Kalie w bukiecie ślubnym

Piękne, dostojne kwiaty, jako że nie należały do najtańszych, kojarzone były z wyższymi sferami i arystokracją - a więc niedostępne dla pospólstwa.

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

Jak niesprawiedliwe, ale i trwałe w naszej świadomości mogą być stereotypy przekonujemy się niestety dość często. Poddajemy się narzuconym wzorcom, których źródeł i zasadności nikt już tak naprawdę nie pamięta i nie rozumie.

Na szczęście jesteśmy również coraz bardziej otwarci i chłoniemy świat, nie patrząc na granice i nie oglądając się wstecz. Dzięki temu to, co kiedyś było niedopuszczalne, dziś jest na topie. Na przykład kalie jako materiał na bukiet panny młodej.

 

 

 

Fama 

Nazywana również callą, cantadeskią,kallą, zantadeschią, przez lata  pełniła rolę naczelnego kwiatu pogrzebowego, za co podziękować możemy władzom minionego systemu, które skutecznie odebrały jej radosny charakter.

Jeszcze wcześniej te piękne, dostojne kwiaty, jako że nie należały do najtańszych, kojarzone były z wyższymi sferami i arystokracją - a więc niedostępne dla pospólstwa.

Ta nieciekawa fama, jaka towarzyszyła kaliom w naszym kraju na szczęście zniknęła bez śladu, aby otworzyć przed nimi nowy rozdział - kwiatów idealnych na ślub i wesele!

 

PRZESĄDY ŚLUBNE I WESELNE - WIERZYĆ CZY NIE?

 

 

 

Zaczarowane pełne magii

Bukiety ślubne z wyjątkowo pięknych, “kielichowatych” kwiatów w wielu intensywnych barwach są szalenie popularne i zdaje się, że doskonale wpisują się w dostojny, uroczysty charakter ceremonii zaślubin.

W kwiaciarniach znajdziemy kilka najpopularniejszych barw - od bieli, kremów, różów, poprzez bardziej zdecydowane żółcienie, po wyjątkowo oryginalne fiolety i ciemne, niemal czarne purpury.

Każdy z kolorów wyczarować może bukiet o innym klimacie.

 

 10 UNIKALNYCH ŚLUBNYCH ZESTAWIEŃ KOLORYSTYCZNYCH!

 

 

Kalie to kwiatowe kameleony, ich barwa zmienia ich wymowę, wystarczy porównać wiązanki z kwiatów jasnych z tymi o intensywnej, ciemnej barwie.

 

30 INSPIRACJI NA KOLOR WIODĄCY TWOJEGO ŚLUBU - CZ. I

 

 


Floryści proponują dwa rodzaje tych kwiatów: dłuższe i większe oraz drobne miniaturki. Tworzą świetne kompozycje z samych kalii lub łączą je z innymi gatunkami kwiatów.

Zasadniczo kluczem jest wówczas kolor przewodni, jaki chcemy uzyskać. W doborze kwiatów występujących obok kalii (lub którym to ona towarzyszy) nie ma ograniczeń, nawet najbardziej zaskakujące zestawienie: ze storczykami, jagodami czarnego bzu czy główkami makówek daje rewelacyjny efekt.

 

JAK ZNALEŹĆ SWÓJ WŁASNY ŚLUBNY STYL?

 

 

Bukiety z samych kalii dobrze prezentują się obwiązane wstążką wzdłuż łodyg.

 

FIOLETOWE BUKIETY ŚLUBNE

 

 

Mówiąc o łodygach, nie sposób nie wspomnieć o ich mięsistości i długości, które są niewątpliwym atutem tych kwiatów.

W wiązankach jednogatunkowych łodygi mogą pozostać długie i zdobić swą zielenią na równi z barwą kielichów. W bukietach mieszanych długie kalie tworzą ciekawe konstrukcje, zwisając główkami w dół lub na boki

 

 

Kielichy kalii to dobry materiał na bukiecik do butonierki dla pana młodego.

 

BUTONIERKA - MIEJSCE NA BUKIET PANA MŁODEGO

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź