Jak zachować spokój, jeżeli poplamisz suknię ślubną?

Zaplamiona suknia nie musi wcale zniszczyć całego dnia. Należy tylko wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji.


Po miesiącach starannego planowania, większość Panien Młodych czuje się przygotowanych do obsługi każdego scenariusza, który tylko może się przydarzyć w dniu ślubu. Oznacza to także wymyślenie sposobów na poradzenie sobie z plamą pojawiającą się w najmniej odpowiedniej chwili.

Zaplamiona suknia nie musi wcale zniszczyć całego dnia. Należy tylko wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji.

 


Działaj szybko

Po zauważeniu plamy na swojej sukni, ważne jest by działać szybko. Oprzyj się jednak pokusie gorączkowego zdrapywania plamy, ponieważ ostre ruchy mogą zniszczyć delikatny materiał.

Lepiej chwyć białą szmatkę, by osuszyć miejsce zaplamienia. Gdy plama jest już sucha, potraktuj ją specjalnym odplamiaczem w sztyfcie, który musi znaleźć się w twoim zestawie awaryjnym. Ten produkt zawsze powinno się przetestować w jakimś niewidocznym miejscu.

 

Spróbuj kamuflażu

Do skutecznego usunięcia plamy przyda się jej wysuszenie suszarką do włosów lub do rąk. Jeżeli plama nie znika, można spróbować innej taktyki. Niektóre materiały nadają się do maskowania plamy poprzez pocieranie zabrudzonych miejsc sodą, talkiem lub białą kredą.

 

fotografia: Gabriel Gmurczyk 

 

Ocet

Odplamiacze mogą być nieskuteczne dla niektórych rodzajów plam, zwłaszcza tych wywołanych przez czerwone wino. Jeżeli tak jest, możesz stworzyć miksturę z połączenia wody i octu w równych częściach, z niedużym dodatkiem nadtlenku wodoru, czyli wybielacza.

W mieszaninie zanurz biały ręcznik, a następnie za jego pośrednictwem osuszaj miejsce pojawienia się plamy.

 

fotografia: B&W Photography

 


Proszek do pieczenia

Jeżeli wylejesz tłusty sos sałatkowy na suknię, olej zostawi na powierzchni materiału nieestetyczny ślad. Pierwszym działaniem jest posypanie plamy proszkiem do pieczenia. Następnie, po upływie kilku minut należy bardzo ostrożnie zeskrobać proszek z powierzchni tkaniny.

Resztę plamy najlepiej jest potraktować octem z przepisu wyżej.

 


Makijaż

Plamy z makijażu są wyjątkowo uciążliwe. Jeżeli nie zeszły one pod wpływem wilgotnej szmatki, czy proszku do pieczenia, możesz spróbować je usunąć za pośrednictwem płynu do demakijażu. Ale trzeba postępować z tym ostrożnie, ponieważ ten produkt może odbarwić tkaninę.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Myśl nieszablonowo

Plamka krwi powstała z delikatnego ukłucia, potrafi skutecznie popsuć humor niejednej Panny Młodej. Możesz spróbować osuszyć to miejsce korzystając z wybielacza silnie rozcieńczonego w wodzie. To oznacza jedną porcję nadtlenku wodoru na pięć części wody.

 

forografia: Malachite Meadow

 


Lakier

Lakier nie tylko sprawi, że twoja fryzura będzie dobrze wyglądać na dłużej. Lakier do paznokci może zostawić wyraźny ślad na sukni ślubnej. Wówczas spryskaj plamę lakierem do włosów. Wcześniej sprawdź efekty w jakimś niewidocznym miejscu, ponieważ może to spowodować przebarwienie materiału.

Lakier zostaw na plamie przez kilka minut, a następnie wytrzyj go czystą szmatką. Alternatywą, ale bardzo niebezpieczną, jest skorzystanie ze zmywacza do paznokci.

 

fotografia: B&W Photography

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź