Jak uzyskać trwałe loki na wesele?

Marzą ci się piękne loki jako fryzura ślubna? Obejrzyj Tutorial Hair Coach Wella Academy Polska

 

Marzą ci się piękne loki jako fryzura ślubna? To z pewnością bardzo efektowne rozwiązanie, idealne dla półdługich włosów. Pamiętaj jednak, że musisz przede wszystkim poprawić ich stan.

Zniszczonym włosom nie pomoże nawet najpiękniejsze uczesanie. Z naszego poradnika dowiesz się co zrobić, aby twoje ślubne loki były nie tylko efektowne, ale także trwałe.

 

 

 


1. Dobierz dobry szampon

Zdecydowanie powinnaś zrezygnować z szamponów, które w swoim składzie mają siarczany lub sole. Delikatne oczyszczanie nie zdejmie z włosów ich naturalnego oleju.

Dzięki temu będą one lepiej chronione także przed wysokimi temperaturami na przykład lokówki. Zyskają również wiele blasku.

 

 

 

 

2. Zawsze używaj grzebienia na mokrych włosach

Wiesz, że twoje włosy są zdecydowanie słabsze, kiedy są mokre? Przygotowując swoją fryzurę do ślubu pamiętaj, że po wyjściu spod prysznica nie powinnaś włosów szczotkować.

Lepiej użyć jest grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Możesz zostawić na nich odżywkę bez spłukiwania – dodatkowo je wzmocni.

 

 

 

3. Zadbaj o fryzurę

Wysoko zaczesane fryzury powodują naprężenia, które osłabiają włosy i mogą powodować ich złamanie. Dlatego warto jest na co dzień zrezygnować z ciasno zawiązanego końskiego ogona lub koczka.

Lepiej jest włosy delikatnie zapleść i nosić je raczej u dołu głowy, na przykład w formie warkocza. Używanie gumki dzień w dzień także nie wpływie pozytywnie na kondycję loków.

Lepszym pomysłem jest używanie modnych sprężynek, które nie szarpią włosów.

 

 

 

4. Chroń włosy przed ciepłem

Jeżeli poddajesz swoje włosy zabiegom z wykorzystaniem prostownicy, lokówki, a nawet suszarki, zadbaj o ich prawidłowe zabezpieczenie. Na rynku dostępny jest szeroki wybór odpowiednich produktów, których stosowanie jest bardzo łatwe.

Co powiesz na przykład na piankę Wellaflex Stylizacja na Gorąco Maksymalnie Utrwalająca? Kupisz ją w każdej drogerii, a produkt nie obciąża włosów. 

 

 

 

5. Ochrona słoneczna

Czas przed ślubem chcesz spędzić na plaży lub w innym, równie gorącym miejscu? Nie zapomnij o posmarowaniu swojej skóry olejkiem. Także twoje włosy zasługują na odpowiednią ochronę.

Kapelusz i spray z faktorem ochronnym to must have, jeżeli liczysz na piękną fryzurę ślubną. Promienie działają na nie wysuszająco.

 

 

 

6. Dobrze dobrana fryzura

Czy wiesz, że sam kształt loków i fal także można dopasować do twojego wyglądu? Kluczem do trwałości rozpuszczonych włosów w takiej formie, jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków przed i w trakcie tworzenia loków.

Najlepiej jest włosy umyć, nałożyć na nie piankę, na przykład z serii Połysk i Trwałość Wella i wysuszyć je na płaskiej szczotce suszarką. Przed tworzeniem loków pamiętaj o właściwym rozdzieleniu włosów i podpięciu tych niepotrzebnych – zdecydowanie łatwiej jest pracować na mniejszej ilości kosmyków.

Im mniejszą ich ilość będziesz jednocześnie nakręcać na lokówkę, tym drobniejsze loki uzyskasz. Koniecznie zabezpiecz otrzymane pierścionki lakierem, który je utrwali, ale jednocześnie nie sklei. W końcu w dniu ślubu chcesz wyglądać jak najbardziej naturalnie.

 

 fotografie: Monika Szalek 

 

Jeżeli nadal masz obawy, czy poradzisz sobie ze stworzeniem perfekcyjnych ślubnych loków, obejrzyj tutorial dostępny w serwisie YouTube. Dzięki niemu znikną twoje wszystkie wątpliwości.


Podstawą uzyskania trwałych, pełnych blasku loków jako ślubnej fryzury, jest wcześniejsze zadbanie o kondycję włosów, a także dobre przygotowanie ich już w dniu ślubu. Jeżeli masz wątpliwości, przećwicz ich wykonanie. Możesz również o pomoc poprosić przyjaciółkę. W końcu trening czyni mistrza.

 

 Poznaj stylistów Wella Academy Sascha Breuer i Julianna

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź