Kiedy zacząć dietę?

Zdarza się, że odkładamy dietę na później, bo „przecież jeszcze zdążymy”, „teraz to za wcześnie”, „zacznę od poniedziałku/za tydzień/za miesiąc”.

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Szczególnie przed tym ważnym dniem, jakim jest dzień naszego Ślubu. Większość kobiet, chcąc wyglądać perfekcyjnie, postanawia sobie schudnąć/przytyć/ujędrnić ciało/rozpromienić cerę. Najczęściej chodzi nam oczywiście o to pierwsze.

 

źródło: stylemepretty.com

 

Zdarza się, że odkładamy dietę na później, bo „przecież jeszcze zdążymy”, „teraz to za wcześnie”, „zacznę od poniedziałku/za tydzień/za miesiąc”

Są też Panny Młode, które specjalnie kupują za małą sukienkę, by mieć motywację do diety i ćwiczeń. Niestety, gdy dochodzi do ostatecznych przymiarek na krótko przed Wielkim Dniem, suknia okazuje się nadal za mała, a my panikujemy i zaczynamy głodówki, które rzekomo odchudzą nas o kilka rozmiarów w 2 tygodnie.

 

źródło: glamour.com

 

Takie działanie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Restrykcyjna „dieta-cud” może zniszczyć nasz organizm i odbić się niekorzystnie na wyglądzie naszej cery i włosów.

Kilku-, kilkunastodniowe głodówki osłabiają odporność, powodują niedobór witamin, składników mineralnych, białka. Nasze ciało (zwłaszcza po kilku seriach takich „diet”) nie jest już tak jędrne, jak przed głodówkami. Bardzo często pojawiają się rozstępy, które są niezwykle trudne do usunięcia, cera staje się szara, włosy są łamliwe i tracą blask. Ponadto przy niedoborze energii czujemy się ospali, nie potrafimy się skoncentrować, boli nas głowa, czasami może też dojść do omdleń.

Po okresie głodowania przeważnie po prostu rzucamy się na jedzenie i wtedy okazuje się, że „dieta cud” przyniosła odwrotny efekt od zamierzonego.

 

źrodło: cosmopolitan / pinterest.com

 

Najlepszym pomysłem jest więc zdrowa dieta, indywidualnie dobrana do naszych potrzeb, zawierająca w sobie lubiane przez nas produkty (jedzenie nadal powinno być przyjemnością – wtedy nie odczujemy zniechęcenia do kuracji).

 

źródło: trycapsule.com / newlywednutrition.net

 

Kiedy więc najlepiej zacząć zdrową dietę?

Odpowiedź jest prosta: od razu!

Obojętnie czy chcemy schudnąć kilogram czy 30 kg – najlepsze efekty osiągniemy zaczynając od dziś!

Tak naprawdę osobom z „małym problemem” wystarczą niewielkie zmiany w jadłospisie, by ciało nabrało pięknych kształtów, a cera rozbłysła zdrowym blaskiem (ale o tym w kolejnym artykule).

 

źródło: fitsugar.com

źródło: intimateweddings.com

 

A co z kobietami, które mają 20 kg nadwagi i Ślub za pół roku? Nic straconego! Przy pomocy wykwalifikowanego dietetyka mogą osiągnąć swój cel w zdrowy sposób. Profesjonalny żywieniowiec dostosuje jadłospis do indywidualnych potrzeb i wzmocni motywację.

Pamiętajmy, że dla naszego zdrowia, samopoczucia i urody lepiej jest chudnąć w zdrowy sposób 0,5 – 1 kg tygodniowo niż 7 kg w tydzień.

 

źrodło: f-j-p.com

 

Kilka słów o autorce tekstu:

Natalia Jakób, magister dietetyki, która wykształcenie zdobyła na Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz na licznych konferencjach naukowych z dziedziny medycyny i żywienia.

Kobieta, która całe życie borykała się z otyłością i przetestowała setki diet „cud” i głodówek (bezskutecznie), by wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce i iść na studia dietetyczne.

Najpierw pomogła samej sobie i jedząc zdrowo i smacznie w ciągu 3 lat schudła ponad 40 kg, a obecnie wspiera wiedzą i doświadczeniem pacjentów z całej Polski oraz z zagranicy.

 

Prywatnie Natalia Jakób jest przyszłoroczną Panną Młodą, która na portalach ślubnych szuka inspiracji i pomysłów na stworzenie swojej niezapomnianej uroczystości.

Wiedząc jak wiele w kwestii urody można zdziałać odpowiednim żywieniem, postanowiła dzielić się z czytelnikami ŚLUBU NA GŁOWIE ważnymi wskazówkami dietetycznymi.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: dietetyknatalia.pl oraz na facebooku.

 

www.dietetyknatalia.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź