Jak znaleźć swój ślubny styl w 5 krokach?

Ślub za rok, a Ty masz w głowie pustkę lub tysiąc pomysłów? Pora na określenie stylu tego wyjątkowego dnia i sprawdzenie, czy oby wszystko da się zrealizować.

Rozpoczynij planowanie ślubu i wesela od…rozmarzenia się. Przypomnij sobie jak będąc małą dziewczynką wyobrażałaś sobie ten szczególny dzień, jakie czułaś emocje. Następnie pomyśl, co inspiruje Cię w życiu najbardziej, jakie motywy, kolory, miejsca i detale. Zanim zaczniesz szukać inspiracji, powinnaś już wiedzieć, w którą stronę podążyć- czy będzie to iście królewski styl, czy może uroczystość w klimacie rustykalnym bądź retro. 


Krok 1. Sky is the limit

Początkiem odnalezienia stylu, w którym będziesz czuć się najlepiej jest przyjemna faza wizualizacji. Absolutnie nie ograniczaj się niczym w swojej wizji -nie martw się w tym momencie o koszty, o możliwości czy o to, co pomyśli przyszła teściowa. Po prostu wyobraź sobie swój wymarzony ślub. Zobacz, jak wyglądacie, gdzie odbywa się ceremonia, jaki jest motyw przewodni. Spisuj wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. 

 

źródło: lifecoachingyouniverse.com


Krok 2. Zbieranie inspiracji

Aby zyskać lepsze wyobrażenie tego, czego chcesz (i czego na pewno nie chcesz), spędź odpowiedni czas na przeglądaniu magazynów ślubnych, blogów czy Pinteresta. Załóż zeszyt z inspiracjami, katalogi tematyczne czy odpowiednie tablice na Pintereście. Przeglądając je później, z pewnością zauważysz, że pewne motywy się powtarzają i będziesz miała już wstępną wizję spójnego stylu. 

 

źródło: mobilegeeks.com

 

Krok 3. Ogranicz się do jednego stylu

Jeśli na przykład zdecydowałaś się na styl glamour, zastanów się, czy iść w stronę nowoczesnego glamour, Art Deco, Old Hollywood czy też Boho Glam. Weź pod uwagę swoją ulubioną epokę, bohaterów książek lub filmów czy zainteresowania. Najważniejsze, by trzymać się jednej, wyznaczonej koncepcji. 

 

źródło: www.ritani.com

 

Krok 4. Pora na konkrety

Jeśli wiesz już czego chcesz, pora na zderzenie z rzeczywistością. Pomyśl o konkretnym miejscu ślubu i wesela. Czy będzie to swobodna uroczystość w ogrodzie lub na plaży czy też elegancka na sali balowej? Do swojej wizji dopasuj wszystkie pozostałe detale: kolor przewodni, stroje ślubne, zaproszenia, dekoracje czy menu.   

 

źródło: lovewedbliss.com

 

Krok 5. Kolor przewodni

Kolor jest czynnikiem, który spaja stylistycznie wszystkie elementy, od zaproszeń po sukienki druhen. Najpierw weź pod uwagę kolory typowe dla stylu bądź motywu przewodniego, jeśli żaden z nich Ci nie odpowiada, połóż przed sobą koło barw i spróbuj określić zarówno kolor przewodni jak i barwy dopełniające.    

 

źródło: confettidaydreams.com

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź