Jak zaplanować ślub, kiedy Wasi rodzice są rozwiedzeni?

Co zrobić, na ślubie i weselu aby uniknąć dramatów rodzinnych?

fotografia: Światłokolorowi


Jeżeli mama i tata albo teść i teściowa są rozwiedzeni, z pewnością będziesz chciała dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć dramatów rodzinnych.

Przed ślubem jest tyle zasad etykiety, których należy przestrzegać, że docenisz każdą poradę, która pozwoli Ci opanować ten żywioł.

 


Dobierz miejsca

Problem: Moi rodzice w ogóle się ze sobą nie dogadują i nie mają zamiaru siedzieć na ślubie koło siebie.

Rozwiązanie: Na tradycyjnym weselu pierwszych kilka rzędów miejsc jest zarezerwowanych dla bliskiej rodziny. Rodzice powinni siedzieć w pierwszym rzędzie, rodzeństwo i dziadkowie w drugim.

Jeżeli relacje między rodzicami są napięte, etykieta stwierdza, że rodzic który jest dla Ciebie najbliższy usiądzie z przodu, a drugi w kolejnym rzędzie. Może mu towarzyszyć jego nowa żona lub mąż.

 


Prowadzenie Panny Młodej do ołtarza

Problem:Mój ojczym czuje się bardziej moim ojcem niż ten prawdziwy. Czy jest jakikolwiek sposób, żeby to właśnie on odprowadził mnie do ołtarza, żeby jednak na zranić mojego prawdziwego ojca?

Rozwiązanie: To jest bardzo trudne. Aby uniknąć zranienia uczuć Twojego ojca, rozważ też inne możliwości. Jeżeli Twoi „ojcowie” dobrze się dogadują, może oboje Cię odprowadzą, podając Ci ramię z obu stron? Jeżeli ich kontakty nie są dobre, Twój ojczym może w połowie drogi „oddać” Cię Twojemu ojcu, który następnie doprowadzi Cię do ołtarza.

 

 

Dobrze przyjęci

Problem:Zarówno rodzice mojego narzeczonego, jak i moi są rozwiedzeni, i ponownie zawarli związki małżeńskie. Kto powinien w tej sytuacji przywitać gości?

Rozwiązanie: Jeżeli wszyscy chcą wziąć w tym udział, to sprawdzi się układ: matka Panny Młodej, ojczym Panny Młodej, ojczym Pana Młodego, mama Pana Młodego, Panna Młoda, Pan Młody,  macocha Panny Młodej, ojciec Panny Młodej, ojciec Pana Młodego, macocha Pana Młodego. Za długo? Może po prostu ograniczycie się do swoich biologicznych rodziców lub w ogóle z tego zrezygnujecie?

Wiele osób lubi po prostu podejść do każdego stołu, jako mniej formalny sposób na podziękowanie wszystkim.

 

fotografia: Białe Kadry 

 

 

Wskazówki podczas tańca

Problem:Mój narzeczony chce wykonać taniec matka/syn. Czy obowiązujący jest tylko taniec ojciec/córka? Wolałabym zatańczyć z mamą, która w zasadzie mnie wychowała.

Rozwiązanie: Nie masz obowiązku organizowania tradycyjnego tańca ojca z córką. Zamiast tego możecie oboje objąć rodziców z osobną piosenką dla każdego z nich. Lub wybierz po prostu jedną melodię, która stanie się piosenką dla rodziców.

Zacznij od tańca z ojcem, a w połowie porwij do tańca mamę.

 

 

Fobia zdjęć

Nie martw się, nie musisz nikogo zmuszać do wykonania jednej wielkiej fotografii pod tytułem „Wielka, kochająca się rodzina”. Zwłaszcza, jeżeli Twoi rodzice się nie dogadują. Ale powinnaś spotkać się z fotografem z wyprzedzeniem, aby omówić robienie zdjęć, na których powinni być uwzględniani poszczególni członkowie rodziny.

Profesjonalny fotograf z pewnością sobie z tym poradzi, bo spotykał się z taką sytuacją niejednokrotnie. Dodatkowo pamiętaj: Twój ojczym albo macocha za którymi nie przepadasz, także muszą znaleźć się na zdjęciach.

Inaczej zranisz uczucia swoich rodziców. A oni z pewnością docenią Twój gest.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Zobacz także:

ILE TAK NAPRAWDĘ KOSZTUJE WESELE?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź