Kaskadowe bukiety ślubne

Kaskadowe kompozycje, spływające z dłoni niczym kwiatowy wodospad mogą być nie tylko eleganckie i godne królewskich ślubów, ale i delikatne, wysublimowane, niezwykle romantyczne..

fotografia: Cztery Kadry

 

Kaskadowy bukiet ślubny to jeden z bardziej klasycznych typów kompozycji florystycznych na dzień ślubu. Wydaje się, że po dyskusyjnych pod względem podejścia do mody latach 80. duże, niekiedy zbyt przaśne bukiety straciły zainteresowanie pań.

Dziś pragniemy przekonać was, że kaskadowe kompozycje, spływające z dłoni niczym kwiatowy wodospad mogą być nie tylko eleganckie i godne królewskich ślubów, ale i delikatne, wysublimowane, niezwykle romantyczne. 

 

Duże, bogate bukiety kaskadowe to propozycja raczej dla wysokich kobiet. Taka kompozycja może obciążać nieco sylwetkę drobną, niewysoką. Opadające w dół gałązki, pędy pnączy, łodygi w bukietach tworzonych na kształt trójkąta pomogą wysmuklić sylwetkę. Oprócz roślin z bukietu mogą "spływać" wstążki, pióra, koraliki na żyłce czy drucikach.

 

 

Kaskadowe kompozycje stworzyć można również z delikatnych kwiatów i liściastych pędów. Subtelność i lekkość uzyskana dzięki odpowiednio dobranym kolorom, gatunkom roślin przekona te z was, które stawiają na ulotny, eteryczny look.

 

 

Idealnym kwiatem na kaskadowe bukiety jest orchidea (więcej o storczykach znajdziecie tu), jej elastyczne pędy doskonale czują się "płynąc" kwiatowym wodospadem wzdłuż sylwetki.

 

 

Rośliny ogrodowe, polne, dzikie i kaskadowa kompozycja? Genialnie! Jako przedłużające bukiet pędy wykorzystać można trawy, gałązki krzewów owocowych, liście paproci. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź