Jak znaleźć swój własny ślubny styl?

Jak sprawić, aby ślub był rzeczywiście taki, jak sobie wymarzyłaś? By Twoi goście stwierdzili, że wszystko jest dokładnie w Twoim stylu?

 

Jak sprawić, aby ślub był rzeczywiście taki, jak sobie wymarzyłaś? By Twoi goście stwierdzili, że wszystko jest dokładnie w Twoim stylu? Ślub musi przede wszystkim pasować do Twojej osobowości i stylu, być odzwierciedleniem tego, czego chcesz, abyś sama czuła się komfortowo. 

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek na znalezienie własnego ślubnego stylu z prawdziwego zdarzenia.

 

źródło: stylemepretty.com

 

Zaangażuj przyjaciół

Na początek jednak nie myśl nad wszystkim sama. Zapewne posiadasz długą listę spraw do załatwienia i tylko odhaczasz punkty już zrealizowane. Znalezienie sukni ślubnej czy wystrój sali weselnej to nie wszystko – wszystko powinno ze sobą współgrać i być w tej samej stylistyce. 

Pomogą Ci w tym Twoi najbliżsi, nie bój się więc pytać o rady, a najlepiej zaangażuj kilka osób, które wspierać Cię będą na każdym etapie dobrym słowem i będą naprowadzać na co lepsze pomysły.

 

źródło: stylemepretty.com

 

Myśl całościowo

Na początek nie myśl o tym, co ile będzie kosztować. Pomyśl po prostu o swoim wymarzonym ślubie. Rozważ to, czy będzie to małe wesele czy duże; w zamkniętym pomieszczeniu czy w plenerze; czy będzie to ekskluzywne przyjęcie czy zabawa taneczna z zespołem. Wyobraź sobie po prostu swój wymarzony ślub, pod który będziesz później dopasowywać elementy ślubnej układanki.

 

źródło: instagram.com

 

Zbieraj i zapisuj inspiracje

Przeglądaj internet, katalogi i rozmawiaj z osobami, które ślubne doświadczenia mają za sobą. Spędzaj czas na grupach internetowych czy ślubnych blogach, zadawaj pytania, szukaj inspiracji. Nie zapomnij ich zapisywać!

Stwórz na komputerze folder z inspiracjami, gdzie będziesz zamieszczać wszystko to, co Ci się podoba, jak chociażby kolor obrusu, wystrój sali, wygląd tortu weselnego itd.

 

źródło: apis xogrp.com

 

Zastanów się nad formą ślubu

Czy wolisz styl swobodny z nastawieniem na dużą dawkę zabawy czy może ekskluzywne przyjęcie? Jeśli nie lubisz głośnych imprez, postaw na klasyczny i elegancki ślub. W tym dniu najważniejsze jesteś Ty i Twój partner, zatem ślub powinien odzwierciedlać Wasze nastawienie. 

Wybierz formę ślubu (impreza plenerowa, zamknięta; mniejsza lub większa; strojna lub skromna) i pamiętaj, aby tę formę dostosować do każdego elementu imprezy.

 

źródło: stylemepretty.com

 

Wybierz jeden wątek przewodni

Kieruj się swoją wizją co do wymarzonego ślubu i postaraj się wybrać taki jego motyw, aby był zgodny z Twoimi marzeniami. Może to być ślub w stylu żeglarskim, w stylu glamour, czy nawet Hollywood. Motywów może być wiele, poprzez ulubioną epokę, hobby czy elementy kultury.

W wyborze pomoże Ci określenie, co Ciebie i Twojego partnera łączy – może wspólna pasja, jak chociażby bieganie, gra w tenisa czy książki? A może oboje kochacie jakieś miasto lub chcecie nawiązać do miejsca, w którym się zaręczyliście lub wiążą niezwykle miłe wspomnienia?

W tym wszystkim chodzi o to, aby wybrać jeden wątek przewodni, oczywiście, możesz poprzeplatać kilka elementów, ale potencjał tkwi w umiarze i najlepiej trzymać się jednej spójnej tematyki.

 

źródło: weddingsonline.ie

 

 

Wybierz swoje kolory

Nawet jeśli nie chcesz ślubu tematycznego, ważną częścią jest wybór koloru. Kolory będą uzupełniały elementy stroju i sali. Najlepiej wybrać jeden kolor przewodni i akcenty dodatkowe, dopełniające, na przykład na zasadzie kontrastu.

Jeśli lubisz kolor niebieski, śmiało, postaw na niego, pamiętaj tylko, żeby go zderzyć z innym, aby gościom cały czas nie mieniło się na niebiesko przed oczami, poza tym – gustowne dobranie kolorów sprawi, że Twoja impreza tylko zyska na pozytywnym odbiorze.

 

źródło: elegantweddinginvites.com

 

Nie zapomnij o muzyce

Wybór kolorystyki i stylu ślubu to nie wszystko. Do tego musi grać odpowiednia muzyka. Jeśli robisz ślub w stylu żeglarskim, niech rozbrzmiewa szanty. Jeśli w klimacie lat 50., niech gra rock&roll. Muzyka jest uzupełnieniem wszystkiego, dlatego musi być dopasowana pod styl ślubu i charakter samej imprezy. Nie zaprosisz przecież zespołu weselnego grającego disco polo do ekskluzywnej restauracji, gdzie dominować będzie francuskie menu czy barokowy wystrój. 

W tym wszystkim pamiętaj jedno: abyś w dniu ślubu poczuła się wyjątkowo, spraw, aby Twój ślub również był taki. To Twój dzień i Twoja impreza, zatem niezwykle ważne jest, aby każdy element był dopasowany właśnie pod Ciebie i tak samo, jak Ty, był wyjątkowy.

 

źródło: instagram.com

To tylko garść wskazówek, na pewno macie ich więcej – Podzielcie się w komentarzu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź