Jeśli nie kwiaty to co?

Zwyczaj obdarowywania młodej pary bukietami odchodzi powoli do lamusa. Co teraz zamiast kwiatów wolą dostać Państwo Młodzi?

źródło: SklepSlubny.Love

 

Prezenty dla pary młodej

 

Dekoracji kwiatowych podczas ślubu i wesela jest mnóstwo i z pewnością nikt nie odbierze kompozycjom kwiatowym silnej pozycji na ceremoniach tego typu. Jednak zwyczaj obdarowywania młodej pary bukietami odchodzi powoli do lamusa.

Dziś młodzi są praktyczni i często chcą uniknąć chaosu organizacyjnego, jakiego dostarczają podczas przyjęć weselnych niezliczone ilości wiązanek od gości. Bo gdzie umieścić tak dużą ilość kwiatów?

Każdy z bukietów “z innej parafii”, stłoczonych w wazonach lub (o zgrozo!) wiadrach wyciągniętych spontanicznie z kuchni, rujnuje misternie zaplanowaną aranżację weselnego wnętrza. Może warto oszczędzić kwiatom tych “męczarni” i pomyśleć o innym dodatku do życzeń dla nowożeńców?

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

 

Praktycznie i bez marnotrawstwa

 

W przypadku gdy należycie do osób praktycznych, które na wszelkie objawy marnotrawstwa reagują oburzeniem, o rezygnacji z bukietów zadecydujecie bez żalu.

Szukając “zastępstwa” dla kwiatów trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, żeby nie było ono dla gości kłopotliwe do zorganizowania i nie przekroczyło wartości przeciętnej wiązanki.

Jeżeli uznacie to za stosownie, możecie w elegancki i subtelny sposób przekazać rodzinie i znajomym, co z chęcią ujrzycie zamiast kwiatów.

Niektórzy uważają, że do tego celu świetnie nadają się wierszyki umieszczone przy zaproszeniu, które w zabawny i nienachalny sposób informują gości o waszych preferencjach. Sposób zdecydowanie lepszy, niż metoda na “głuchy telefon”, ale trzeba uważać na jakość i poprawność językową tych rymowanek.

Dla przeciwników wierszowanych podpowiedzi idealne będzie przekazanie wiadomości ustnie, podczas wręczania zaproszeń. Przyszli weselnicy często pytają o wasze zdanie na temat prezentu, kwiatów i innych spraw organizacyjnych. Prosta, szczera odpowiedź, bez kluczenia i zawstydzonych min jest jak najbardziej na miejscu.

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

 

Coś dla nas

 

Zdecydowaliście, że zamiast wiązanek kwiatów pragniecie otrzymać inny przydatny wam drobiazg. Jeśli lubicie wina, macie swoją małą piwnicę win, wasz ślub będzie doskonałym sposobem na powiększenie zbiorów w niej ulokowanych. Butelka dobrego trunku z pewnością umili wam czas na dłużej, niż kwiatowa woń.

W chłodny zimowy wieczór będziecie mogli usiąść przy kominku z lampką wina od waszych przyjaciół i powspominać cudowny dzień waszego ślubu.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Idąc praktycznym tropem – jesteście molami książkowymi, melomanami albo kinomaniakami? Poproście więc waszych gości o książki, płyty z muzyjką lub filmy na dvd.

Amatorzy dobrej powieści zdobędą zapas lektury na wiele tygodni, a miłośnicy kina będą „zasypani” filmowymi hitami. Innym pomysłem mogą być kupony totolotka. Kto wie, może jeden z nich okaże się tym szczęśliwym?

Ciekawym pomysłem są  gry planszowe. Rynek planszówek w Polsce jest całkiem pokaźny, także nie powinno być problemu ze znalezieniem oryginalnych, interesujących gier. Taki prezenty z pewnością umilą Wam czas, podczas  długich jesiennych i zimowych  wieczorów.

 

 

Coś dla innych

Pomyślcie - wy, jako nowożeńcy dostaniecie i tak sporo prezentów od waszych gości. Dlaczego nie sprawić, aby dzień waszego święta stał się świętem dla innych? Koce, karma dla zwierzaków ze schroniska, zabawki dla dzieci z domu dziecka, przybory szkolne, słodycze dla dzieciaków z pogotowia opiekuńczego staną się darami serc waszych i waszych gości.

Wspólnie jesteście w stanie uzbierać sporą ilość podarunków, które wywołają uśmiech na twarzach dzieci i wdzięczność zwierzaków. Mogąc pomóc innym, poczujecie się naprawdę wyjątkowo :)

Szczytny cel zawsze spotka się z aprobatą gości. Jeśli więc chcecie pomóc potrzebującym – zróbcie to. Zanim jednak entuzjastycznie podejdziecie do sprawy – skontaktujcie się z domem dziecka, schroniskiem czy fundacją, którą zamierzacie wspomóc. Może się bowiem okazać, że zasugerowane przez was maskotki są zbędne, a przydadzą się kosmetyki dziecięce czy pieluchy.

Sprawdźcie i ustalcie wszelkie szczegóły przekazania darowizny przed poinformowaniem o całym pomyśle gości.

 

źródło: SlubneZakupy.pl

 

Poniżej kilka rymowanek, którymi możecie zasygnalizować, żeby goście zamiast do kwiaciarni, udali się do sklepu z zabawkami, przyborami szkolnymi lub do kolektury Lotto. Najprościej jednak będzie ująć tę prośbę we własne, szczere słowa :)

 

Przykładowe wierszyki:

Drodzy Goście!
Kwiaty są piękne, lecz tak szybko więdną…
Jeśli zatem chcecie z okazji naszego ślubu ofiarować coś, co przetrwa znacznie dłużej niż ulotną chwilę, prosimy o przybory szkolne – kredki, farby, długopisy, mazaki, które z pewnością ucieszą wychowanków domu dziecka.
Z góry dziękujemy!

Zamiast kwiatów do wazonów,
które uschną w naszym domu,
propozycje mamy taką:
byście serca uchylili,
konwenanse odrzucili,
dali spokój z kwieciem w dłoni
i przynieśli: misie, pieski, koraliki,
malowanki, kredki, farby,
może wielbłąd być dwugarbny,
nakręcany samolocik,
albo cały stos łakoci.
Może słodkich krówek worek,
może mały być traktorek.

 

By nie niszczyć wielu roślin,
młodzi proszą miłych Gości:
zamiast kwiatów, karmę weźcie
i tu do nas ją przynieście.
My ją pięknie spakujemy,
do schroniska zawieziemy.

 

 Mili Goście!
Dla nas kwiatów nie przynoście.
Lepiej w przyszłość inwestujcie,
kupon Lotto nam darujcie!

 

Na wesele zapraszamy, bez prezentów też wpuszczamy.
A jeżeli chcecie nam coś podarować, to prosimy banknocik do koperty schować. 

Bardzo wszystkich chcemy prosić, by nam kwiatów nie przynosić. 
Aby nam dużo radości przysporzyć, prosimy gry planszowe na nasze ręce złożyć.
Przy puzzlach też raźniej upłynie nam życie, 
przy ich układaniu zabawimy się znakomicie. 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Pamiętajcie, żeby nie umieszczać ich bezpośrednio na blankiecie zaproszenia - to nieeleganckie.

Dołączcie osobny bilecik, na którym zamieścicie tę i inne informacje organizacyjne.

 

 

Zobacz także:

JAK ZORGANIZOWAĆ PIĘKNY ŚLUB I WESELE?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź