowiedniejszy będzie drugi dzień świąt, zwłaszcza wtedy, gdy wypadnie on w piątek lub sobotę.

Wybierając z kolei Sylwester jako dzień ślubu macie niepowtarzalną okazję zorganizowania najbardziej niepowtarzalnego wesela w całym roku.

Wielkanoc, a co za tym idzie, budząca się do życia przyroda to również wspaniałe okoliczności do zawarcia związku małżeńskiego. 

 

 

5. Wystarczająco dużo czasu na planowanie

 

Choć w pewnych przypadkach możliwa jest organizacja ślubu w kilka miesięcy, zdecydowanie tego nie polecamy.

Mając do dyspozycji tak niewiele czasu, ograniczamy wybór różnych usług a także czas na znalezienie najkorzystniejszej ceny.

Do tego dołóżmy stres i obawę czy wszystko uda się załatwić na czas. Warto wybrać termin co najmniej rok przed ślubem.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin KarettaFotografia

 

 

Zobacz także:

14 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ NA 30 DNI PRZED ŚLUBEM

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź