Jak zaplanować ślub i wesele, kiedy masz dzieci

Czy planowanie ślubu i wesela, kiedy ma się dzieci, jest trudne? Co należy wziąć pod uwagę w weselnych planach? Przedstawiamy kilka wskazówek dla planujących ślub rodziców.

fotografia: Malachite Meadow

 

Dzieci na ślubie i weselu

 

Różne są koleje życia, dlatego nie dziwią już historie ludzi, którzy się pobrali, mając dzieci z poprzednich związków. Samotna mama może w końcu też znalazła mężczyznę swoich marzeń, z którym pragnie się związać. Nie wspominając o parach, które są ze sobą już kilka lat, posiadają dzieci i w końcu decydują się na ten sakramentalny krok. Czy planowanie ślubu i wesela, kiedy ma się dzieci, jest trudne? Co należy wziąć pod uwagę w weselnych planach? Przedstawiamy kilka wskazówek dla planujących ślub rodziców.

Dzieci są integralną częścią każdego związku, dlatego tak ważne jest, aby były świadome co oznacza ceremonia zaślubin oraz przeżywały ten dzień tak samo, jak mama czy tata. Dlatego warto już na samym początku uświadamiać, co ten dzień oznacza, podkreślać jego wyjątkowość, nie zapominając przy tym o potrzebach dzieci.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Nie zapomnij o rutynie

 

Dzieci są przyzwyczajone do konkretnego rytmu dnia, zatem, jak planujesz ślub, nie zapomnij tej rutyny uwzględnić w planach.

Chodzi o to, że są przyzwyczajone do danych godzin posiłków czy też godziny drzemki i wyrwane z tej rutyny mogą po prostu nie cieszyć się Twoim szczęściem, tak jakbyś tego chciała.

Potrzeby dzieci w dniu ślubu są równie ważne – jeśli chcesz, aby dzieci towarzyszyły Ci przez ten dzień, zadbaj o ich strefę komfortu, zapewniając miejsce i czas do drzemki czy też pamiętając o ich godzinach posiłku.

 

 

Traktuj dzieci równie szczególnie jak swoich gości

 

Goście są tak samo ważni, jak Twoje dzieci. Traktuj więc je równo. Jeśli goście wnoszą toast, zapewnij dzieciom bezalkoholowe napoje, którymi będą mogły dołączyć do życzeń.

Niech poczują się w tym dniu dorosłe nie tylko przez niecodzienne napoje, ale również zaskakujące potrawy, które będą dostosowane pod menu dziecięce, ale będą równie uroczyste i bogate jak te na stole starszych gości.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Wyznacz opiekuna

 

Podczas ślubu będziesz tak zaaferowana swoimi sprawami, że dobrą opcją będzie wyznaczenie jednej osoby dorosłej do opieki nad Twoimi dziećmi.

Oczywiście, główne skrzypce nadal Ty będziesz grała, ale dodatkowa pomoc na pewno Ci się przyda, ponieważ dzieci nie wszędzie będą mogły Ci towarzyszyć, a ich niedopilnowanie może doprowadzić do szkód, których byś sobie nie życzyła.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zaplanuj rozrywkę dla dzieci

 

Dzieci mogą się szybko znudzić „zabawą dorosłych”, dlatego zaplanuj gry i zabawy dla najmłodszych lub inne rozrywki. Mogą spokojnie przetrwać ceremonię w urzędzie stanu cywilnego, ale później zapewne będą marudne, jeśli kolejne spotkanie będzie równie dla nich monotonne.

Możesz wyznaczyć kącik zabaw na sali lub w osobnym pomieszczeniu lub zadbać o to, aby w miejscu imprezy weselnej były atrakcje dla najmłodszych, jak malowanie twarzy, kolorowanki czy nawet budowanie fortu.

 

 

Pokaż dziecku, że jest wyjątkowe

 

Jeśli Twoje dziecko jest na tyle duże, możesz dać mu bardzo ważne zadanie do wykonania, dzięki któremu poczuje się ważne i doceniane. Może to być na przykład wręczenie obrączek ślubnych podczas ceremonii, pomoc w krojeniu tortu czy po prostu udział w tradycyjnych zabawach weselnych. Spraw, aby Twoje dziecko również poczuło się wyjątkowo.

Planowanie ślubu z dziećmi może przysporzyć nie lada kłopotu, ale przede wszystkim to również zabawa dla Ciebie. Musisz przede wszystkim zaplanować czas dla swoich dzieci, abyś Ty miała chwilę dla siebie, by rozkoszować się chwilą i szczególnym dniem, ale również nie zapomniała, że Twoje dzieci są nadal najważniejsze w Twoim życiu.

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 

A Ty? Jesteś mamą i planujesz ślub lub masz za sobą ślub z dziećmi przy boku? 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź