Jak zorganizować ślub w 3 miesiące?

Czy jest to w ogóle możliwe? Wydaje się, że to trudne... a jednak da się to zrobić, bez większych kłopotów :)

fotografia: Wioletta Kobusińska Fotografia

 

Najczęściej zakładamy, że zaplanowanie wesela zajmie nam rok, czasami więcej. Zdarza się, że trzeba przyspieszyć czas i ukrócić termin planowania do np. trzech miesięcy.

Czy jest to w ogóle możliwe? Wydaje się, że to trudne... a jednak da się to zrobić, bez większych kłopotów :) 

Poniżej przedstawiamy kilka porad dla zabieganych panien młodych, które pomogą zaplanować uroczystość w krótszym czasie. 

 

 

Ślub i wesele w trzy miesiące

 

1. Zarezerwuj termin ślubu

 

W obleganych na ślub miesiącach, dosyć pewne jest to, że większość "popularnych" kościołów i pałaców ślubów, będzie miało zapełniony grafik.  

Wyjściem jest rezerwacja terminu w niewielkim wiejskim kościółku lub Urzędzie Stanu Cywilnego, albo szukanie rozwiązania w mniej popularnych terminach, zazwyczaj poza okresem letnim.

Jeśli nie masz nic przeciwko ślubom cywilnym, najszybciej uda Ci się ustalić datę w USC. Warto również wybrać mniej „oblegany” sezon, najwięcej ślubów odbywa się latem.

Jeśli zależy ci na czasie i możliwości wyboru sali weselnej, zdecyduj się na wczesną wiosnę, późną jesień bądź zimę.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

2. Nie bądź zbyt wybredna przy wyborze sali

 

Nawet w intensywnych okresach ślubnych (czerwiec, lipiec sierpień, wrzesień), jest opcja rezerwacji sali  w wybranym przez Was obiekcie,  jednak musisz mieć świadomość, że atrakcyjne sale weselne są „rozchwytywane” i długo trzeba czekać na wolny termin. 

Przejrzyj ofertę domów weselnych w Twojej okolicy, wybierz kilka niekoniecznie tych „na topie” i zdecyduj, która najbardziej pasuje do koncepcji Waszego wesela.

Im szybciej się zdecydujesz i dokonasz rezerwacji, tym lepiej. 

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

3.  Weź pod uwagę organizację małego wesela lub przyjęcia

 

O wiele prościej jest przygotować przyjęcie dla mniejszej liczby gości. Wymaga mniej czasu, nakładu pracy i pieniędzy.

Zdecydowanie łatwiejsza będzie po prostu rezerwacja przyjęcia w restauracji.

Większość restauracji organizujących wesela dysponuje własnymi dekoracjami  i menu, co zdecydowanie odejmie Ci stresów związanych z przygotowaniami. 

 

 

4. Stwórz  listę gości

 

Znając miejsce i termin ślubu, możesz zabrać się za przygotowywanie listy gości.

Niezależnie od tego jaką koncepcję przyjęłaś, małego przyjęcia weselnego, czy wystawnego wesela, stwórz listę z rozsądkiem, nie pomijając nikogo z najbliższych Ci osób i pamiętając o umieszczeniu na niej tych najważniejszych, czyli Was - Pary Młodej.

 

fotografia: GotoweNaŚlub

 

 

5. Zamów zaproszenia

 

By zaoszczędzić czas i pieniądze, możesz zdecydować się na samodzielne stworzenie zaproszeń, lub wydrukowanie ich w drukarni, w której na realizację zamówienia nie trzeba długo czekać.

Pamiętaj, by po stworzeniu i wypisaniu zaproszeń, czym prędzej wręczyć je zaproszonym gościom, by mieli czas na poinformowanie Państwa Młodych o przybyciu i przygotowanie się. 

 

fotografia: SklepSlubny.Love

 

 

6. Wybierz suknię ślubną

 

O szyciu sukni ślubnej i garnituru na miarę nie ma co myśleć, choć dla zdeterminowanej osoby nie ma rzeczy nie możliwych.

O wiele łatwiej wykorzystać to co jest dostępne od ręki, rynek jest przepełniony sukniami i garniturami w różnym stylu. Można się zdecydować na kupno używanej lub nowej ślubnej garderoby.

Całe szczęście ten końcowy etap należy raczej do przyjemności i nie zajmuje sporo czasu.

 

fotografia: MoriLeePolska

 

Zawsze mogą się pojawić trudności, jeżeli stanowczo będziecie się upierali przy swoich wyborach - konkretny zespół, sala, suknia na zamówienie, fotograf, czy ekipa filmowa i wiele innych. Takie decyzje mogą przyspożyć nerwów, których da się uniknąć, idąc na kompromis z partenrem, najbliższymi,  ale i z samym sobą. 

Będąc zdecydowaną i konsekwentną,  możesz naprawdę w krótkim czasie zaplanować i zorganizować wymarzony ślub i wesele. Czego potrzebujesz:

Dawka odporności na stres i presję czasu oraz konkretna wizja tego, jak ma wyglądać uroczystość.

Jeśli jednak wolisz mieć lekką głowę i zająć się czymś innym niż przygotowaniami, zawsze możesz zlecić to profesjonalnemu wedding plannerowi, który sprawnie i w krótkim czasie zrealizuje Twoje marzenie. 

 

 

Zobacz także:

SCENARIUSZ ŚLUBNO-WESELNY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź