Jak wybrać ślubnego florystę?

Z bukietem ślubnym jest jak z tortem, fryzurą czy makijażem. Możesz mieć swoją wizję oraz zdjęcia inspiracji, ale i tak o ostatecznym efekcie zadecydują talent i umiejętności specjalisty.

fotografia: VeryLuckyStar

 

Kwiaty na ślub

 

Spędziłaś godziny na poszukiwaniu idealnego, pasującego do stylu ślubu, sukni i dodatków bukietu? Niestety, nie wystarczy zdjęcie z Pinteresta, by móc odtworzyć bukiet Twoich marzeń. O tym, czy w ogóle będzie on podobny do tego ze zdjęcia, ostatecznie zadecyduje talent i kunszt florysty.

Warto wiedzieć, jak wybrać specjalistę, który spełni Twoje oczekiwania. Najczęściej kwiaciarnię polecają znajomi, trzeba jednak być ostrożnym, gdyż nie każdy pracownik (których może być więcej w sezonie ślubnym) będzie biegły akurat w ślubnej florystyce.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 


 
Nie zostawiaj wyboru florysty na ostatnią chwilę

 

Okres, w którym powinnaś zainteresować się wyborem bukietu, to czas 3 - 6 miesięcy przed planowaną uroczystością. Należy zorientować się w ofercie, cenach i umiejętnościach danego specjalisty.

Gdy zamówisz bukiet odpowiednio wcześniej, możesz także liczyć na dodatkowy rabat bądź butonierkę w cenie. 


 
Zainteresowanie Twoją wizją

 

Doświadczony florysta powinien dać Ci czas na szczegółowe przedstawienie Twojego pomysłu na ślubny bukiet. Nigdy nie powinien przerywać, gdy opisywać będziesz wygląd wiązanki, rodzaj kwiatów i dodatków.

Ponadto powinien on przyjrzeć się z uwagą i zatrzymać przykładowe zdjęcia kwiatowych kompozycji, które wybrałaś. 

 

fotografia: Białe Kadry

 


  
Kluczowe pytania o bukiet ślubny

 

Florysta powinien zadać Ci pytania o styl uroczystości, kolor przewodni, odcień i fason sukni ślubnej (jeśli to możliwe, przynieś także próbkę materiału).

Istotne są także dodatki, kolorystyka ślubnego makijażu, a nawet fryzura. Twój wizerunek ma być spójny, a kwiaty odgrywają w nim rolę szczególną.
 


Porady profesjonalisty

 

Florysta ślubny powinien być również dobrze zorientowanym w najnowszych trendach doradcą. Jeśli nie masz przy sobie konkretnych inspiracji, po wysłuchaniu tego, jak będziesz wyglądać oraz jaki będzie styl uroczystości, powinnaś otrzymać propozycje kilku konkretnych kwiatowych kompozycji. 

Musisz czuć, że florysta orientuje się w ślubnych trendach i potrafi wykorzystać to w twórczy sposób. Nie może jednocześnie narzucać swojego gustu, powinien być serdeczny, otwarty i podejść do zlecenia z pełnym zaangażowaniem. 

 

fotografia: Malachite Meadow

 


  
Umowa na wykonanie dekoracji ślubnych

 

Jest niezbędna zwłaszcza wtedy, gdy oprócz wiązanki ślubnej i butonierki, decydujesz się na kwiatową oprawę wesela.

Pamiętaj, że w umowie powinna znaleźć się wówczas specyfikacja techniczna jako załącznik. Tam zawarte będą informacje o rodzaju i ilości kwiatów oraz dodatków.

Zwróć uwagę także na prawidłowe daty odbioru kwiatów lub ich dostarczenia w odpowiednie miejsce. 

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Zobacz także:

KWESTIE DO ROZWAŻENIA PRZY WYBORZE DJ-A WESELNEGO

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź